Wiadomości

Trefl Gdańsk. Już dwóch siatkarzy zakażonych koronawirusem

Trefl Gdańsk

Siatkarze Trefla Gdańsk odłożyli piłki i przerwali treningi. U jednego z zawodników badanie na obecność koronawirusa dało wynik pozytywny.
Siatkarze Trefla Gdańsk odłożyli piłki i przerwali treningi. U jednego z zawodników badanie na obecność koronawirusa dało wynik pozytywny. fot. G.Jędrzejewski/400mm.pl

Już dwóch siatkarzy Trefla Gdańsk otrzymało dodatki wynik testu na SARS-CoV-2. Klub nie podaje tożsamości zawodników. Cała drużyna, sztab szkoleniowy oraz wszyscy pracownicy klubu poddali się samoizolacji i czekają na dalsze zalecenia i kontakt z sanepidu. Drużyna została wycofała z rozgrywek Grand Prix.Aktualizacja, 26.07.2020, godz. 17:24
Klub poinformował o drugim przypadku zakażenia SARS-CoV-2 wśród siatkarzy. Tak jak w przypadku pierwszego zawodnika - ze względu na ochronę danych osobowych i dobro osobiste siatkarza - klub nie podaje do wiadomości publicznej jego danych osobowych. U zawodnika, który na badanie był skierowany szybciej niż większość graczy, w piątek pojawiła się gorączka.

Większość siatkarzy oraz członków sztabu szkoleniowego badania przejdzie w poniedziałek i wtorek, ponieważ sanepid przy ustalaniu terminu testu bierze pod uwagę ostatni kontakt z zakażoną osobą oraz okres inkubacji wirusa, a pierwszy zakażony zawodnik ostatni raz na treningu w Ergo Arenie był w poniedziałek. Testy przechodzą też już pracownicy i współpracownicy klubu, którzy ostatni kontakt z pierwszym zakażonym siatkarzem mieli 7-9 dni temu. Jeden ze współpracowników klubu otrzymał już ujemny wynik testu na obecność SARS-CoV-2.

- - Specyfika dyscypliny i treningów w siatkówce powoduje, że po pierwszym dodatnim wyniku testu na SARS-CoV-2, mimo wprowadzonego reżimu sanitarnego, liczyliśmy się z prawdopodobieństwem kolejnej takiej informacji. Jednocześnie cieszymy się, że u jednego ze współpracowników klubu, który także miał kontakt z siatkarzami test dał wynik ujemny. Mamy nadzieję, że takie będą przeważać wraz z kolejnymi badaniami. Cały czas ściśle współpracujemy z Inspekcją Sanitarną i bezwzględnie przestrzegamy wydanych zaleceń. Zawodnicy testy na obecność SARS-CoV-2 będą przechodzić w większości w poniedziałek i wtorek, na wyniki czeka się do 48 godzin. Mamy ogromną nadzieję, że nasz przypadek stwierdzenia SARS-CoV-2 będzie jedynym w tym sezonie i wszystkie rozgrywki będą mogły się odbywać zgodnie z planem - mówi prezes Trefla Gdańsk, Dariusz Gadomski.
25 lipca zarząd klubu wraz z władzami Polskiej Ligi Siatkówki podjął decyzję o wycofaniu drużyny ze startu w rozgrywkach plażowych PreZero Grand Prix. Miejsce żółto-czarnych w tej rywalizacji zajmie I-ligowy zespół LUK Politechnika Lublin.

- Bezpieczeństwo graczy jest najważniejsze, dlatego wysyłamy nasze wsparcie do Gdańska. Jednocześnie wspólnie z prezesem klubu ustaliliśmy, że nie ma sensu ryzykować jakichś pośrednich rozwiązań i Trefl skupi się teraz na pełnym powrocie do zdrowia i rezygnuje z udziału w turnieju PreZero Grand Prix. W pełni rozumiemy decyzję i jeszcze raz podkreślam, że cała nasza liga jest z chłopakami z Gdańska - powiedział Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A.


Polska - Niemcy 3:2 i 3:0. Siatkarz Trefla Gdańsk grał przeciwko biało-czerwonymTrefl Gdańsk w piątek 24 lipca poinformował, iż jeden z zawodników drużyny otrzymał dodatni wynik testu na SARS-CoV-2. Z uwagi na dobro osobiste siatkarza, klub nie podał do wiadomości publicznej jego danych osobowych.

Cała drużyna, sztab szkoleniowy oraz wszyscy pracownicy klubu poddali się samoizolacji i czekają na dalsze zalecenia i kontakt z sanepidu. Pierwsze osoby już otrzymały informację, że na początku przyszłego tygodnia będą miały wykonane testy na obecność SARS-CoV-2.

Trefl Gdańsk. Mariusz Wlazły: Możemy wygrać z każdym w PlusLidzeZawodnik, u którego stwierdzono SARS-CoV-2 jeszcze przed otrzymaniem wyniku badań rozpoczął izolację, a po informacji, że test dał rezultat pozytywny, samoizolacji poddali się wszyscy siatkarze, sztab szkoleniowy oraz pracownicy klubu. Do sanepidu zostały już zgłoszone wszystkie osoby, które w ostatnim czasie miały kontakt z zawodnikiem przez co najmniej 15 minut w odległości mniejszej niż 1,5 m i bez maseczek.

Treningi drużyny zostały zawieszone i obecnie klub czeka na dalsze zalecenia sanepidu odnośnie przeprowadzenia testów drużynie i osobom, z którymi zawodnik miał kontakt stwarzający ryzyko przenoszenia wirusa. Pierwsze osoby już otrzymały informację, że na początku przyszłego tygodnia będą miały wykonane testy na obecność SARS-CoV-2.

Trefl Gdańsk. Prezentacja siatkarzy z kibicami na plażyW miniony piątek 17 lipca Trefl Gdańsk spotkał się z kibicami na plaży, jednak warunki, w jakich odbywało się spotkanie - na świeżym powietrzu, z zachowaniem przez znaczną jego część odległości między siatkarzami i kibicami - nie są uznawane za potencjalnie niebezpieczne do rozprzestrzeniania się wirusa.

Zawodnik, u którego stwierdzono SARS-CoV-2 podczas tego wydarzenia nie brał udziału w konkursach organizowanych dla kibiców, a bliższy kontakt z fanami mógł mieć tylko chwilami przy rozdawaniu autografów i robieniu zdjęć.

Mimo wszystko, klub apeluje do osób, które uczestniczyły w wydarzeniu o obserwowanie swojego stanu zdrowia i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów SARS-CoV-2 (podwyższona temperatura, duszności, kaszel, utrata smaku i węchu, bóle kostno-stawowe i mięśniowe) o niezwłoczne zgłaszanie się mailowo lub telefonicznie do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

Opinie (57) ponad 10 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • plandemia

  kontakt z zawodnikiem przez co najmniej 15 minut w odległości mniejszej niż 1,5 m i bez maseczek.

  • 26 3

 • i po sezonie

  w platfusowie twierdzą, że nie ma wirusa - a tu zonk nieśmiertelnych platfusów jednak też dotyka

  • 19 49

 • a gdzie są respiratory?

  • 16 7

 • u

  nowaka

  • 10 18

 • ale żenujący komentarz

  ludzie mogą poważnie zachorować, a taka g**da jak ty uważa to za zabawne i polityczne. Dno i 5 metrów mułu.

  • 29 2

 • Niech napiszą czy bezobjawowo, czy nie.

  • 15 7

 • I co z tego?

  Zdarza się, a będzie się zdarzać jeszcze częściej. Włoscy piłkarze, którzy przeszli koronawirusa już sobie żwawo biegają po boiskach w meczach ligi włoskiej. Taki to miało na nich wpływ.

  • 24 14

 • Tjaa , tylko te testy nie są odpowiednie do badanie tego ''wirusa-świrusa''

  • 13 11

 • Dlaczego krzyczycie???

  Po prostu się zdarzyło i życie toczy się dalej. Bierzcie przykład z juniorów, jadą teraz na obóz i nie narzekają. Bierzcie przykład z trenera Mariusza Łobacza , cały czas pracuje nie fetuje robi dodatkowe treningi, poświęca każdą wolną chwilę na pracę. Zobaczcie jak on się poświęca - nie pozuje do zdjęć. Jest ulubieńcem zawodników - to wzór trenera.. Dlaczego on nie jest trenerem I drużyny???

  • 16 29

 • Nie wiem gdzie jest platfusowo, ale musisz tam mieszkac skoro tyle wiesz, ja np. mieszkam w Gdansku, no ale skoro nie podoba ci sie w platfusowie mozesz zamieszkac na wschodnich rubiezach Polski

  • 20 8

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Trefla

data meczu: 02.10.2021

GKS Katowice
:
TREFL Gdańsk
mecz ligowy

Aktualna tabela

Siatkówka - PlusLiga mężczyzn
Drużyny M Z P Bilans Pkt.
1 Aluron CMC Warta Zawiercie 0 0 0 0:0 0
2 Asseco Resovia Rzeszów 0 0 0 0:0 0
3 Cerrad Enea Czarni Radom 0 0 0 0:0 0
4 Cuprum Lubin 0 0 0 0:0 0
5 GKS Katowice 0 0 0 0:0 0
6 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0 0 0 0:0 0
7 Indykpol AZS Olsztyn 0 0 0 0:0 0
8 Jastrzębski Węgiel 0 0 0 0:0 0
9 LUK Politechnika Lublin 0 0 0 0:0 0
10 PGE Skra Bełchatów 0 0 0 0:0 0
11 Projekt Warszawa 0 0 0 0:0 0
12 Stal Nysa 0 0 0 0:0 0
13 Ślepsk Malow Suwałki 0 0 0 0:0 0
14 TREFL GDAŃSK 0 0 0 0:0 0

Terminarz

02.10 (sob) GKS Katowice TREFL Gdańsk
08.04 (czw) godz.17:30 TREFL Gdańsk 0:3 bez publiczności Asseco Resovia LIVE!
03.04 (sob) godz.20:30 Asseco Resovia 3:1 bez publiczności TREFL Gdańsk LIVE!
31.03 (śr) godz.18:00 TREFL Gdańsk 0:3 bez publiczności Verva Warszawa Orlen Paliwa LIVE!
27.03 (sob) godz.17:30 Verva Warszawa Orlen Paliwa 3:2 bez publiczności TREFL Gdańsk LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane