Kontuzje nadal trapią gdynianki

10 grudnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
Loredana-Maria Mateescu zdobyła w Szczecinie osiem bramek, w tym połowę z rzutów karnych. Loredana-Maria Mateescu zdobyła w Szczecinie osiem bramek, w tym połowę z rzutów karnych.

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu rundę rewanżową w PGNiG Superlidze rozpoczęły od zwycięstwa na wyjeździe nad Pogonią Balticą Szczecin 29:20 (17:10). Podopieczne Thomasa Orneborga i Adriana Struzika nie miały żadnych kłopotów w spotkaniu z beniaminkiem, mimo że skład nadal jest osłabiany przez kontuzje

.

VISTAL ŁĄCZPOL: Mikszto, Brzezińska - Sulżycka 3, Głowińska 3, Jędrzejczyk 1, Lipska, Koniuszaniec 1, Kulwińska 3, Białek 1, Siódmiak 7, Kobzar 2, Mateescu 8, Kulwińska 3

Co prawda do gry po kontuzji odniesionej na zgrupowaniu reprezentacji Polski wróciła Katarzyna Koniuszaniec, ale na prawym skrzydle pozostała osamotniona. Rekonwalescentka wytrzymała na boisku całe spotkanie. Nie była potrzebna awaryjna zmiana, do której na wszelki wypadek przygotowywano Urszulę Lipską. To niezwykle uniwersalna rozgrywająca, która gdy zajdzie potrzeba "łata" dziury w pierwszej linii. Ostatnio na kole zastępowała Agnieszkę Białek.

Na ostatnim treningu przed wyjazdem do Szczecina kontuzji barku nabawiała się reprezentantka Polski Patrycja Królikowska i wydaje się że prawoskrzydłowej przed dłuższy czas nie zobaczymy na parkiecie. Ponadto nadal kłopoty z kolanem ma Karolina Szwed, a przeciwko Pogoni nie zagrały ponadto: Katarzyna DuranEwa Andrzejewska, która skręciła kostkę.

-Wszystkie zawodniczki poza Królikowską powinny wrócić na następny mecz. Kasia była nawet z nami w Szczecinie, wyszła na rozgrzewkę, ale narzeka na dolegliwości pleców, dlatego nie ryzykowaliśmy jej gry. Zresztą nie było potrzeby. Rywalki tylko w drugiej połowie zbliżyły się do nas na trzy bramki. Wcześniej i później mieliśmy wyraźną przewagę - informuje Adrian Struzik, drugi szkoleniowiec Vistalu Łączpolu.

Przewaga gdynianek uwidoczniła się od 9. minuty. Wówczas, przy prowadzeniu naszego zespołu 4:3 o przerwę poprosił trener Orneborg. Przypomniał podopiecznym po co wyszły na parkiet. Pomogło. Cztery kolejne bramki po akcjach Moniki Głowińskiej, Karoliny SiódmiakKatarzyny Koniuszaniec oraz rzucie z karnego Loredany Mateescu zapisano na konto Vistalu Łączpolu.

Na 8:3 nasz zespół nie poprzestał. Jeszcze przed przerwą powiększył przewagę do siedmiu trafień. Po zmianie stron, podobnie jak na początku meczu gdynianki potrzebowały kilku minut, aby uporządkować szeregi. Ambitny beniaminek w 38. minucie zbliżył się na 16:19.

Tym razem, aby przełamać impas szkoleniowiec nie musiał brać przerwy na żądanie. 20. bramkę zdobyła bardzo skuteczna dzisiaj Siódmiak, a po chwili nastąpiła sytuacja, która bardzo zdenerwowała nasz zespół.

-Katarzyna Cebula, która do tego momentu zdobyła siedem bramek, z karnego celowo rzuciła piłkę w twarz Patrycji Mikszto. Bramki nie było, szczecinianka otrzymała czerwoną kartkę, ale nasza bramkarka musiała opuścić parkiet. Ma mocno opuchnięto twarz - dodaje trener Struzik.

Pozostałe wyniki 12. kolejki:
Start Elbląg - KSS Kielce 32:34 (15:16), KGHM Metraco Zagłębie Lubin - KPR Jelenia Góra 32:31 (16:14), SPR Lublin - Finepharm Polkowice 43:13 (21:6), AZS Politechnika Koszalińska - AZS AWF Gardinia Wrocław 29:21 (14:9), Ruch Chorzów - Piotrcovia (niedziela).

Opinie (9)

• Brawo dziewczyny

• 9 2

• jak możńa rzucić celowo komuś w twarz??? (1)

• 3 3

• najwidoczniej można... :/

• 0 3

• .... (1)

pan Struzik sam uczy swoje młode zawodniczki z Conrada rzutów celowych na głowę bramkarki - i jest zdziwiony? Ponadto do tego dochodzą brutalne faule!

• 3 4

• ....

skad ty xyz wiesz czego uczy Pan Struzik?

• 1 1

• brawo

jeszcze 2 mecze i pierwsze miejsce!!

• 0 0

• Jaka Katarzyna Cebula ? Chyb Agata prędzej :)

• 1 0

• (1)

Co za różnica Katarzyna czy Agata. Najważniejsze, że pan redaktor jag. kasiorkę przytulili za wierszówkę. Tu nie liczy się jakość tylko ilość. Nastawienie jaga do piłki ręcznej i Vistalu również jest znane od lat. Pan redaktor nie zauważył, że oprócz ligi istnieje też Puchar Polski, w którym dziś grają Vistalki. Powodzenia w Chorzowie.