Koszykarki Arki gromią rywalki

Marta
14 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Sonja Greinacher byłą jedną z najaktywniejszych koszykarek Arki w niedzielnym meczu. Sonja Greinacher byłą jedną z najaktywniejszych koszykarek Arki w niedzielnym meczu.

Koszykarki Arki Gdynia pewnie sięgnęły po drugie ligowe zwycięstwo. Tym razem w pokonanym polu zostawiły ekipę z Ostrowa Wlkp. Gdynianki prowadziły wyraźnie praktycznie już od pierwszych minut spotkania i pewnie zwyciężyły 95:61 (24:13, 18:14, 22:22, 31:12). po tym meczu można tylko żałować, że na początku drugiej kwaerty podopieczne Gundarsa Vetry zagrały ze słabą skutecznością, w przeciwnym wypadku z pewnością "pękłaby" granica 100 punktów. W środę, o godz. 18 Arka podejmie w hali GCS InvestInTheWest Enea AZS Gorzów Wlkp.

Ostrovia: Burdette 15 (1x3, 6 st.), Wajler 10 (2x3), Jaworska 9, Podkańska 7 (1x3), Ossowska 4 oraz Motyl 11 (1x3), Jackowska 4, Joks 1, Nowicak 0.

Arka: Cannon 17 (11 zb.), Greinacher 16 (5 zb.), Misiek 15 (1x3, 7 zb.), Allen 15 (2x3), Balintova 5 (1x3, 6 as.) oraz Jurcenkova 10 (8 zb.), Baltkoijene 7 (1x3), Makurat 5 (1x3, 5 as.), Stelmach 5 (1x3), Rembiszewska 0, Podgórna 0

Gdynianki już tuż po rozpoczęciu meczu prowadziły 4:0, na chwilę przebudziły się gospodynie i w 3 minucie wyszły na prowadzenie 5:4. To jednak było wszystko na co stać było w niedzielę zespół z Ostrowa Wlkp. W 4 minucie po trafieniu Rebeccy Allen zespół z Gdyni prowadził już 10:5 i w kolejnych minutach już tylko powiększał prowadzenie. Po 10 minutach meczu było 24:13 dla Arki.

O drugiej odsłonie tego meczu, a raczej o pierwszej części tej fazy kibice basketu z pewnością chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Z jednej i z drugiej strony mnożyły się błędy, przestrzelone rzuty. Dość powiedzieć, że w połowie tej kwarty oba zespoły miały na swoim koncie zdobytych 10 punktów, z tym, ze jeśli zsumuje się dorobek jednych i drugich (30:17)

Wreszcie przed przerwą swoje koleżanki do gry pobudziła Emma Cannon, która z wolnych "ruszyła wynik". Do przerwy gdynianki prowadziły 42:27.

W tym momencie emocje w hali w Ostrowie się zakończyły gdyż gdynianki nie wypuściły wysokiego prowadzenia z rąk. O różnicy w klasie zespołów dobitnie świadczy ostatnia kwarta, którą gdynianki otworzyły serią 7:0, a w której zdobyły w sumie niemal trzy razy więcej punktów od rywalek.

Wyniki 2 kolejki

• SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA GDAŃSKA - Ślęza Wrocław 51:83 (14:30, 20:19, 12:15, 5:19)
  • Ostrovia - ARKA GDYNIA 61:95 (13:24, 14:18, 22:22, 12:31)
  • Artego Bydgoszcz - Enea AZS Poznań 92:75 (18:12, 18:22, 41:17, 15:24)
  • Widzew Łódź - PGE MKK Siedlce 70:82 (12:17, 23:18, 20:23, 15:24)
  • InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 87:69 (20:17, 23:20, 24:14, 20:18)
  • CCC Polkowice - Energa Toruń 73:71 (16:10, 26:21, 18:23, 13:17)
Marta

• W lidze zgodnie z normą: pewnie i wysoko! (2)

• 23 4

• Tylko czemu zdjęcie z sezonu 2017/18? (1)

• 12 2

• bo żaden pstrykacz nie przyszedł na mecz)

• 2 3

• (4)

koszykarki Basketu gromią...

• 25 15

• (2)

Chyba się zatrzymaleś w rozwoju na zeszłym sezonie.

• 10 16

• (1)

a kolega szanowny zatrzymał się w 52 roku, kiedy to pierwszy raz coś o Arce usłyszano...