Koszykarki Arki Gdynia gorsze od mistrzyń Polski CCC Polkowice

27 lutego 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Nia Coffey nie przestraszyła się mistrzyń Polski i zdobyła 25 punktów. Niestety nie dostała odpowiedniego wsparcia od koleżanek z Arki. Nia Coffey nie przestraszyła się mistrzyń Polski i zdobyła 25 punktów. Niestety nie dostała odpowiedniego wsparcia od koleżanek z Arki.

Koszykarki Arki Gdynia przegrały na wyjeździe z mistrzyniami Polski CCC Polkowice 52:61 (9:20, 13:8, 14:21, 16:12). Przyjezdne prezentowały niezłą koszykówkę przeplataną zupełną bezradnością w ataku. Ponownie wyróżniającą się zawodniczką była Nia Coffey, która zdobyła 25 punktów.

Politechnika Gdańska pokonała Widzewa Łódź. Przeczytaj relację, oceń koszykarki i trenera

CCC: Fagbenle 25 (6 zb., 5 st.), Leedham 7 (1x3, 6 zb., 5 as.), Hayes 6, Thomas 5 (6 as.), Kaczmarczyk 2 (5 zb.) oraz Kaltsidou 11 (1x3, 6 zb.), Puss 2 (1x3), Gajda 2, Owczarzak 0

ARKA: Coffey 25 (2x3, 10 zb., 5 st.), Balintova 8 (6 zb.), Cannon 7, Makurat 2, Jurcenkova 2 oraz Stelmach 4, Greinacher 3, Morawiec 1, Podgórna 0, Baltkojiene 0

Kontynuując mecze z czołówką Energa Basket Ligi Kobiet, koszykarki Arki Gdynia wybrały się na teoretycznie najtrudniejsze starcie serii, czyli z mistrzem Polski CCC Polkowice. Biorąc pod uwagę, że zespół Gundarsa Vetry wygrał zaledwie jedno z czterech ostatnich spotkań, to rywalki były w środę zdecydowanymi faworytkami.

CCC zaczęło od prowadzenia 4:0. Pod koniec 2. minuty spotkania pierwsze punkty dla Arki zdobyła Nia Coffey. W 5. min. po trafieniach Barbory Balintovej oraz Emmy Cannon gdynianki wyszły na prowadzenie 7:6 i... zablokowały się w ataku na kolejne 4 min. Gdy do kosza ponownie trafiała Amerykanka było 16:9 dla mistrzyń Polski, które do końca kwarty dorzuciły jeszcze 4 pkt (20:9).

W drugiej kwarcie obie drużyny miały problemy z ofensywą. Przez niemal 5 min. tej części spotkania zdobyły łącznie 5 punktów. Jako pierwsze skuteczność poprawiło CCC i powiększyło przewagę do 28:12. W 17. min. do ataku przeszła Arka. Sygnał dała Coffey zdobywają 6 pkt z rzędu. Następnie trafiła dwukrotnie Balintova i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 28:22.

Optymistyczna postawa pod koniec drugiej kwarty przełożyła się na grę Arki na początku trzeciej. 5 pkt z rzędu zdobyła Coffey i na tablicy wyników mieliśmy 32:27 dla CCC. Niestety gdynianki ponownie zacięły się w ofensywie. Kiedy przestała trafiać Amerykanka - spudłowała m.in. dwa rzuty wolne - to skończyły się także punkty dla Arki. Marazm w ataku trwał aż 5 min. W tym czasie CCC powiększyło przewagę do stanu 40:27. Zmieniły to trafienia Anny Jurcenkovej i Balintovej (40:31). I choć później ponownie skuteczna była Coffey, to na koniec trzeciej kwarty Arka przegrywała 36:49.

Podobnie jak w drugiej kwarcie, tak i w czwartej najpierw oglądaliśmy głównie popisy obronne i bezradność w ataku. Pierwsze 4 min. gdynianki wygrały 3:0 (49:39) i ponownie pojawiła się u nich nadzieja na wygraną. Jeszcze lepiej zrobiło się po trójce Coffey i wolnym Cannon (51:45). Tuż przed rozpoczęciem ostatniej minuty zza linii 6,75 m ponownie trafiła Amerykanka i gdynianki były już tylko dwa posiadania piłki od CCC (55:50). Niestety dla przyjezdnych mistrzynie Polski zagrały rozważnie, a punkty Martyny Stelmach jedynie ustawiły wynik na 61:52 dla CCC.

Wyniki 20 kolejki

• CCC Polkowice - ARKA GDYNIA 61:52 (20:9, 8:13, 21:14, 12:16)
  • Widzew Łódź - SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA GDAŃSKA 72:78 (9:23, 11:24, 20:11, 32:20)
  • Artego Bydgoszcz - PGE MKK Siedlce 90:54 (18:17, 24:13, 19:17, 29:7)
  • Ślęza Wrocław - Ostrovia 92:65 (26:21, 26:10, 19:20, 21:14)
  • Wisła CanPack Kraków - InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 84:81 (27:15, 19:26, 21:21, 17:19)
  • Energa Toruń - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 79:75 (21:18, 22:17, 13:20, 23:20)
  • Pauza: Enea AZS Poznań

Opinie (15)

• Ten cały klub żeńskiej koszykówki (2)

To jakiś żart i wyciąganie tylko pieniędzy z kasy miasta. Apel do władz klubu,dajcie już sobie spokój i zaoszczędźcie nam wstydu i pieniędzy.Czy na prawdę warto utrzymywać ten klub dla kilku przychodzących tam dziadków?

• 1 11

• (1)

Zburzyć hale zaorać stadion w końcu grają tam tylko raz na dwa tygodnie

• 1 3

• I stwórzmy miejsce dla cpunow .dobra koszykówka w pięknym mieście...To jest sport....dziewczyny zostawiają serce na boisku...A że coś nie wychodzi, nie wiem czemu ale na pewno nie jest winna indywidualną

• 0 0

• Podgórna (1)

Moje pytanie jest takie.Czy podgórna ma płacone?Bo jeśli nie to oki...to samo kierownik?

• 1 9

• Kierownik jest najlepszy pod słońcem!

• 0 0

• Szkoda meczu (3)

Dziewczyny fajnie zagrały w obronie, niestety w ataku to był dramat. Na plus Coffey, Stelmach, Jurcenkova i Baltkojene. Reszta słabo sobie poradziła. Miejmy nadzieję, że z Toruniem wygramy. Powodzenia dziewczyny !

• 5 2

• Szkoda że nie potrafimy wykorzystać w ataku Jurcenkovą (1)