Kosztowny błąd

20 grudnia 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Kager zapłaci 10 tysięcy grzywny. W sobotnim meczu ze Stalą Gipsar Ostrów gdynianie przez dwie minuty grali bez Polaka. Wynik z parkietu - 78:68 na korzyść podopiecznych Adama Prabuckiego - został zachowany.

Od tego sezonu, zarówno w rozgrywkach kobiet, jak i męzczyzn, w każdym momencie koszykarskiego spotkania na parkiecie musi przebywać co najmniej jedna zawodniczka (zawodnik) z polskim obywatelstwem. Courtney Eldridge, Michael Kuebler, Gintaras Kadziulis, Aaron Pettway, Simon Conn - tak wyglądał skład Kagera między 25 a 27 minutą spotkania w Ostrowie. Gdyby sędziowie wyłapali pomyłkę, gdynianie ukarani zostaliby przewinieniem technicznym, czyli rywale mieliby dwa rzuty wolne, a następnie jeszcze piłkę z boku dla siebie. Skoro jednak takiej kary nie było, to Stal Gipsar wystąpił do władz ligi z wnioskiem o przyznanie walkowera na swoją korzyść.

- Analiza zgromadzonego materiału wskazuje, iż w tym czasie zespół Gipsaru Stali zdobył 8 punktów, zespół Kagera zdobył 2 punkty, a zawodnik tej drużyny popełnił jeden faul. W związku z tym, iż uchybienie to nie miało istotnego wpływu na końcowy rezultat spotkania odstąpiono od wymierzenia kary walkowera - głosi oficjalny komunikat zarządu PLK.

• Najdurniejszy przepis jaki został wymyślony.