Korona Kielce - Arka Gdynia 0:1. Pavels Steinbors wybronił zwycięstwo

6 grudnia 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Maciej Jankowski strzelił zwycięskiego gola dla Arki Gdynia w meczu z Koroną Kielce, ale wielki udział w tym sukcesie miał Pavels Steinbors (na zdjęciu). Maciej Jankowski strzelił zwycięskiego gola dla Arki Gdynia w meczu z Koroną Kielce, ale wielki udział w tym sukcesie miał Pavels Steinbors (na zdjęciu).

Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Koronę Kielce 1:0 (1:0) na otwarcie 18. kolejki ekstraklasy. Żółto-niebiescy potwierdzili to, o czym pisaliśmy w zapowiedzi meczu - potrafią grać z sąsiadami w tabeli. Z ekipami, które wyprzedzają, zdobyli 13 na 15 możliwych punktów. Dzięki temu opuścili strefę spadkową. Gola już w 10. minucie strzelił rekonwalescent Maciej Jankowski. Natomiast zwycięstwo wybronił kapitalnymi interwencjami Pavels Steinbors.

Korona Kielce Korona Kielce
88 Kozioł - 2 Spychała, 5 Kovacević, 33 Marquez, 11 Gardawski - 27 Pucko, 4 Tzimopoulos, 14 Żubrowski 39 Pacinda - 23 Djuranović, 9 Żyro
Sędziowie: Złotek (Stalowa Wola) oraz Siejka, Mucha
Widzów: 3472
1 Steinbors - 33 Zbozień, 3 Maghoma, 23 Marić, 17 Marciniak - 16 Deja - 35 Młyński, 10 Vejinović, 14 Nalepa, 7 Jankowski - 91 Serrarens
  • 23 Djuranović Zmiany 72 Papadopulos
  • 4 Tzimopoulos Zmiany 17 Zalazar
  • 74' 39 Pacinda Zmiany 19 Lioi
  • 60' 35 Młyński Zmiany 18 Antonik
  • 66' 91 Serrarens Zmiany 11 Siemaszko
  • 84' 14 Nalepa Zmiany 26 Danch
  • 10' Jankowski
  • 54' Kovacević

Arka potrafi grać z zespołami, które tak jak ona, plasują się w przedziale miejsc 12-16. Z 12 możliwych punktów w takich meczach zdobyli 10. Te 2 jedyne uciekły im po remisie u siebie z... Koroną 1:1

Korona Kielce - Arka Gdynia - zapowiedź

nie ma kontuzjowanego Marcusa, ale do składu po urazie wraca Jankowski

Marcus to nie tylko historia Arki Gdynia

- To dla nas jak finał - mówi Nalepa o wadze meczu w Kielcach dla Arki

Michał Nalepa autoironia. Od kogo się uczył tej sztuki pomocnik Arki Gdynia?

nie zdążył wyleczyć się Skhirtladze. Dlatego w ataku kolejną szansę otrzymuje Serrarens

Fabian Serrarens: W Arce Gdynia jeszcze nie pokazałem swoich możliwości

ławka rezerwowych Arki: 30 Krzepisz, 6 Helstrup, 11 Siemaszko, 18 Antonik, 22 Busuladzić, 26 Danch, 27 Budziński, 46 Wawszczyk, 77 Nando
W porównaniu z "11" z meczu z Pogonią tylko jedna zmian. Jankowski zastąpił Nando, a to oznacza, że Młyński przenosi się z lewego na prawe skrzydło

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 1:1 - video, foto, możliwość wystawienia ocen piłkarzom i trenerowi

Korona w ostatniej kolejce przegrała na wyjeździe z Legią aż 0:4. W porównaniu z "11" z tamtego meczu trener Smyła dokonał aż 5 zmian. Roszady zaszły w każdej formacji
ławka rezerwowych Korony: 1 Sokół, 3 Dziwniel, 6 Prętnik, 10 Jukić, 17 Zalazar, 19 Lioi, 25 Szymusik, 31 Miletić, 72 Papadopulos
Podobnie jak w ostatnią niedzielę, także i dziś mamy dla was dwie relację na żywo równocześnie. Od godziny 18:15 zapraszamy do hali "Olivia", gdzie hokeiści Lotosu PKH Gdańsk rywalizować będą z aktualnym mistrzem Polski - GKS Tychy

LIVE: Lotos PKH Gdańsk - GKS Tychy

tradycyjnie sędziego wspierać będzie VAR. Dziś główny na boisku Złotek, a przy monitorze - Lasyk

VAR pomógł czy zaszkodził Arce Gdynia? - ankieta

piłkarze na prezentacji. Arka na niebiesko. Korona żółto-czerwone koszulki, czerwone spodenki
losowanie kapitanów Marciniaka (ARKA Gdynia) i Kovacevicia (Korona Kielce). Ten drugi wybiera piłkę dla gospodarzy
1'
od środka mecz rozpoczęła Korona
1'
od razu atak gospodarzy. Pucko (Korona Kielce) dobrze wrzucił piłkę w "16", a niepilnowany Djuranović (Korona Kielce) nie potrafił przyjąć futbolówki. Od bramki zacznie Steinbors (ARKA Gdynia)
3'
znów Djuranović (Korona Kielce) przed szansą na gola. Powinien być sam na sam z bramkarzem Arki, ale odskoczyła mu piłka i ze wślizgiem zdążył Deja, wyręczając obrońców
4'
pierwszy atak Arki. Zablokowane dośrodkowanie Marciniaka (ARKA Gdynia)
4'
wulgarnie z miejscowych sektorów
6'
nikt nie doszedł w "16" gospodarzy do dośrodkowania Nalepy (ARKA Gdynia)
7'
Djuranović (Korona Kielce) mógł mieć już hat-tricka! Znów nie przyjął piłki po bardzo dobrym podaniu Żyro (Korona Kielce). Ale też duży błąd Steinborsa, bo podał piłkę do Żyry około 20. metra od własnej bramki
9'
rykoszet po strzale Pucko (Korona Kielce). Rzut rożny dla gospodarzy
9'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Gardawskiego (Korona Kielce)
10'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jankowski. Bardzo dobre dośrodkowanie Deji. Jankowski przeskoczył Spychałę, najniższego piłkarza na boisku i głową posłał piłkę do siatki
10'
z przebiegu gry zupełnie niespodziewany gol dla Arki, bo to Korona była stroną atakującą
12'
słaby strzał Żubrowskiego (Korona Kielce) nie mógł zaskoczyć Steinborsa (ARKA Gdynia)
14'
obraz gry się nie zmienia, nadal przewaga Korony, Arka czeka na kontry
14'
Marquez (Korona Kielce) wybił piłkę po dośrodkowaniu Marciniaka (ARKA Gdynia)
16'
Djuranović (Korona Kielce) niecelnie uderzył sprzed pola karnego
19'
Steinbors (ARKA Gdynia) z trudem odbił piłkę po strzale Pucko (Korona Kielce), a po chwili obronił też dobitkę Żyry (Korona Kielce). Sędzia odgwizdał jednak spalonego
20'
Steinbors (ARKA Gdynia) broni w sytuacji sam na sam z Djuranoviciem (Korona Kielce)
20'
bramkarz Arki ucierpiał przy tej interwencji. Masażyści na boisku
21'
rozgrzewkę rozpoczął Krzepisz. Masażyści opatrują prawą rękę Steinborsa (ARKA Gdynia)
22'
Steinbors (ARKA Gdynia) zostaje na boisku
23'
posiadanie piłki 60:40, w bramkowych sytuacjach także przewaga Korony. Arka ma szczęście, że kiepsko dysponowany jest Djuranović (Korona Kielce), który miał już cztery bardzo dobre sytuacje
26'
brzydki faul Maghomy (ARKA Gdynia). Ma szczęście, że nie dostał kartki, bo jest jednym z pięciu piłkarzy Arki zagrożonych pauzą w kolejnym spotkaniu
27'
Kovacević (Korona Kielce) na spalonym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Gardawskiego (Korona Kielce)
29'
kontra Arki i niemal kopia sytuacji, po której padł gol. Tym razem dośrodkował Młyński (ARKA Gdynia), a strzał Jankowskiego (ARKA Gdynia) zablokował Spychała (Korona Kielce). Rzut rożny dla Arki
30'
po dobrym dośrodkowaniu Nalepy (ARKA Gdynia) z rzutu rożnego żaden z piłkarzy Arki nie doszedł do strzału głową
31'
dobry powrót Młyńskiego (ARKA Gdynia). Przeciął podanie Pucko do Żubrowskiego (Korona Kielce)
34'
zablokowany strzał Młyńskiego (ARKA Gdynia)
35'
jedna z dłuższych akcji w wykonaniu Arki w tym meczu
35'
i ten dłuższy atak zakończony faulem Serrarensa (ARKA Gdynia) na Kovaceviciu (Korona Kielce) przed polem karnym gispodarzy
36'
kontra Arki, ale zablokowane dośrodkowanie Zbozienia (ARKA Gdynia)
37'
Jankowski (ARKA Gdynia) próbował w polu karnym rywali dojść do bezpańskiej piłki, ale Kozioł (Korona Kielce) rzucił mu się pod nogi i przejął futbolówkę
38'
zablokowany strzał Żyro (Korona Kielce) w polu karnym Arki
39'
Gardawski (Korona Kielce) wybił piłkę głową na rzut rożny
40'
wybijana piłka po dośrodkowaniach najpierw Nalepy (ARKA Gdynia) z kornera, a po chwili i Vejinovicia (ARKA Gdynia)
41'
Serrarens (ARKA Gdynia) próbował dograć w pole karne, w której biegał Vejinović (ARKA Gdynia), ale zorientowali się w tym obrońcy Korony
41'
Młyński (ARKA Gdynia) ucierpiał w pojedynku z Gardawskim (Korona Kielce). Pomagają mu masazyści
42'
młodzieżowiec Arki na razie poza boiskiem, ale będzie kontynuował grę
43'
już Arka w komplecie
43'
Młyński (ARKA Gdynia) stracił piłkę przed polem karnym Korony
43'
celny strzał z dystansu Deji (ARKA Gdynia). Piłkę łapie Kozioł (Korona Kielce)
44'
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
Steinbors (ARKA Gdynia) złapał piłkę po dośrodkowaniu Pacindy (Korona Kielce)
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. KORONA KIELCE - ARKA GDYNIA 0:1
gwizdy z trybun pod adresem miejscowych graczy
Arka przebiegła w pierwszej połowie blisko 60 km. To bardzo dużo. Najważniejsza statystyka to ta bramkowa, czyli prowadzenie żółto-niebieskich po golu Jankowskiego (ARKA Gdynia) i asyście Deji (ARKA Gdynia).
Jednak po zmianie stron żółto-niebiescy do determinacji, pracowitości i waleczności powinni dołożyć więcej walorów piłkarskich. Gdyby bowiem nie fatalna skuteczność Djuranovicia (Korona Kielce), a także tradycyjne wyborne interwencje Steinborsa (ARKA Gdynia), spojrzenie na tablice wyników nie byłoby dla gdynian tak radosne, jak to jest teraz.
w przerwie Korona przygotowuje podwójną zmianę
Korona Kielce przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Djuranović, w jego miejsce wchodzi Papadopulos.
Korona Kielce przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Tzimopoulos, w jego miejsce wchodzi Zalazar.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka. Gdynianie bez zmian w składzie
48'
odważny początek po zmianie stron Arki. Nie cofnęła się jak na początku gry
50'
nieudany strzał Papadopulosa (Korona Kielce)
51'
Arka ustawia pressing już na połowie Korony
51'
zablokowane dośrodkowanie Żyry (Korona Kielce) przez wracającego Młyńskiego (ARKA Gdynia). Korner dla miejscowych
52'
zamieszanie w "16" Arki po dośrodkowaniu Pućko. Wybił piłkę Nalepa (ARKA Gdynia)
52'
jeszcze piłka wraca w "16" Arki. Steinbors (ARKA Gdynia) dobrze broni po strzale głową Kovacevicia (Korona Kielce)
54'
Żółtą kartką został ukarany Kovacević (Korona Kielce), który krytykował sędziego za to, że odgwizdał faul na Serrarensie
55'
bez zagrożenia dla Korony po dośrodkowaniu w jego pole karne z rzutu wolnego Vejinovicia (ARKA Gdynia)
56'
Steinbors (ARKA Gdynia) do boku odbija piłkę po strzale Zalazara (Korona Kielce) sprzed pola karnego
58'
niecelnie główkował Papadopulos (Korona Kielce) po dośrodkowaniu Gardawskiego (Korona Kielce)
59'
Korona znów osiąga optyczną przewagę
60'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Młyński, w jego miejsce wchodzi Antonik.
60'
roszada na skrzydle i jednocześnie wśród młodzieżowców
61'
Antonik (ARKA Gdynia) sfaulował Pucko (Korona Kielce) niedaleko pola karnego Arki
61'
po rzucie wolnym jest rzut rożny dla Korony
61'
Deja (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pucko (Korona Kielce)
62'
kapitalna interwencja Steinborsa (ARKA Gdynia). Najpierw odbił piłkę po strzale Pacindy (Korona Kielce), a potem i dobitkę z 7. metra Papadopulosa (Korona Kielce)
62'
rzut rożny dla Korony, po którym nie ma zagrożenia dla Arki
64'
Marquez (Korona Kielce) wybił piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Antonika (ARKA Gdynia)
64'
Arka blisko 2:0. Doskonały strzał głową Maghomy (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z narożnika boiska Vejinovicia (ARKA Gdynia). Kozioł (Korona Kielce) wybił piłkę, która zmierzała w "okienko" jego bramki
64'
rozgrzewa się Siemaszko
66'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę w ataku. Boisko opuszcza Serrarens, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
67'
w strzałach celnych 6:3 dla Korony
67'
Pacinda (Korona Kielce) zdobył rzut rożny
67'
i drugi z rzędu korner dla Korony
68'
po kolejnym kornerze dla gospodarzy niecelny strzał sprzed pola karnego Pucko (Korona Kielce)
69'
Vejinović (ARKA Gdynia) zdobył korner dla Arki
69'
race odpalone przez miejscowych
69'
Vejinović (ARKA Gdynia) wykonał rzut rożny, a potem miał jeszcze piłkę na strzał, ale uderzył niecelnie
69'
dużo miejsca na boisku, dlatego piłkarze z łatwością przedostają się spod jednej bramki pod drugą
70'
znów dwa rzuty rożne z rzędu dla Korony
71'
Steinbors (ARKA Gdynia) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Pucko (Korona Kielce), a był jeszcze faulowany przez Żyro (Korona Kielce)
72'
indywidualna akcja Pucko (Korona Kielce). Zakończył ją celnym strzałem, ale lekkim i Steinbors (ARKA Gdynia) broni bez kłopotu
73'
przerwa w grze, bo dym z pirotechniki ogranicza widoczność na boisku
74'
Korona Kielce przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Pacinda, w jego miejsce wchodzi Lioi.
75'
gra wznowiona
75'
Oficjalna frekwencja 3472 kibiców
76'
obraz gry jak przez większą część tego meczu. Optyczna przewaga Korony, Arka skoncentrowana na dobrej grze w destrukcji na własnej połowie i ewentualnej kontrze
78'
niecelny strzał Kovacevicia (Korona Kielce)
80'
Kovacević (Korona Kielce) z własnego pola karnego podał piłkę pod nogi... Vejinovicia (ARKA Gdynia), ale po chwili naprawił swój błąd i odebrał futbolówkę Holendrowi
80'
i już jesteśmy pod gdyńską bramką, gdzie w dobrej sytuacji pudłuje Żyro (Korona Kielce)
82'
Jankowski (ARKA Gdynia) mógł poprawić wynik, ale Kozioł (Korona Kielce) obronił jego strzał
83'
Steinbors (ARKA Gdynia) złapał piłkę po dośrodkowaniu Żyro (Korona Kielce)
84'
ARKA Gdynia przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Danch.
84'
Arka wzmacnia defensywę, gdyż Danch (ARKA Gdynia) w drugiej linii będzie o wiele bardziej obciążony defensywnymi obowiązkami niż Nalepa (ARKA Gdynia)
85'
Steinbors (ARKA Gdynia) odbija piłkę po strzale z 30. metra Zalazara (Korona Kielce) z rzutu wolnego. Lioi (Korona Kielce) doszedł do odbitej piłki, ale nie próbował strzelać
86'
Jeśli Arka wygra w Kielcach, opuści strefę spadkową, przynajmniej do meczu ŁKS
88'
spieszy się Koronie. Coraz więcej długich podań
89'
dośrodkowanie Marciniaka (ARKA Gdynia) nie doszło do Siemaszki (ARKA Gdynia)
90'
Siemaszko (ARKA Gdynia) niecelnie podawał do Jankowskiego (ARKA Gdynia), choć Arka mogła wyjść 2 na 2
90'
5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+2
dobrze Arka nie pozwala się zepchnąć do defensywy
90+3
kontra Siemaszki (ARKA Gdynia) i Jankowskiego (ARKA Gdynia), ale bardziej za zyskanie czasu niż szukanie gola
KONIEC MECZU. KORONA KIELCE - ARKA GDYNIA 0:1
Arka potwierdziła to, o czym pisaliśmy w zapowiedzi. Potrafi grać z sąsiadami w tabeli. Opuściła strefę spadkową, gdyż ze wszystkimi trzema drużynami, które są za nią w tabeli wygrała na wyjeździe.
W drugiej połowie w Kielcach znów klasą błysnął Steinbors (ARKA Gdynia). Interwencje, którymi w 62. minuty obronił strzał Pacindy (Korona Kielce) i dobitka Papadopulosa (Korona Kielce), śmiało mogą kandydować do parad sezonu nie tylko w ekstraklasie, ale i w ligach silniejszych niż nasza.

• Korona Kielce - ARKA GDYNIA 0:1 (0:1)
  • Górnik Zabrze - Wisła Kraków 4:2 (0:1)
  • Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)
  • Lech Poznań - ŁKS Łódź 2:0 (0:0)
  • Cracovia - Raków Częstochowa 3:0 (0:0)
  • Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1:0 (1:0)
  • Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:3 (0:1)