Koszykarki Basketu 90 Gdynia wysoko uległy Artego Bydgoszcz w czwartym meczu. Zdecyduje piąte spotkanie

Michał Rudnicki
8 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

W czwartym meczu play-off koszykarki Basketu 90 Gdynia mogły tylko bezradnie obserwować, jak po zwycięstwo sięgają rywalki. W czwartym meczu play-off koszykarki Basketu 90 Gdynia mogły tylko bezradnie obserwować, jak po zwycięstwo sięgają rywalki.

Koszykarki Basketu 90 Gdynia przegrały z Artego Bydgoszcz 52:83 (7:29, 17:15, 16:20, 12:19). Nie wykorzystały tym samym szansy na awans do półfinału Energa Basket Ligi. W ćwierćfinałowej rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 2:2. Decydujące spotkanie odbędzie się w Bydgoszczy w środę o 19. O przegranej Basketu w czwartym meczu zdecydowała pierwsza kwarta, w której gdynianki tylko dwa razy trafiły z gry.

BASKET 90: Copper 13, Vitola 12, Skerović 6 (2x3), Aleksandravicius 4, Makurat 3 oraz Handy 6, Podgórna 2, Jankoska 2, Ossowska 2, Kotnis 2, Jakubiuk

Artego: O'Neill 16, Stallworth 12, Szott-Hejmej 11, Stanković 10, Międzik 5 oraz Adamowicz 16 (3x3), Żurowska-Cegielska 9, Poboży 4, Bujniak

PRZYPOMNIJ SOBIE RELACJĘ Z TRZECIEGO MECZU, WYGRANEGO PRZEZ BASKET 90

Po trzech meczach ćwierćfinałowej serii rozgrywanej do trzech zwycięstw Basket 90 Gdynia sensacyjnie prowadził 2:1. Artego to bowiem mistrz sezonu zasadniczego, a zespół Gundarsa Vetry do fazy play-off zakwalifikował się dopiero z ósmego miejsca. W pierwszych spotkaniach gdynianki udowodniły jednak, że stać je na sprawienie sensacji i awans do półfinału. Ich szanse zwiększała dodatkowo kontuzja Julie McBride. Jedna z liderek doznała urazu w trakcie sobotniego starcia i choć sztab medyczny bydgoszczanek starał się umożliwić jej występ, w niedzielę nie pojawiła się na boisku.

Basket w pierwszej kwarcie nie przypominał jednak skutecznego i agresywnego zespołu z poprzedniego spotkania. Wprawdzie po dwóch minutach prowadził 5:4 po trafieniu Kristiny Vitoli i celnym rzucie z dystansu Jeleny Skerović. Do końca tej odsłony gdynianki nie zdobyły już jednak punktów z gry, a ich dorobek zasiliły tylko dwa rzuty wolne Vitoli. Artego z kolei grało pewnie i skutecznie, trzykrotnie trafiając za trzy punkty. To właśnie celna trójka Julii Adamowicz ustaliła wynik pierwszej odsłony na 29:7 dla bydgoszczanek.

W drugiej kwarcie miejscowe przełamały swoją ofensywną niemoc i zaczęły trafiać z gry. Rozpędzone faworytki nie zamierzały jednak zwalniać tempa, utrzymywały skuteczność, a co za tym idzie - dużą przewagę. Po rzutach wolnych Karoliny Poboży prowadziły nawet różnicą 27 punktów - 42:15. Od tego czasu do końca pierwszej połowy zdobyły jednak tylko dwa oczka, a gdynianki odpowiedziały dziewięcioma. Do przerwy Basket przegrywał 24:44.

W trzeciej odsłonie przewaga Artego wciąż oscylowała w okolicach 20 punktów. Faworytki w pełni kontrolowały przebieg gry, a gdynianki zbyt często traciły piłkę, by móc próbować odrabiać straty. Po celnej trójce Chantelle Handy zmniejszyły dystans do 17 oczek, ale skuteczne próby Justyny Żurowskiej-Cegielskiej w ostatniej minucie tej kwarty ustaliły wynik po trzech partiach na 64:40 dla zespołu z Bydgoszczy.

Czwarta kwarta była już tylko formalnością, bo odrobienie tak dużej straty przy takiej różnicy w dyspozycji obu drużyn było po prostu niemożliwe. Artego grało na luzie, prezentując to, z czego słynęło w sezonie zasadniczym - zespołową koszykówkę. W ich szeregach aż pięć zawodniczek zanotowało dwucyfrowe zdobycze punktowe. W drużynie z Gdyni ta sztuka udała się tylko Vitoli i Kahleah Copper. Wynik czwartego meczu na 83:52 dla gości ustaliła z linii rzutów wolnych Adamowicz.

Artego tym samym doprowadziło do remisu 2:2 w ćwierćfinałowej serii rozgrywanej do trzech zwycięstw. Decydujący, piąty mecz odbędzie się w środę w Bydgoszczy.

• Wyjazd (3)

Jedziemy do Bydgoszczy.Ci co mogą niech jadą.Warto.Bądźmy z drużyną na dobre i złe.Nie takie cuda się zdarzały z Pabianicami,ŁKSem,Gorzowem i Wisłą.Ci co wtedy byli wiedzą o co chodzi.Szczególnie imprezka na tarasie po sukcesie w Pabianicach.OJ działo się.Bądźmy razem z drużyną.My to chcemy,One napewno też.Panie trenerze Vetra miej wreszcie jaja.Rusz wreszcie d*pę!

• (8)

a mi się nie podobała gra wszystkich polskich zawodniczek na czele z "talentem" Makurat której gra to dno. Babcia skera też ma już dość sezonu i przy dobrej dzisiaj obronie Artego nic nie pokazała

• 10 7

• Opinia o Ani jest niesprawiedliwa (3)

Ania Makurat jest młodziutka, a i tak wielokrotnie pokazała, ze jest niesamowita i ma ogromny potencjał. To, ze raz miala kiepski mecz nie jest powodem, zeby zapominac o jej wcześniejszych dokonaniach

• 7 2

• (2)

O dokonaniach ze słabeuszami? Mecz z czołowym zespołem ligi pokazał co jest warta

• 1 2

• Trzeba przyznać, że kibiców to Gdynia ma najgorszych z możliwych!!!

• 0 0

• :(###

Jeszcze to odszczekasz! Akurat dla Ani to zbieranie doświadczenia! Ma prawo jeszcze grać w kratkę! Coś czuję, że niedługo pobędzie w Gdyni ...

• 6 0

• jeżeli one na codzień trenują w tej hali to jak możne spudłować tyle rzutów za 3.

• 7 2

• Czas pomyśleć o kimś młodszym za Skerovic. (1)

• 4 0

• Juz pisałem.W nowym n sezonie koniecznie nowa 1. Skera na zmiane

• 1 0

• Środa prawdy

Czy naprawdę chcemy to wygrać!?Jechać do Ślęży? To by było coś.Wyeliminować lidera po rundzie zasadniczej?Potem Mistrza i gramy w finale?Marzenia się spełniają?Ale przedewszystkim Vetra musi wstrząsnąć drużyną i mieć jaja!Kibice tego oczekują.Najwyższy czas zrobić przełom.Każda drużyna jest do ogrania.Wuwuzele nie pomogą!Tylko Basket Gdynia!

• 5 1

• słabsza dyspozycja naszych zawodniczek

na boisko wyszła zupełnie inna drużyna jak dzień wcześniej. Przy bardzo agresywnej obronie przyjezdnych nasze zawodniczki wyglądały jak cienie. Kompletny brak siły, szybkości i aktywnej obrony, Artego to żadna wielka drużyna. Wczoraj też popełniły dużo błędów i są do ogrania. Coś jest z wydolnością gdynianek. Czyżby cztery mecze w tygodniu to za dużo. Dalej uważam, że jest szansa na pokonanie Artego w Bydgoszczy. Zagrajcie jak w sobotę + większa skuteczność za "trzy" i mecz jest nasz. Co się dzieje z przesympatyczną Jankoską? Może się obudzi w Bydgoszczy. Trzymam kciuki. Ps. nasze pewnie uratowały posadę trenera Herkta.

• 5 4

• (2)

Hej, znawcy tematu, jak tam dzisiaj wasza Podgórna? Bo ze statsytyk wynika, że tragedia, ale pewnie zaraz znajdzie się mądry co powie, że zarąbiscie broniła dzisiaj McBride :D

• 6 6

• (1)

Podgórna oczywiście winna porażki
      Daj spokój Arek i przestań wylewać żale odrzuconego zalotnika

• 6 1

• Czy ktoś tu pisał, że winna? Pytanie było jedynie o ocenę gry waszej fantastycznej zawodniczki.

• 5 2

• Po wspaniałym sobotnim meczu,kompletna klapa w niedzielę.No cóż to jest sport i szkoda straconej szansy.Awans był w zasięgu ręki.Nie wyszło.W piątym meczu w Bydgoszczy będzie ciężko,chociaż.?.....prosimy o powtórkę z meczu pierwszego.

• 7 1

• (1)

o neall 160 wzrostu grala 40 minut i robila co chciala

• 11 0

• Chcieć to muc

W środę to Artego będzie pod presją.Nasze będą chciały bez żadnego musu. W 5m meczu własny parkiet nie ma znaczenia!Tu chodzi o głowę.Podejście mentalne.Żadne wuwuzele nie pomogą.Nawet Mac Braid jak zagra.