Koszykarki Arki Gdynia dały radę bez Emmy Cannon. Enea rozbita w końcówce

1 grudnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Barbora Balintova (nr 41) była jedną z koszykarek, które poprowadziły Arkę do wygranej pod nieobecność Emmy Cannon. Barbora Balintova (nr 41) była jedną z koszykarek, które poprowadziły Arkę do wygranej pod nieobecność Emmy Cannon.

Koszykarki Arki Gdynia pokonały we własnej hali Eneę AZS Poznań 91:69 (29:24, 19:17, 20:19, 23:9). Podopieczne Gundarsa Vetry poradziły sobie z niżej norowanymi rywalkami pomimo osłabienia brakiem Emmy Cannon, odniosły pewne zwycięstwo. Jego rozmiar wypracowały jednak dzięki znakomitej czwartek kwarcie.

ARKA: Allen 17 (1x3), Balintova 18 (2x3, 5 as.), Makurat 16, Greinacher 12 (7 zb._, Jurcenkova 8 oraz Rembiszewska 7 (1x3), Baltkojiene 6, Podgórna 5 (1x3), Stelmach 2

Enea AZS: Hillsman 22 (9 zb.), Davis 10, Matović 8 (2x3), Parysek-Bochniak 6, Demczur 2 (7 as.) oraz Samburska 15 (2x3), Nowicka 2, Urbaniak 2, Parzeńska 2, Stefańczyk 0, Niemojewska 0

Sobotni mecz był pierwszym z serii tych z zespołami z dolnych rejonów tabeli, które czekają Arkę do końca roku. Gdynianki przystąpiły do spotkania w hali GCS bez swojej liderki Emmy Cannon, która nabawiła się drobnego urazu łokcia.

Pod jej nieobecność już w pierwszej minucie gry chęć poprowadzenia drużyny do triumfu wyraziła Rebecca Allen, która po niespełna 60 sekundach miała już na koncie 5 punktów.

Poznanianki postawiły się jednak od początku spotkania i nawet prowadziły 9:7 po rzucie Khaalii Hillsman. Seria 11:0 dla gdynianek pozwoliła jednak odskoczyć gospodyniom na 23:11. Napędzane przez Hillsman i Olenę Samburską przyjezdne zdołały jednak zmniejszyć stratę do 5 pkt przed końcem premierowej kwarty.

W drugiej kwarcie Arka zanotowała trwający 3 minuty przestój i Enea po trójce Ireny Matović podgoniły na 34:36. Gdynianki obroniły jednak przewagę i na przerwę zeszły z zaliczką 7 pkt. Dobre wejście w trzecią partię zaliczyła Anna Jurcenkova, której wjazdy pod kosz zakończyły się serią 4 pkt dla podopiecznych Gundarsa Vetry.

NOWA AMERYKANKA NIE POMOGŁA POLITECHNICE. SPRAWDŹ, JAK POSZŁO W TEJ KOLEJCE GDAŃSKIM KOSZYKARKOM

Gospodynie kontrolowały grę, ale 2 ostatnie minuty przed końcem kwarty znów dały znać o sobie Samburska i Hillsman, które nie pozwoliły Arce odskoczyć dalej niż na 8 pkt.

Z początkiem czwartej kwarty gdynianki wrzuciły wyższy bieg. Za trzy sypnęła Barbora Balintova, a koleżanki dorzuciły kolejne trafienia, dzięki czemu w krótkim czasie udało się więcej niż podwoić przewagę. Rywalki na pierwszą zdobycz w ostatniej odsłonie czekały blisko 4 minuty, a i po przełamaniu nie dały rady powstrzymać zmierzających po pewny triumf gospodyń.

Wyniki 9 kolejki

• Arka Gdynia - Enea AZS Poznań 91:69 (29:24, 19:17, 20:19, 23:9)
  • Pszczółka Polski-Cukier - SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA GDAŃSKA 74:54 (23:12, 30:17, 12:7, 9:18)
  • Ostrovia - CCC Polkowice 43:81 (15:25, 14:19, 6:29, 8:8)
  • Ślęza Wrocław - Wisła CanPack Kraków 80:69 (17:17, 20:15, 16:24, 27:13)
  • InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski - Artego Bydgoszcz 73:74 (17:14, 22:22, 10:21, 24:17)
  • PGE MKK Siedlce - Energa Toruń 69:77 (14:22, 18:22, 18:17, 19:16)

Opinie (22) 6 zablokowanych

• Szczęście w nieszczęściu że kontuzji doznała Misiek a nie Makurat (i ma kto pomóc Balintovej) (9)

Gdybyśmy mieli zostać ze Słowaczką i takimi "gwiazdami" rozegrania jak Baltkojiene i Podgórna to byśmy w całości byli w czarnej d...pie.To co grania Litwinka na rozegraniu to żart.
    Bardzo fajnie zagrała Rembiszewska i warto jej dać więcej szans.

• 8 5

• Fajne stwierdzenie kibica

Nie wiem jak można być takim człowiekiem kiedy się pisze że utrata zawodniczki to szczęście w nieszczęściu.

• 12 1

• .

Litwinka jest super. Zwinna, szybka, z energią, daje z siebie wszystko na boisku

• 5 5

• Biba nie jest aż taka stara dałaby rade grać

I inne Polki wciągnęłaby nosem

• 9 3

• Do Janka Znawcy (2)

Janek ,ty się znasz na koszykówce jak Krycha Pawłowicz na pingpongu .To co robią te zawodniczki ,jest nie do przecenienia.Kamila absorbuje atakujące przeciwniczki i nie daje im wyjść na pozycje rzutowe,tak samo Litwinka.Spójrz na to innym okiem i zrozum że nie wszystkie zawodniczki musą zdobywać kosze. Żebyś zrozumiał o co mi chodzi i jaką rolę pełnią wymienione przez Ciebie zawodniczki posłużę sie przykładem z piłki nożnej .Obrońca ,czy stoper nie jest od strzelania goli on ma bronić atakującyćh na swoją bramkę .I właśnie to robią Kamila Podgórna i Santa Litwinka .Paniał ???

• 10 4

• (1)

Być może Krycha Pawłowicz zna się na pingpongu tylko po prostu o tym nie wiesz. Kamile zostawię bo co prawda nie nadaje się na rozgrywającą ale sprawdza się jako plaster na szybkie zawodniczki o podobnych warunkach. No i jest Polką.
        Natomiast Baltkojiene.(zagraniczna zawodniczka która ma być wzmocnieniem)
        Przede wszystkim ma techniczne problemy z utrzymaniem piłki w koźle. Czasem dochodzi do 'śmiesznych sytuacji" że przechodzi połowę boiska, zatrzymuje się półtora metra za linią (nie atakowana) i pozostałe nasze zawodniczki muszą się cofać po piłkę.
        Rozgrywanie.
        Rozgrywanie Baltkojiene to wjazdy pod kosz kończone rzutem albo szukaniem asysty. I koniec.
        Kontrolowanie tempa gry, rozciąganie gry. Zapomnij.
        Ja głupi myślałem że to ma być druga rozgrywająca która odciąży Balintovą (naszą najważniejszą w tej chwili zawodniczkę) a na skrzydle Makurat i Misek będą się dzielić minutami. A skończyło się tym że trener woli dać rozgrywać 18 letniej skrzydłowej (która nigdy nie będzie pełnowartościową rozgrywającą) bo i tak to mniejsze zło niż dać rozgrywać Baltkojiene - przynajmniej tamta jako tako panuje nad piłką i przejdzie pod naciskiem połowę boiska.
        A nasza Litwinka jak piszesz "absorbuje atakujące przeciwniczki i nie daje im wyjść na pozycje rzutowe" Ot taki plaster sobie sprowadziliśmy z zagranicy a jej "rola jest nie do przecenienia".
        Cóż fajnie

• 1 2

• Ja głupi myślałem że to ma być druga rozgrywająca która odciąży Balintovą (naszą najważniejszą w tej chwili zawodniczkę) a na skrzydle Makurat i Misek będą się dzielić minutami. To był cytat z Twojej wypowiedzi i tu się z Tobą zgadzam, masz rację tylko że z początkową częścią Twojej wypowiedzi .Krycha może i grała kiedyś w pingponga ,to był tylko przykład ,bo ta osobniczka na wszystkim się zna ,tak jak Ty na koszu

• 1 2

• Czy udało się kiedyś zrobić wsad kobiecie? (2)

Pytanie do znawców

• 3 1

• Tak. (1)

n.p.Lisa Leslie,Candace Parker,Britney Griner

• 5 0

• Thanks. Obejrzałem sobie na youtubie. Ale ta piłka z WNBA wydaje się być mała.

• 2 0

• Brawo dziewczyny

Szkoda tylko, że szansy nie dostała Morawiec. Kiedy ma się ogrywać po kontuzji, jak nie z takim rywalem?

• 14 1

• Gratulacje

Wielkie brawa. Fajny mecz. Brawo Ania Makurat!

• 15 4

• Aldona nie mogła zagrać z uwagi na kontuzję (1)

Ale na mecz za tydzień w Gdańsku powinna być gotowa

• 7 2

• Jako swoisty prognostyk przed meczem Politechnika - Arka dzisiaj juniorki GTK Arka wygrały w Gdańsku 67:55

Brawa dla drużyny Karoliny Wieczorek i Jeleny Skerović za kolejny zwycięski mecz i liderowanie na Pomorzu

• 6 1

• godzina rozegrania meczu (2)

Ciekawe który z dziadków w Arce wymyślił godzinę meczu w czasie skoków?

• 5 7

• Teee nie pasuje to oglondaj skoki...my z żonom Grażynom byli i som zawodoleni ...Graża jeszcze obiecała wieczorem akt

• 3 3

• Co to są skoki?

• 6 2

• Kierownik

Ktoś wie co sie stało z kierownikiem?W przerwie pooodobno zalał sie krwio i pojechał do szpitala