Szczypiornistki Vistalu przegrały w Lublinie

13 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Joanna Kozłowska do przerwy zdobyła w Lublinie 4 bramki i w dużym stopniu przyczyniła się do tego, że Vistal wygrał pierwszą połowę. Joanna Kozłowska do przerwy zdobyła w Lublinie 4 bramki i w dużym stopniu przyczyniła się do tego, że Vistal wygrał pierwszą połowę.

Szczypiornistki Vistalu do 31. minuty dominowały w Lublinie. Niestety, później zdarzył im się dwa przestoje, w których straciły łącznie 9 bramek nie odpowiadając żadną. Selgros nie wypuścił okazji na sukces z rąk. Gdynianki przegrały na terenie mistrzyń Polski 22:26 (12:10).

SELGROS: Dzhukeva, Gawlik - Bijan 2, Niedźwiedź 4, Kocela 1, Rola, Gęga 10, Kozimur, Drabik 1, Mihdaliowa 6, Skrzyniarz, Charzyńska 1, Szarawaga 1

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Łabuda, Galińska 1, Dorsz, Kobylińska 6, Stanulewicz, Olszowa, Zych 4, Kozłowska 6, Gutkowska 1, Tasić 1, Kulwińska 3

Nie udał się plan gdynianek, aby zbliżyć się do ścisłej czołówki tabeli. Mecz po myśli Vistalu układał się tylko do 31. minuty. W inauguracyjnym kwadransie świetnie poczynały sobie Joana KozłowskaMonika Kobylińska. Każda z nich zdobyła po trzy bramki, a wicemistrzynie kraju objęły prowadzenie 6:4.

MONIKA KOBYLIŃSKA NOMINOWANA DO TYTUŁU LIGOWIEC ROKU 2015. GŁOSOWANIE TRWA NA TROJMIASTO.PL

Po chwili było jeszcze lepiej. Marta Gęga nie zamieniła na bramkę karnego, a Dunja Tasić poprawiła wynik na 7:4. Gdy w 21. minucie nadal utrzymywała się trzybramkowa przewaga przyjezdnych (9:6), Sabina Włodek poprosiła o przerwę.

Lubelskiej trenerce udało się zmobilizować podopieczne do skuteczniejszej gry. Mimo że w miejscowych szeregach przed przerwą trafiały zaledwie trzy zawodniczki: Gęga, Iwona NiedźwiedźKarolina Bijan, udało im się wyrównać na 9:9.

Przełom pierwszej i drugiej połowy był z kolei popisem Aleksandry Zych. Leworęczna rozgrywająca Vistalu zdobyła 3 bramki z rzędu. W 31. minucie po jej akcji było 13:10 dla gdynianek.

BLISKO 100 TYS. ZŁ DLA NAJLEPSZYCH W GDYŃSKIM SPORCIE W 2015 ROKU. VISTAL DOCENIONY. SPRAWDŹ, KTO WYGRAŁ W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH

Zobacz ostatnią akcję meczu Vistal - Selgros, która mogła dać remis gdyniankom w 2. kolejce tego sezonu.

I wtedy rozpoczęło się fatalne osiem minut. Ekipa Pawła Tetelewskiego straciła pięć bramek z rzędu, a na 15:13 dla gospodyń rzuciła Gęga, gdy jej drużyna grała w liczebnym osłabieniu!

Niemoc strzelecką Vistalu przełamała w końcu Kinga Gutkowska. Wydawało się, że wszystko wraca na właściwe tory, gdy po bramkach Kobylińskiej i Patrycji Kulwińskiej udało się wyrównać na 16:16, a jeszcze w 49. minucie było 20:20.

Wówczas gdyniankom zdarzył się drugi przestój, po którym już się nie podniosły. Selgros zdobył cztery bramki z rzędu. Do regularnie punktującej Gęgi dołączyła Alesia Mihdaliowa. Białorusinka wszystkie 6 trafień zaliczyła po przerwie.

Przy wyniku 20:24 o czas poprosił trener Tetelewski. Było 6 minut na odrobienie strat, ale nic takiego nie miało miejsca. Lublinianki utrzymały przewagę do końca i wróciły na 1. miejsce w tabeli. Vistalowi coraz trudniej nawiązywać walkę o pozycje w czołowej "4" przed play-off, ale nie można pasować, gdyż do końca sezonu zasadniczej jeszcze 9 kolejek, w tym do Gdyni przyjadą wyżej obecnie notowane drużyny z Elbląga i Szczecina.

Wyniki 13 kolejki

• AZS ŁĄCZPOL AWFIS GDAŃSK - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 31:30 (17:11)
  • Selgros Lublin - VISTAL GDYNIA 26:22 (10:12)
  • Piotrcovia - Ruch Chorzów 32:22 (17:14)
  • Energa AZS Koszalin - KPR Jelenia Góra 33:23 (14:16)
  • Start Elbląg - UKS PCM Kościerzyna 32:21 (14:12)
  • Metraco Zagłębie Lubin - Pogoń Baltica Szczecin (przełożony na 26.01)
  • Awansem z 14. kolejki
  • Energa AZS – Pogoń Baltica Szczecin 28:28 (18:15)
  • Awansem z 16. kolejki
  • Metraco Zagłębie Lubin - Piotrcovia 24:20 (10:13)

Opinie (9)

• Niespodzianki nie było (2)

Ale jeśli tak długo były w grze i miały szansę na korzystny wynik to dobrze. Jest szansa na bardzo wyrównaną walkę w play offie.

• 9 6

• (1)

nie zapomnij ze Montex bez Jessicy, Kristy oraz Drabik pierwszy mecz po kontuzji.

• 5 2

• Zgoda, ale to normalne

że są kontuzje, prawda? I wtedy zespoły grają w osłabionych składach, nie tylko w piłce ręcznej.

• 3 4

• Na dzień dzisiejszy to wyglada bardzo slabo . (3)

Chyba już straciły szanse na czwarte miejsce a i utrzymanie piątego to sprawa trudna do uzyskania !

• 6 3

• piąte raczej utrzymają Koszalin nie odrobi strat raczej a Vistal 5 wygranych ma w kieszeni

• 3 2

• wygrana z Elblągiem u siebie czy z Lubinem na wyjeździe z powoduje ze będziemy blisko tych zespołów. Dalsza strata punktów przez te zespoły i jesteśmy przed nimi. Wszystko się może zdarzyć w tych 9 kolejkach do końca.