Koszykarki Arki Gdynia pokonały na wyjeździe PGE MKK Siedlce

13 stycznia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Choć koszykarki Arki Gdynia grały falami, to pewnie pokonały na wyjeździe PGE MKK Siedlce 88:66 (21:22, 22:13, 18:21, 27:10). W rundę rewanżową Energa Basket Ligi Kobiet dobrze weszła Rebecca Allen, która zdobyła w niedzielę 21 punktów, trafiając m.in. pięć razy za trzy punkty. W kolejny weekend żółto-niebieskie czeka występ w turnieju finałowym Pucharu Polski.

W SOBOTĘ POLITECHNIKA GDAŃSKA PRZEGRAŁA Z WISŁA CANPACK KRAKÓW. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU, OCEŃ KOSZYKARKI I TRENERA

PGE MKK: Harris 16 (2x3), Lapszynski 10 (8 zb.), Mołłowa 9 (1x3), Ikstena 8 (1x3, 5 zb.), Jurkewiczjus 2 (6 zb.) oraz Bellock 8 (5 zb.), Omerbasić 7, Urbaniak 3 (1x3), Bacik 0

ARKA: Allen 21 (5x3), Cannon 19 (13 zb.), Balintova 13, Makurat 9 (1x3), Greinacher 6 (7 zb.) oraz Podgórna 8 (2x3), Rembiszewska 5, Baltkojiene 5 (5 as.), Jurcenkova 2, Morawiec 0

Rundę rewanżową koszykarki Arki Gdynia rozpoczęły w Siedlcach. Wydawało się, że jako jedna z najlepszych drużyn Energa Basket Ligi Kobiet jadą tam po pewne zwycięstwo. Mecz zaczął się od wymiany kosz za kosz. Następnie, od stanu 8:6 dla MKK gospodynie popisały się serią 11:2 (19:8). Do końca kwarty pozostawały 3 minuty. Ten czas świetnie wykorzystały Rebecca Allen oraz Emma Cannon, które niemal we dwójkę zniwelowały straty Arki do punktu (22:21).

W drugiej kwarcie gdynianki wzmocniły obronę, a na prowadzenie wyszły już po pierwszej akcji i trafieniu Anny Jurcenkoviej. Później koncert gry ponownie dała Allen. Jej 8 pkt z rzędu plus trafienie Kamili Podgórnej i w 14. min. mieliśmy 34:26 dla Arki. Dzięki Jurcenkoviej, Allen oraz Barborze Balintovej w końcówce kwarty zrobiło się 43:32 dla przyjezdnych, ale MKK jeszcze zdążyło zamknąć połowę celnym rzutem za dwa punty (34:43).

Gdynianki dobrze weszły w drugą połowę. Po serii 8:0, do której dołożyły się Cannon, Allen oraz Podgórna, w 24. min było 53:38 dla przyjezdnych. Gospodynie szybko odpowiedziały taką samą serią, dzięki czemu wróciły do gry. Arka zaczęła mieć problem z atakiem, a to sprawiło, że rywalki dalej zmniejszały straty.

Czwarta kwarta zaczęła się przy prowadzeniu żółto-niebieskich 61:56. Arka nie pozwoliła jednak MKK zbliżyć się jeszcze bardziej. Szybkie trafienia Anny Makurat, Amalii Rembiszewskiej oraz Santy Baltkojiene i żółto-niebieskie ponownie miały bezpieczną przewagę (56:67). Tym razem już jej pilnowały. A gdy pod koniec wzmocniły obronę ich przewaga zrobiła się jeszcze bardziej pokaźna.

W kolejny weekend EBLK ma przerwę, odbędzie się za to finałowy turniej Pucharu Polski w Bydgoszczy. Zobaczymy w nim Arkę, która jest rozstawiona w półfinale zmagań. Jej rywalem w sobotnim starciu będzie zwycięzca piątkowego ćwierćfinału InwestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski - Energa Toruń - początek meczu o godz. 19. Tego samego dnia, o godz. 17 rozpocznie się starcie Artego Bydgoszcz z najlepszym zespołem I ligi, czyli z AZS Uniwersytetem Gdańskim.

Wyniki 14 kolejki

• SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA GDAŃSKA - Wisła CanPack Kraków 58:74 (24:17, 9:18, 15:23, 10:16)
  • PGE MKK Siedlce - ARKA GDYNIA, niedziela 66:88 (22:21, 13:22, 21:18, 10:27)
  • Widzew Łódź - CCC Polkowice 56:90 (14:27, 11:21, 13:25, 18:17)
  • Ślęza Wrocław - Enea AZS Poznań 83:59 (28:17, 17:17, 23:10, 15:15)
  • Artego Bydgoszcz - Energa Toruń 77:83 (14:23, 17:19, 18:27, 28:14)
  • Ostrovia - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 67:88 (17:22, 19:27, 13:21, 18:18)