Koszykarki Politechniki Gdańskiej przegrały z Wisłą Kraków. Miłe złego początki

12 stycznia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
Koszykarki Politechniki dobrze zaczęły mecz z Wisłą, ale później było tylko gorzej. Na zdjęciu Martyna Koc i Martyna Pyka. Koszykarki Politechniki dobrze zaczęły mecz z Wisłą, ale później było tylko gorzej. Na zdjęciu Martyna Koc i Martyna Pyka.

Koszykarki Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej przegrały na własnym parkiecie z Wisłą Can-Pack Kraków 58:74 (24:17, 9:18, 15:23, 10:16). Po udanej pierwszej kwarcie i rzuceniu 24 punktów, w pozostałych trzech gospodynie rzuciły zaledwie 34.

POLITECHNIKA: Clarke 15 (6 zb.), Conwright 13 (8 as.), Koc 9 (1x3, 6 zb.), Pyka 4, Bujniak 3 (1x3) oraz Gwizdała 5, Naczk 4, Holopainen 3 (1x3), Szymańska 2, Ostrowska 0, Duszkiewicz 0, Śmietańska 0

Wisła: Canada 16, Ziętara 9 (2x3), Rodriguez 8 (2x3), Żurowska-Cegielska 4 (9 zb.), Aleksandravicius 0 oraz Conde 13 (4x3, 10 zb.), Russell 12, Araujo 8, Jakubiuk 4, Mujović 0

Spotkanie od prowadzenia po rzucie zza łuku dobrze znanej w Trójmieście Magdaleny Ziętary rozpoczęła Wisła. Gdańszczanki odbiły prowadzenie po trafieniach Martyny Koc, ale akcją 3 plus 1 odpowiedziała Ziętara.

Na punkty kolejnej zawodniczki wiślaczki czekały do 7. minuty meczu, a Politechnika w tym czasie zanotowała serię 10:0 i wyszła na prowadzenie 16:7. Niemoc przyjezdnych przełamała dopiero Jordin Canada. Do końca kwarty gdańszczanki utrzymały prowadzenie różnicą 7 pkt, choć w szczytowym momencie przeważały nawet 20:9.

PRZECZYTAJ O POWROCIE ROZGRYWAJĄCEJ DO GDAŃSKA

W drugą kwartę znakomicie weszły przyjezdne, które rozpoczęły serią 4:0. Wtedy na parkiecie zameldowała się powracająca w barwach Politechniki Monika Naczk. Szybko odnalazła podaniem dobrze ustawioną Annikę Holopainen, a ta sypnęła za 3 pkt (27:21).

W połowie kwarty gospodyniom zacięły się jednak celowniki i przyjezdne odbiły prowadzenie po trójce Leonor Rodriguez na 31:29. Na chwilę gdańszczanki odzyskały przewagę po rzutach wolnych Naczk, ale znów zza łuku trafiła Hiszpanka. Miało to miejsce na 2,5 minuty przed przerwą, do której ani jedna z drużyn nie zdołała już zdobyć punktów.

Po 20 minutach gry obie drużyny raziły nieskutecznością z gry (Politechnika 11/29 z gry, Wisła 12/39), ale przyjezdne rzucały częściej i lepiej spisywały się zza łuku. Podopieczne trenera Rafała Knapa zeszły do szatni tracąc do rywalek 2 pkt.

Po powrocie na parkiet gdańszczankom nie udało się już odzyskać kontroli nad meczem. Po 8-punktowej serii Wisły o czas poprosił szkoleniowiec Politechniki, ale krakowianki były już nie do zatrzymania. Po rzucie Anny Jakubiuk prowadziły nawet różnicą 23 pkt.

Wyniki 14 kolejki

• SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA GDAŃSKA - Wisła CanPack Kraków 58:74 (24:17, 9:18, 15:23, 10:16)
  • PGE MKK Siedlce - ARKA GDYNIA, niedziela 66:88 (22:21, 13:22, 21:18, 10:27)
  • Widzew Łódź - CCC Polkowice 56:90 (14:27, 11:21, 13:25, 18:17)
  • Ślęza Wrocław - Enea AZS Poznań 83:59 (28:17, 17:17, 23:10, 15:15)
  • Artego Bydgoszcz - Energa Toruń 77:83 (14:23, 17:19, 18:27, 28:14)
  • Ostrovia - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 67:88 (17:22, 19:27, 13:21, 18:18)

Opinie (5)

• Miły gest ze strony Wisły! (1)

Nie rzuciła 100 pkt, dała wygrać kwartę na zachętę i nie przemęczyli się za bardzo

• 7 6

• Bredzisz smutasie.

• 6 4

• (1)

Zmiencie w koncu trenera bo facet nie wie co czyni Taktyka ze punkty zdobywac ma Maegan dziala w kazdym meczu tylko przez jakis czas az dziewczyna opadnie z sil Innego pomyslu nie ma wiec potem trzeba machac rekami do sedziow zeby pokazac ze porazka jest ich winą a nie z braku pomyslu na gre Trzymam kciuki za zespol bo niewiele trzeba zeby dawal kibicom wiecej radości

• 8 2

• Pytanie

Kto rządzi w klubie?Spolegliwy Prezes P.Krawczyk czy bezmyślny trener Knap(on tylko zna się na niczym).

• 2 2

• Dobrze, że jest dopinany transfer dwóch uzdolnionych zawodniczek Emilii Kalenik i Marty Sztąberskiej!

To zmieni obraz tej drużyny i da szansę i nie jednio zwycięstwo. Emilia (194 cm) z MLG Gdańsk jest złotą medalistką OOM 2018 a Marta (rozgrywająca) z KKS Olsztyn jest świetną rozgrywającą i rekordzistką w zdobywaniu pkt. Ostatnio 63 pkt w starciu z BAT Kartuzy.