Play-off koszykarek: Arka Gdynia - Wisła CanPack 72:59. Mecz nr 2 w środę

dak.
2 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Emma Cannon po raz kolejny w tym sezonie poprowadziła Arkę Gdynia do zwycięstwa. W pierwszym meczu play-off zdobyła 25 punktów i zanotowała 12 zbiórek, co pozwoliło uzyskać jej double-double. Emma Cannon po raz kolejny w tym sezonie poprowadziła Arkę Gdynia do zwycięstwa. W pierwszym meczu play-off zdobyła 25 punktów i zanotowała 12 zbiórek, co pozwoliło uzyskać jej double-double.

W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu play-off koszykarki Arki Gdynia pokonały Wisłę CanPack Kraków 72:59 (13:13, 17:15, 21:17, 21:14). Przez długi czas gra obu zespołów była bardzo wyrównana, jednak w ostatniej kwarcie gospodynie dały popis umiejętności, zaliczając 13-punktową serię. Drugie starcie w rywalizacji do trzech zwycięstw rozegrane zostanie w środę o godz. 18 w hali GCS przy ul. Olimpijskiej. Dla kibiców wstęp wolny.

ARKA: Cannon 25 (12zb.), Coffey 14 (13zb.), Balintova 8 (9as.), Makurat 5, Greinacher 4 oraz Jurcenkova 8, Podgórna 6 (2x3), Baltkojiene 2, Morawiec 0, Rembiszewska 0

Wisła: Ziętara 11 (1x3), Rodriguez 10, Canada 8, Russel 8, Żurowska-Cegielska 2 oraz Conde 10 (1x3), Aleksandravicius 8 (6zb.), Araujo 2, Jakubiuk 0

Anna Makurat przed play-off: Jesteśmy gotowe na zwycięstwo

Dla obu zespołów było to inauguracyjne starcie w play-off w tym sezonie. Arka Gdynia, która zakończyła sezon zasadniczy na 4. pozycji, spotkała się z Wisłą CanPack Kraków, ulokowaną tuż za plecami żółto-niebieskich. Z racji, że koszykarki Arki zakończyły sezon wyżej, miały przywilej rozegrania dwóch pierwszych spotkań przed własną publicznością.

Zdając sobie sprawę z faktu, że to początek fazy play-off, obie drużyny od początku meczu wyglądały na bardzo skoncentrowane. Od celnego rzutu zaczęły koszykarki Wisły, ale już po chwili do wyrównania doprowadziła Emma Cannon (2:2). Idąc za ciosem, przyjezdne próbowały narzucać zawodniczkom Arki swój styl gry i w pierwszej kwarcie nie dały rywalom objąć prowadzenia aż do 9. minuty. Nia Coffey po indywidualnej akcji trafiła do kosza, a gospodynie prowadziły 13:12.

W drugiej kwarcie koszykarki Wisły CanPack znów zaczęły lepiej. Radość jednak nie trwała długo, bo po chwili rzut za 3 wykonała Kamila Podgórna i żółto-niebieskie znów objęły prowadzenie (16:15). Obu zespołom bardzo zależało na wygranej, czego efektem mogła być dzielna gra w defensywie. Zawodniczki dzieliły się punktami, jednak ani jedne, ani drugie nie pozwalały rywalowi na odskoczenie na więcej niż 3 punkty. Z korzystniejszym rezultatem 30:28 do szatni schodziły jednak koszykarki Arki Gdynia.

TERMINY KOLEJNYCH MECZÓW ĆWIERĆFINAŁOWYCH
  • Gdynia, 3 kwietnia (środa), godzina 18
  • Kraków, 6 kwietnia (sobota), 15:30
  • ew. Kraków, 7 kwietnia (niedziela), 18
  • ew. Gdynia, - 10 kwietnia (środa), ?

Widać było, że rozmowa z Gundarsem Vetrą w trakcie przerwy wniosła wiele pożytku do gry koszykarek Arki. Gospodynie były odważniejsze w swoich poczynaniach i lepiej weszły w drugą część spotkania. Szybko podwyższyły prowadzenie, którego nie roztrwoniły do końca kwarty. Na minutę przed końcem po trafieniach osobistych Barbory Balintovej, żółto-niebieskie miały 10-punktową zaliczkę (51:41), ale w trakcie kilkunastu zawodniczki Wisły zdążyły wyprowadzić dwie skuteczne kontry (51:45).

Niewielka przewaga sprawiała, że emocje powinny towarzyszyć nam do końca spotkania. Po niespełna 33. minutach przyjezdne dogoniły rywalki, jednak te nie pozostawały dłużne i starały się kontrolować przebieg spotkania zaliczając kolejne celne rzuty (57:53). Kluczowym punktem dla losów tego meczu były ostatnie minuty przed syreną kończącą spotkanie. Gospodynie zaliczyły 13-punktową serię, która pozbawiła przyjezdne szans na wygraną (70:55).

Wisła CanPack Kraków

87% 170 typowań ARKA Gdynia
1% 1 typowanie REMIS
12% 24 typowania Wisła CanPack Kraków

WYNIKI POZOSTAŁYCH MECZÓW:
CCC Polkowice - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 82:77 (24:26, 22:16, 18:18, 18:17)
Artego Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 61:69 (15:20, 18:19, 13:14, 15:16)
Energa Toruń - InvestInTheWest Enea Gorzów 66:77 (21:13, 20:27, 11:17, 14:20)