Koszykarki Basketu przegrały z Artego

25 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Gdyńskie koszykarki rzucały w Bydgoszczy ze skutecznością 39.7 proc. Słabszy dzień miała nawet Reene Montgomery (z lewej), która trafiała co trzeci rzut. Gdyńskie koszykarki rzucały w Bydgoszczy ze skutecznością 39.7 proc. Słabszy dzień miała nawet Reene Montgomery (z lewej), która trafiała co trzeci rzut.

Koszykarki Basketu 90 Gdynia przegrały na wyjeździe z Artego Bydgoszcz 64:81 (18:24, 15:23, 18:16, 13:18). Mimo 20 zdobytych punktów, najlepszego dnia nie miała ich liderka Reene Montgomery. Amerykanka trafiła zaledwie 7 z 21 rzutów z gry. Porażka komplikuje sytuacje ekipy Marka Lebiedzińskiego w kontekście lepszego rozstawienia do play-off, gdyż teraz trudniej będzie walczyć o coś więcej niż 8. miejsce.

ARTEGO: Stallworth 20, Mosby 17 (6 zb.), Międzik 17 (3x3), Reid 14 (2x3, 7 as.) oraz Koc 5, Suknarowska 4, Rooney 4, Niedźwiedzka 0, Niedziółka 0, Szybała 0, Kuczyńska 0, Szczechowiak 0

BASKET 90: Montgomery 20 (1x3), Swords 14 (11 zb.) Jakubiuk 8, Skerović 4 (5 as.), Miłoszewska 3 oraz Rembiszewska 8, Podgórna 3 (1x3), Grigalauskyte 2 (6 zb.), Puss 2, Kotnis 0

Gdyńskie koszykarki nie poszły za ciosem. Po zwycięstwie w niedzielę w Lublinie (56:52) nie wykorzystały szansy, by zbliżyć się do kolejnego rywala w walce o wyższą lokatę niż ósma przed play-off. W zaległy meczu z 14. kolejki w Bydgoszczy Basketowi nie udało się zagrać przede wszystkim tak dobrze w defensywie jak trzy dni wcześniej.

TAK RELACJONOWALIŚMY ZWYCIĘSTWO GDYŃSKICH KOSZYKAREK NAD PSZCZÓŁKĄ

Spotkanie z Argeto rozpoczęło się od wymiany ciosów. Gdynianki objęły prowadzenie 7:4 po celnym rzucie zza łuku Reene Montgomery, ale chwilę później za sprawą 8-punktowej serii, gospodynie prowadziły 14:9 po trafieniu Bernice Mosby. O przerwę poprosił trener gości Marek Lebiedziński, który przez pierwsze 7,5 minut gry mógł liczyć wyłącznie na punkty zdobywane przez Amerykanki, czyli Montgomery i Carolyn Swords.

Do dorobku koleżanek w końcu dołożyła się Dominika Miłoszewska trafiając na 13:18. Na 15:20 trafiła Jelena Skerović. Akcję 2 plus 1 zanotowała później Swords, ale gdynianki wciąż nie były w stanie zbliżyć się do Artego na mniej niż 4 punkty.

Drugą partię podopieczne trenera Lebiedzińskiego rozpoczęły z 6-punktową stratą, ale kolejne trafienie z faulem zapisała na swoim koncie Swords. Zza łuku trafiła chwilę później Kamila Podgórna i Basket doszedł Artego na 24:26.

Choć gdynianki lepiej radziły sobie w grze na tablicach, miały problemy z szybkimi atakami. Co więcej, obie drużyny "zacięły się" przy zdobywaniu punktów na blisko 3 minuty. Mizerię przerwała z rzutów wolnych Montgomery. Po rzucie Amalii Rembiszewskiej gdynianki znów zbliżyły się na 2 pkt. Odpowiedź gospodyń była jednak zdecydowana - seria 10:1 w nieco ponad minutę i prowadzenie

O przerwę po raz kolejny poprosił trener Lebiedziński. Zza łuku spudłowała Montgomery, a 2 plus 1 zagrała Mosby i Artego prowadziło już 41:29. Do przerwy było już 47:33. Bydgoszczanki rzucały celniej i prowadziły zasłużenie. Gdynianki trafiały do kosza rzadziej niż co drugą próbę. Trzeba oddać, że spora w tym zasługa Montgomery, która nie miała najlepszego dnia jeśli chodzi o skuteczność.

Amerykanka poprawiła się krótko po przerwie, ale Basket nie zdołał wyjść z zapaści. Artego prowadzone przez tercet Mosby - Elżbieta Międzik - Denesha Stallworth zyskało na chwilę przewagę nawet 18 pkt. Gdynianki poprawiły grę na bronionej tablicy, ale kompletnie przestały sobie radzić z rzutami zza łuku. Wprawdzie minimalnie, ale ostatecznie zdołały wygrać trzecią kwartę. Przed finałową partią miały jednak problem w postaci 12 pkt straty i Swords, która miała już na koncie cztery przewinienia.

Gospodynie rozpoczęły czwartą kwartę od serii 5:0. Jeszcze gorzej było, gdy niemal w jednej akcji 4 pkt zdobyła Martyna Koc. Skrzydłowa Artego najpierw trafiła z faulem, a następnie spudłowała rzut wolny. Piłkę zebrała Swords, ale Koc przechwyciła piłkę i dołożyła kolejne 2 pkt trafiając na 72:54. Trener gdynianek wziął czas, jednak te goniąc wynik pudłowały na potęgę.

Ze skutecznością rzutową poniżej 40 proc. Basket nie mógł wygrać tego meczu. Szkoda tym większa, gdyż w przypadku wygranej byłaby szansa do włączenia się nawet do walki o 5. miejsce przed play-off. A porażka sprawia, że trudno będzie opuścić 8. pozycję, a i ona nie jest jeszcze w 100-procentach pewna.

Wyniki 17 kolejki

• BASKET 90 GDYNIA - 1KS Ślęza Wrocław 68:77 (15:24, 11:19, 23:19, 19:15)
  • JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - PGE MKK Siedlce 77:87 (17:18, 20:20, 19:29, 21:20)
  • Energa Toruń - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 84:65 (19:18, 18:11, 21:19, 26:17)
  • TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 65:72 (14:17, 19:10, 16:25, 16:20)
  • CCC Polkowice - Wisła Can-Pack Kraków 81:57 (26:20, 19:14, 18:13, 18:10)
  • Cosinus Widzew Łódź - Artego Bydgoszcz 47:72 (13:22, 11:16, 10:18, 13:16)
  • Awansem z 22. kolejki:
  • TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Cosinus Widzew Łódź 71:65 (26:18, 10:21, 18:11, 17:15)

Opinie (13) 1 zablokowana

• Na jakiej podstawie kibice oceniają zawodniczki (5)

biorące udział w tym meczu? Widzieli ten mecz?!