Koszykarki AZS UG wciąż w grze o awans do EBLK. Zadecyduje trzeci mecz

mip.
8 maja 2022 (artykuł sprzed 2 lat)
W niedzielę AZS Uniwersytet Gdański wyrównał stan finałowej rywalizacji i w środę zagra o awans do EBLK. W niedzielę AZS Uniwersytet Gdański wyrównał stan finałowej rywalizacji i w środę zagra o awans do EBLK.

AZS Uniwersytet Gdański wygrał z Iodica TopMarket Pruszków 66:62 (19:9, 13:15, 16:22, 18:16) i wyrównał stan rywalizacji w finale 1. ligi koszykarek. Akademiczki wytrzymały presje i w końcówce utrzymały prowadzenie, mimo naporu przyjezdnych. Decydujące starcie odbędzie się w środę 11 maja, o godz. 18 w Pruszkowie. Zwycięzca wywalczy sobie prawo gry w EBLK w przyszłym sezonie.

AZS UG: Stępień 17 pkt (3x3), Szczurewska 9 (1x3, 8 zb., 7 st.), Walkowska 8 (2x3), Kosalewicz 7 (7 zb., 5 as.), Kuras 4 oraz Ławicka 12 (2x3), Szczęśniak 9 (11 zb.)

Zobacz pełne statystyki z meczu

Gdańszczanki walkę o awans do Energa Basket Ligi Kobiet rozpoczęły od porażki w Pabianicach 73:82. Podopieczne Włodzimierza Augustynowicza, by wciąż zachować nadzieję na zwycięstwo w rozgrywkach 1. ligi, musiały zwyciężyć w niedzielnym meczu rewanżowym w gdańskiej Miejskiej Hali Sportowej.

Zmotywowane gospodynie już po pierwszej kwarcie prowadziły z faworytkami 19:9. Prym grze AZS UG nadawała Agata Stępień. Na początku drugiej odsłony gdańszczanki prowadziły już różnicą 16 "oczek". Później jednak przebudziły się przyjezdne i do przerwy zniwelowały różnicę o połowę (32:24).

Droga AZS UG do finału:

• 1/8 finału: AZS Uniwersytet Warszawski 2-0 (65:64, 60:53)
  • ćwierćfinał: Wisła CanPack Kraków 2-0 (82:61, 73:55)
  • półfinał: Grot F&F Automatyka Pabianice 2-0 (70:54, 67:44)
  • finał: Iodica TopMarket MKS Pruszków 1-1 (73:82, 66:62)

Walka dwóch najlepszych zespołów w 1. lidze trwała w najlepsze. W drugiej połowie do głosu doszły przyjezdne, które w końcówce trzeciej kwarty złapały kontakt (38:37). Akademiczki zdołały jednak utrzymać minimalną przewagę do końca tej odsłony (48:46) i o wszystkim zadecydować miała ostatnia partia.

Przeczytaj o drodze koszykarek AZS UG do finału

Końcówka spotkania była niezwykle emocjonująca. Z wyniku 57:50 dla AZS UG zrobiło się 57:56. Akademiczki wytrzymały jednak presje i zwyciężyły 66:62. O tym, jak zacięte było to spotkanie świadczą także statystyki. Minimalnie lepszą skuteczność zachowały przyjezdne (37 do 36 proc.), w zbiórkach triumfowały gospodynie (43 do 39). Różnicę zrobiły jednak rzuty za trzy punkty. Akademiczki trafiły 8 razy, a zespół z Pruszkowa zaledwie raz.

Przypomnij sobie, dlaczego AZS Uniwersytet Gdański wycofał się z Energa Basket Ligi

Akademiczki tym samym wyrównały stan finałowej rywalizacji. O awansie do EBLK zadecyduje trzeci mecz, który odbędzie się 11 maja, o godz. 18 w Pruszkowie. Do najwyższej klasy rozgrywkowej promocję zyska zespół, który wygra środowe starcie.
mip.

Miejsca

Opinie (8) 1 zablokowana

• Świetny, bardzo emocjonujący mecz!

• 10 0

• gratulacje dziewczyny! (1)

brawo dla całego zespołu ... szczególnie dla Agaty za rozgrywanie w 4 kwarcie!

w środę po awans ;)

• 8 1

• No właśnie. Gdy na samym początku 4. kwarty Karina wypadła za 5 fauli, raczej straciłem nadzieję. Ale Agata faktycznie swietnie ją zastąpiła. Bardzo wazne punkty w tej kwarcie zdobyla też N. Ławicka. Raz jeszcze wielkie gratulacje dla dziewczyn!! Pokazaly charakter.

• 6 0

• Walka i ambicja (1)

Brawo za ambicje i walkę do końca dziewczyny! Bo zejściu Pani kapitan Kariny Szurewskiej było ciężko, ale fajnie , że ciężar wzięły na siebie młode zawodniczki Natalia Ławicka i Zuzanna Ciecierska. Odpowiedzialności na siebie w trudnych momentach wzięła też Agata Stępień. W Pruszkowie łatwo nie będzie, ale trzeba powalczyć i wszystko może się zdarzyć :)

• 6 0

• Poprawka

Oczywiście chodziło o Klaudię Walkowska:) obie dziewczyny przyszły z Wołomina w tym sezonie ciągle mi się mylą. Pozdrawiam Obie :)

• 3 0

• Brawa dla zespołu i trenerów

Ale mam pytanie co dalej? Zakładając wygraną w Pruszkowie - będzie baardzo ciężko ale jest to możliwe! - to co z przystąpieniem do rozgrywek w najwyższej klasie rozgrywkowej?

• 3 0

• Powodzenia.

• 1 0

• W środę o złoto

Mam nadzieję , że dziewczyny wygrają w środę w Pruszkowie i utrą nosy tym gwiazdeczkom, które w niedzielę przyjechały do Gdańska "na pewniaka". Trener gości choć doświadczony i na pewno z dobrym warsztatem klasy nie pokazał... W środę wszystko możliwe oba zespoły stać na zywicięstwo