Korona Handball Kielce - GTPR Gdynia 31:39. Piłkarki ręczne na strzelnicy

7 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Od lewej: Kinga Gutkowska, Katarzyna Janiszewska i Aleksandra Zych. One należały do najskuteczniejszych gdyńskich piłkarek ręcznych w Kielcach, Od lewej: Kinga Gutkowska, Katarzyna Janiszewska i Aleksandra Zych. One należały do najskuteczniejszych gdyńskich piłkarek ręcznych w Kielcach,

Piłkarki ręczne GTPR Gdynia wygrały na wyjeździe z Korona Handball Kielce 39:31 (23:18) w zaległy meczu 15. kolejki PGNiG Superligi. Tym samym wszystkie drużyny przed ostatnią kolejną sezonu zasadniczego mają identyczną liczbę rozegranych meczów. Ekipie Marcina Markuszewskiego sukces w środę pozwolił wyprzedził Energę AZS Koszalin, czyli drużynę, z którą 10 marca o godzinie 18 zmierzą się we własnej hali.

KORONA: Chojnacka - Eduardo 2, Zimnicka 1, D.Więckowska 4, Gliwińska 2, Janczyk 1, Czekala 4, Skowrońska 4, Syncerz 9, Piecaba 1, Radzikowska 2, Parandii, Homicka, Kędzior 1, Mochocka

GTPR: Kordowiecka 1, Kamińska - Janiszewska 6, Łabuda 2, Pękala 2, Zych 6, Kozłowska 4, Gutkowska 5, Śliwińska, Machado-Matieli 4, Szarawaga 5, Uścinowicz 1, Błaszkowska 3

GTPR Gdynia był faworytek w Kielcach i potwierdził to na parkiecie, choć nie wszystko było tak jak zapewne planował Marcin Markuszewski. Szkoleniowca powinna martwić liczba bramek zainkasowana do przerwy. W pierwszej połowie obie drużyny zapomniały co to obrona. Mieliśmy do czynienia ze swoistą "strzelnicą". Przyjezdne zdobyły 23, ale stracił 18 bramek. Dlatego nie udało im się rozstrzygnąć tego spotkania już w pierwszych 30. minutach.

Gospodynie rozpoczęły od prowadzenia 2:1, by następnie zainkasować 6 trafień z rzędu, a połowa z nich należała do Katarzyny Janiszewskiej. Inauguracyjny kwadrans przyjezdne kończyły przy 14:8.

Po zmianie stron gra była wyrównana, a defensywy tylko nieznacznie lepsze. GTPR długo prowadził tylko różnicą 3-4 trafień. Dopiero, gdy Korona zbliżyła się na 32:30, gdynianki wyraźnie udowodniły swą wyższość w ostatnich 9 minutach. Pozwoliły rywalkom zdobyć już tylko jedną bramkę, a same zaliczyły ich siedem.

Dzięki 3 punktom GTPR przesunął się na 4. miejsce, które odebrał Enerdze AZS Koszalin. Z tą drużyną podopieczne trenera Markuszewskiego zagrają 10 marca u siebie w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego.

Przypomnijmy, że w drugiej fazie w walce o medale pozostanie tylko sześć drużyn najlepszych drużyn tabeli. Zagrają one ze sobą systemem mecz i rewanż, a dotychczas zdobyte punkty zostaną zachowane. Kolejność po 22 kolejce będzie kluczowa dla ustalenia kolejności meczów w grupie mistrzowskiej.

12 UKS PCM Kościerzyna 21 2 1 0 18 535:733 8
Po 22. kolejce utworzone zostaną dwie grupy. Drużyny zagrają o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostaną zaliczone.
Tabela wprowadzona: 2018-03-07

Wyniki 21 kolejki

• UKS PCM Kościerzyna - GTPR GDYNIA 27:36 (11:15)
  • KPR Jelenia Góra - Metraco Zagłębie Lubin 13:31 (3:15)
  • Energa AZS Koszalin - Kram Start Elbląg 19:26 (5:12)
  • Ruch Chorzów - Korona Handball Kielce 30:35 (15:15)
  • Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KPR Gminy Kobierzyce 26:29 (15:17)
  • Perła Lublin - Pogoń Szczecin 25:21 (16:12)
  • Zaległy mecz z 15. kolejki
  • Korona Handball Kielce - GTPR Gdynia 31:39 (18:23)

Opinie (10) 3 zablokowane

• O brona - radosna twórczość !!!

Tak jak w poprzednim meczu z Kościerzyną gra bez obrony . 31 jeden bramek straconych z takim przeciwnikiem to obciach !!!

• 7 3

• aj narzekasz ! Atak się liczy w myśli trenerskiej! Przecież ma tylko 7 kadrowiczek, to jak ma zdecydowanie wygrywać w "Mieście Mistrzów Kielce" ojej to chyba w męskiej .............. :)