Arka II ograła Anioły, Bałtyk uległ w Kołobrzegu

7 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 17:55 (7 lutego 2015)
Najnowszy artykuł na ten temat Małe derby Gdyni: Arka II - Bałtyk 1:2
Roland Kazubowski dwukrotnie zdobywał gole dla Bałtyku w sobotnim sparingu z Kotwicą. Sędzia uznał jednak napastnikowi tylko jedno trafienie. Roland Kazubowski dwukrotnie zdobywał gole dla Bałtyku w sobotnim sparingu z Kotwicą. Sędzia uznał jednak napastnikowi tylko jedno trafienie.

Rezerwy Arki pokonały na Narodowym Stadionie Rugby 7. drużynę IV ligi - Anioły Garczegorze 2:1 (1:0). Pecha miał tylko Maciej Wardziński, któremu odnowiła się kontuzja stawu skokowego. Natomiast Bałtyk Gdynia uległ w Kołobrzegu II-ligowej Kotwicy 1:2 (0:0). Remis mógł uratować Roland Kazubowski, ale arbiter nie uznał gola, którego napastnik zdobył w ostatniej minucie.

ARKA II GDYNIA - Anioły Garczegorze 2:1 (1:0)
Bramki dla Arki II:

Hebel 10, Tomczak 83

ARKA II: Kotkowski (70 Hiszpański) - Borski (46 Nowakowski), Wojcinowicz, Niciński (46 Skrzypczak II), Goiński - Mosiejko, Regulski (46 Skrzypczak I) - Wardziński (35 Kupczyk), Hebel (46 Bach), F.Patok (46 Tomczak) - Szubert (46 Węsierski)

ARKA ROZBIŁA W SPARINGU OLIMPIĘ GRUDZIĄDZ. PRZECZYTAJ RELACJĘ, ZOBACZ FILM.

Arka II zagrała wzmocniona trzema piłkarzami, którzy na co dzień trenują z pierwszą drużyną (Michał Szubert, Maciej Wardziński, Tomasz Wojcinowicz). Jednak nie oni wystąpili w pierwszoplanowych rolach. W dodatku pecha miał Maciej Wardziński. Napastnik, który miał obiecany pierwszy profesjonalny kontrakt w Gdyni do końca sezonu, musiał grać na prawym skrzydle, a ponadto opuścił boisko jeszcze przed przerwą.

- Po wyskoku odnowiła się mu kontuzja stawu skokowego - poinformował Robert Wilczyński, szkoleniowiec gdyńskich rezerw.

ARKA PODPISZE KONTRAKTY Z DWOMA NAPASTNIKAMI

Kłopoty zdrowotne nie opuszczają także Radosława Robakowskiego. Niegdyś reprezentant Polski juniorów ostatnie miesiące miał stracone z powodu pęknięcia kości śródstopia. Zimą otrzymał możliwość trenowania z Bytovią. Jednak nie tylko nie wywalczył angażu u I-ligowca, a nabawił się kolejnego urazu.

- Podczas treningów w Bytowie doznał złamania kości śródręcza - dodaje trener Wilczyński.

W tej sytuacji szkoleniowiec buduje nową linię obrony na rundę wiosenną. Na lewej stronie defensywy był testowany Paweł Goiński. Jednak piłkarz Sokoła Kleczew nie zagrał na miarę angażu w Gdyni.

Ponadto sprawdzono kolejnych juniorów: Błażeja Nicińskiego, syna trenera I-ligowej Arki, Jakuba NowakowskiegoMateusza Skrzypczaka z rocznika 1997. Podanie wieku w tym ostatnim przypadku jest nieodzowne, gdyż po przerwie również jako defensywny pomocnik grał... Mateusz Skrzypczak, ale urodzony w 1996 roku.

ARKA ROZBIŁA W SPARINGU OLIMPIĘ

Defensywa Arki II pozwoliła się tylko raz, gdy w 51. minucie "zdrzemnęła" się przy rozegraniu rzutu rożnego przez IV-ligowca.

O zwycięstwie gospodarzy przesądziły gole Maksymiliana HebelaDawida Tomczaka. Pierwszy wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, strzelając w "długi róg", a drugi wykorzystał błąd bramkarza, który wypuścił piłkę przy próbie przejęcia dośrodkowania.

- Ten sparing zakończył obóz dochodzeniowy, w trakcie którego piłkarze trenowali po dwa razy dziennie. Ten ciężki okres był widoczny w boiskowych poczynaniach naszej drużyny - podkreśla trener Wilczyński.

ARKA II GDYNIA PRZED RUNDĄ WIOSENNĄ
Zmiany kadrowe
Przybyli: Jakub Nowakowski (obrońca), Maksymilian Hebel (napastnik) - obaj z juniorów
Może przyjść: Błażej Niciński (obrońca), Mateusz Skrzypczak II (obrońca) - obaj z juniorów, Damian Matys (pomocnik, GKS Przodkowo)
Odeszli: Radosław Robakowski (kontuzja), Tomasz Wojcinowicz (obrońca, do pierwszej drużyny), Michał Sztandar (obrońca, zawiesił treningi)

Sparingi - bilans: 2 zwycięstwa, 1 remis, bramki 6:4
24 stycznia KS Chwaszczyno (III liga) Gdynia 3:2 (2:1)
Paweł Abbott 2, Krystian Patok

31 stycznia, Gdynia: Concordia Elbląg (III liga) 1:1 (1:0)
Jakub Bach

7 lutego, Gdynia: Anioły Garczegorze (IV liga) 2:1 (1:0)
Maksymilian Hebel, Dawid Tomczak

14 lutego, Gdynia: Wda Świecie (III liga)
21 lutego, Gdynia: Gryf Wejherowo (III liga)
28 lutego, Gdynia: Motor Lubawa (IV liga)

Kotwica Kołobrzeg - BAŁTYK GDYNIA 2:1 (0:0)

Ropiejko 62, Gródek 68 samobójcza - Kazubowski 53

BAŁTYK
I połowa: Szlaga - Ostrowski, Szałek, Steinborn - Krzemiński, Kajca, Gieraszek, Ziemak, Dmitrzyk - Rusinek, Węgliński
II połowa: Szlaga (70 Schulz) - Adamczyk, Szałek, Pettke - Krzemiński, Bujnowski, Dettlaff, Gródek, Dmitrzyk - Krysiński, Kazubowski

BAŁTYK ZMIENIA DRUGĄ LINIĘ

Będący po najcięższym tygodniu zimowych przygotowań Bałtyk na sparing do Kołobrzegu pojechał bez narzekających na urazy Arkadiusza Proeny, Tomasza Wypija, Tomasza PiekarskiegoDaniela Klebby. Biało-niebiescy posiadają jednak obecnie szeroką kadrę, a do tego testują pomocników Łukasza OstrowskiegoTomasza Gródka.

Tego pierwszego trener Marcin Martyniuk sprawdził jednak na prawej obronie podczas pierwszych 45 minut. Bałtyk podobnie jak w poprzednim spotkaniu, sprawdzał wariant z trzema obrońcami. W pierwszej połowie przeważała Kotwica. Beniaminek II ligi nie zdołał jednak udokumentować tego trafieniami i do przerwy bramki nie padły.

Po zmianie stron trener Martyniuk na boisku zostawił jedynie Michała Szałka, Łukasza Krzemińskiego, Michała DmitrzykaMacieja Szlagę. Z zawodników wprowadzonych po przerwie dobrze wprowadził się Roland Kazubowski, który jesienią 2012 występował właśnie dla Kotwicy. Napastnik dał prowadzenie Bałtykowi zapisując na swoim koncie drugie trafienie tej zimy.

Niespełna 10 minut później do wyrównania doprowadził Maciej Ropiejko, który dobił piłkę do pustej bramki po interwencji Szlagi. Chwilę później bramkarz biało-niebieskich dał się pokonać drugi raz, tym razem.... testowanemu przez Bałtyk Gródkowi, który pechowo skierował piłkę do własnej bramki po rzucie rożnym.

Na ostatnie 20 minut trener Martyniuk dał szansę między słupkami Michałowi Schulzowi z zespołu juniorów. Niespełna 18-letni zawodnik zachował czyste konto. Wyrównującą bramkę dla gdynian mógł zdobyć za to Kazubowski. Napastnik w ostatniej minucie gry pokonał wprawdzie bramkarza kołobrzeżan, ale sędzia odgwizdał spalonego i zakończył grę.

- Bramka samobójcza nie ma dla nas znaczenia, podobnie jak spalony w ostatniej akcji, co do którego zdania były podzielone. Założeniem na ten mecz było przetestowanie naszej organizacji gry i realizacji taktyki w starciu z silnym przeciwnikiem z wyższej ligi. Z tego jestem zadowolony, bo w pierwszej połowie gospodarze w zasadzie nie stworzyli zagrożenia pod naszą bramką. Nie mogłem skorzystać z dwójki podstawowych stoperów: Proeny i Wypija, więc zagraliśmy trójką obrońców, ale nie ukrywam, iż jest to wariant, który i tak testujemy pod kątem ligi. Będziemy z niego korzystać w zależności od przeciwnika i sytuacji kadrowej. Dzisiejszy mecz był dla nas bardzo pożyteczny - podsumował trener Marcin Martyniuk.

BAŁTYK GDYNIA PRZED RUNDĄ WIOSENNĄ
Zmiany kadrowe:
Przyszli: Michał Dmitrzyk (pomocnik, Gryf 2009 Tczew, wypożyczenie do 30 czerwca 2015), Arkadiusz Gieraszek (pomocnik, Lech II Poznań, wypożyczenie do 30.06.2015), Michał Szałek (obrońca, Chrobry Głogów, wolny transfer, kontrakt 30.06.2015), Marcin Kajca (pomocnik, ostatni klub NFV Gelb-Weiss 09 Goerlitz, Niemcy, wolny transfer, 30.06.2015)

Odeszli: Marek Milczarek (pomocnik, przerwał treningi), Krzysztof Cysewski (pomocnik, skrócenie wypożyczenia z Chojniczanki), Patryk Ziółkowski (pomocnik, skrócenie wypożyczenia z Pomorzanina Toruń)

Mogą przyjść: Tomasz Gródek (pomocnik, Energetyk ROW II Rybnik), Michał Schulz (bramkarz), Nikodem Adamczyk (pomocnik), Dominik Klecha (pomocnik), Kamil Zaborowski (pomocnik) - wszyscy z zespołu juniorów, Łukasz Ostrowski (pomocnik, Granica Kętrzyn)

Mogą odejść: Maciej Cackowski (bramkarz, wypożyczenie do Jaguara Gdańsk), Michał Cielecki (pomocnik), Bartosz Panasiuk (pomocnik), Dawid Zadrowski (napastnik), Paweł Wenta (obrońca) - wszyscy na wypożyczenie

Sparingi - bilans: 1 zwycięstwo, 2 porażki, bramki 6:5
24 stycznia, Gdynia: Jaguar Gdańsk (IV liga) 3:0 (1:0)
Bramki: Krzysztof Rusinek, Roland Kazubowski, Radosław Krysiński

31 stycznia, Grudziądz: Start Warlubie (III liga) 2:3 (1:3)
Sławomir Ziemak, Rafał Bujnowski

7 lutego, Kołobrzeg: Kotwica Kołobrzeg (II liga) 1:2 (0:0)
Kazubowski

14 lutego, Gdynia: Sokół Ostróda (III liga)
21 lutego, miejsce do ustalenia: Olimpia Elbląg (III liga)
28 lutego, Świecie: Wda Świecie (III liga)

Opinie (13) 4 zablokowane

• Nawet z niższymi ligami przegrywają, co za wstyd. (3)

• 21 41

• Skorumpowany i utrzymywany z pieniedzy miasta .....

• 31 14

• Kotwica,gra ligę wyżej

• 35 1

• Gratuluję umowy integracyjnej

Wprawdzie za dużo nie poratują finansowo, ale dobre i to jak żaden poważny sponsor nie chce wtopić kasy. Przynajmniej wodę w szatni odblokują.

W zamian Myśliwiec Tuchom będzie u was ogrywać swoich zawodników, którzy nie zmieszczą się w pierwszym zespole. No i raz do roku mecz sparingowy na waszym boisku. Myśliwiec nie będzie musiał wystawiać pierwszego składu, w zamian nie będziecie grać w debla...

(znalezione na 90minut.pl)

• 10 3

• Tylko Bałtyk Gdynia barwy miasta barwami klubu.

• 42 23

• Oj!

A czy spadną?

• 6 7

• W moim sercu Bałtyk Gdynia ukochana ma drużyna!! (3)

Sparing i tylko sparing,wartościowy z przeciwnikiem z wyższej ligi. Mam przekonanie, że jubileusz klubu uczcimy awansem. Wszystkim zainteresowanych odsyłam do najnowszego wydania "Piłki Nożnej" (ze zdjęciem Nawałki na okładce) artykuł o naszym ukochanym klubie.

• 43 21

• ktoś jeszcze czyta pilke nożna? jaki tygodnik takie artykuły o niszowych klubach (1)

• 3 4

• Kibice Arki nie czytają gazet,zresztą oni niewiele czytają..

• 13 2

• już lecę kupić

• 1 0

• Kolejny sparing, w którym to rezerwy Arki wygrywają a Bałtyk przegrywa. Oby tak dalej. (1)