Turniej Młodości gimnastyczek artystycznych

25 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
W "Turnieju Młodości" w gimnastyce artystycznej, który odbył się w Gdyni wystartowało 70 zawodniczek. W "Turnieju Młodości" w gimnastyce artystycznej, który odbył się w Gdyni wystartowało 70 zawodniczek.
{lead]Kornelia Pacholec (SGA Gdynia) triumfowała wśród młodziczek, a Natalia Wiśniewska (UKS Jantar Gdynia) zajęła 2. miejsce w gronie juniorek młodszych podczas "Turnieju Młodości" w gimnastyce artystycznej. Gdynia gościła te zawody ósmy rok z rzędu.

W hali Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ul. Władysława IV wystartowało 70 zawodniczek z: Poznania, Krakowa, Warszawy, Bielsko-Białej, Katowic oraz oczywiście przedstawicielki dwóch miejscowych klubów - SGA i UKS Jantar. Walka o miejsca na podium rozegrała się między gdyniankami, a rywalkami z południa Polski.

Wśród najmłodszych złoto w wieloboju zdobyła Kornelia Pacholec. Występy gimnastyczki (SGA Gdynia) oceniono 24,65 punktów. Zaledwie 0,1 punktu do podium zabrakło Aleksandrze Gorlikowskiej (SGA), która uplasowała się na 4. miejscu.

13. Julia Skubisz (SGA) 18,50

W rywalizacji juniorek młodszych gdynianki obsadziły aż pięć miejsc w czołowej "10", ale na podium udało się przebić tylko Natalii Wiśniewskiej. Zawodniczka UKS Jantar z notą 40,80 uplasowała się na 2. pozycji.

• (2)

Zawody w Gdyni to wiadomo, że Gdynia wygrywa prawda?

• 0 3

• "ciekawa" opinia

ale zupełnie nieprawdziwa! Gdynianki wygrywają bo są mocne, ale jak widać po wynikach większość medali pojechała do Krakowa ...niestety

• 0 0

• Wygrywałaby jakby zajęły 3 pierwsze miejsca

To nie jest tak, gdyż po wynikach widać, że nie do końca wygrywa....Totalna dominacja dówhc gdyńskich klubów już się skończyła i to dobrze dla rywalizacji zawodniczek z całego kraju.

• 0 0

• brawo :)

kawał dobrej "roboty". gratuluję dziewczynkom, Trenerkom i wytrwałym rodzicom,

• 1 0

• Brawo!!!

Gratulacje dla zawodniczek, trenerek i rodziców !

• 1 0

• SMS Gdynia rządzi!!! (1)

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Gdyni wychowuje przyszłe mistrzynie i olimpijki. Życzę wam powodzenia!