Koszykarki Basketu wygrały z Zagłębiem

9 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Katarzyna Suknarowska dała dobrą zmianę w środowym meczu. Jej punkty w czwartej kwarcie pozwoliły Basketowi 90 zbudować bezpieczną przewagę. Katarzyna Suknarowska dała dobrą zmianę w środowym meczu. Jej punkty w czwartej kwarcie pozwoliły Basketowi 90 zbudować bezpieczną przewagę.

Dwa mecze z rzędu bez zwycięstwa i wystarczy. Koszykarki Basketu 90 wygrały pierwsze starcie w końcówce sezonu. W Gdynia Arenie pokonały JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 71:62 (18:12, 12:16, 15:14, 26:20). Tym razem pokazały niezłą defensywę, zdominowały rywalki w zbiórce - 41:24, zagrały zespołowo, ale popełnił też aż 32 starty. Gdyby nie one zwycięstwo byłoby okazalsze.

BASKET 90: Shields 12 (5 zb., 5 st.), Johnson 12, Skerović 9 (2x3, 5 zb., 7 as.), Bibrzycka 5 (1x3), Podgórna 0 oraz Suknarowska 11 (2x3), Rembiszewska 6, Troina 5 (1x3), Jakubiuk 5 (5 zb.), Malone 4, Kotnis 2

JAS-FBG Zagłębie: Sutherland 20 (8 zb.), Bekasiewicz 13 (1x3), McCallum 9 (1x3), Antaczk 6, Swanier 2 oraz Dobrowolska 6 (2x3), Głocka 4, Kaczor 2, Rozwadowska 0

Trzy ostatnie kolejki sezonu zasadniczego przyniosły Basketowi 90 mecze z teoretycznie łatwiejszymi rywalami, czyli z drużynami z dolnej szóstki tabeli. Dwa zwycięstwa dawały gdyniankom 5. miejsce przed play-off. Jak jednak podkreślała nowa liderka zespołu Ashley Shields chodzi w nich głównie o to, aby złapać wspólny język, który pozwoli wejść odpowiednio przygotowanym w walkę o medale, na które ma ochotę Amerykanka.

SHIELDS: MAM BYĆ LIDERKĄ BASKETU

Poprzednie dwa starcia z nią w roli głównodowodzącej atakiem Basketu 90 skończyły się porażkami. Do tego gdyński zespół pokazał słabą obronę. W środę zaczął od fatalnej gry w ataku. Już do przerwy zespół Katarzyny Dydek miał aż 22 starty. Przy takim braku zrozumienia prowadzenie 30:28 można było uznać za sukces.

Wcześniej rywalki zdobyły w nieco ponad 3 min. 10 pkt. Wtedy Basket 90 wreszcie zaczął bronić i do końca pierwszej kwarty pozwolił przyjezdnym na dołożenie 2 pkt. Szybko po 2 faule złapały jednak Shields oraz Jelena Skerović i dostały chwilę odpoczynku na ławce rezerwowych. 3 pkt Anny Jakubiuk oraz trafienie z szybkiego ataku Katarzyny Suknarowskiej dały Basketowi 90 prowadzenie 18:12.

W drugiej kwarcie drużynę chciała poderwać do walki Shields. Jej trafienie oraz Marie Malone i gdynianki prowadziły 22:14. Liderka Basketu 90 złapała jednak kolejne przewinienie i ponownie musiała odpuścić mocną defensywę. A kiedy w 19. min. trafiła Aishah Sutherland to przyjezdne odzyskały inicjatywę (27:28). Po półtorej minuty przerwy bez punktów kwartę trójką zamknęła zawodząca w tym sezonie Tatiana Troina (30:28).

Za to w trzeciej każdy celny rzut z gry po stronie gdyńskiej drużyny oddawała inna koszykarka. Wydawać by się mogło, że dzięki temu atak jest zróżnicowany. Basket 90 zdobył jednak 15 pkt, a rywalki tylko jeden mniej.

Na szczęście dla Basketu 90 obraz gry zmienił się w ostatniej części gry. 4 pkt Paris Johnson przedzielone trójką Suknarowskiej i na początku 32. min. ich zespół prowadził 52:42. Kiedy Suknarowska dokładała kolejną trójkę na tablicy wyników było 64:48. Wystarczyło, aby drużyna Dydek nie popełniała głupich strat, a mecz do końca będzie przebiegał pod jej kontrolę. Koszykarki Basketu dołożyły tylko jedną stratę i spokojnie wygrały starcie. W całym spotkaniu miały ich aż 32.

Wyniki 20 kolejki

• BASKET 90 GDYNIA - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 71:62 (18:12, 12:16, 15:14, 26:20)
  • Wisła Can-Pack Kraków - Widzew Łódź 81:57 (26:22, 20:15, 16:10, 19:10)
  • Pszczółka AZS UMCS Lublin - Energa Toruń 75:74 (16:17, 22:16, 19:18, 18:23)
  • KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - MKS Polkowice 62:67 (13:18, 17:19, 15:17, 17:13)
  • Artego Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 84:49 (19:14, 21:9, 24:13, 20:13)
  • JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań - MKK Siedlce 67:74 (17:17, 16:15, 17:23, 17:19)
  • Zaległy mecz 16. kolejki
  • JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 57:65 (12:18, 16:19, 19:11, 10:17)

Opinie (8)

• brawo

• 8 1

• Prosze o skorygowanie tytułu: wygrały z zespołem z Sosnowca a nie w Sosnowcu

oraz przydałoby się zdjęcie z meczu a nie z spotkania z AZS Gorzów. Wygrana cieszy chociaż styl nie. Pozostaje nadzieja, że w play ofach zobaczymy drużynę grającą tak w zwycięskim meczu z Wisłą.

• 13 2

• Wielkie wątpliwości......

Cieszą punkty, ale w zasadzie nic poza tym.Szczęscie,że przeciwnik nie miał wielkich argumentów.Wygrać przy 32 własnych stratach - to jest mistrzostwo swiata.Momentami można było dostać palpitacji serca.W zasadzie nie było zawodniczki,która nie ustrzegłaby się większych lub mniejszych błędów.Chcąc odnieść sukces w play-offach - to naprawdę trzeba dużo poprawić.Nie piszę tego,aby dokopać ale w trosce,aby był wrócił sukces.