Koszykarki Politechniki Gdańskiej wyrównały w finale I ligi. 3 maja w Gdańsku decydujący mecz o awans

Rafał Sumowski
29 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Magdalena Koperwas (z lewej) popisała się double-double w postaci 16 pkt i 12 zbiórek. Magdalena Koperwas (z lewej) popisała się double-double w postaci 16 pkt i 12 zbiórek.

Koszykarki Politechniki Gdańskiej pokonały na wyjeździe Panattoni Europe Lidera Pruszków 67:54 (17:9, 22:7, 14:25, 14:13) i wyrównały stan rywalizacji w finale I ligi do 1:1. O awansie do krajowej elity przesądzi trzeci mecz, który odbędzie się w Gdańsku 3 maja o godz. 17.

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z PIERWSZEGO MECZU FINAŁU W GDAŃSKU

Panattoni Europe: Mistygacz 6, Marciniak 6 (11 zb.), Wojdalska 5, Bieniek 2, Szczepanik 0 oraz Piędel 12 (3x3), Sobczyńska 12 (2x3), Dąbrowska 6 (2x3), Wawrzyniak 5 (1x3),

POLITECHNIKA: Duszkiewicz 23 (1x3), Koperwas 16 (2x3, 12 zb.), Przybytek 10, Wilk 10, Szymańska 6 (8 zb.) oraz Śmietańska 2, Kukier 0

Zespół z Pruszkowa po wygranej w Gdańsku 75:69, miał okazję przypieczętować awans we własnej hali. Gdańszczanki, choć zagrały bez przebywającej w Chinach na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-23 Martyny Pyki oraz kontuzjowanej Anny Kasperskiej , szybko wysłały jednak rywalkom komunikat, że ta seria nie skończy się na dwóch meczach.

Po dobrej pierwszej kwarcie podopieczne Lubow Szwecowej-Knap zagrały jeszcze lepiej w drugiej odsłonie, w której wypracowały nawet 23-punktowe prowadzenie. Przyjezdne umiejętnie wymuszały faule i tylko w pierwszej połowie wykorzystały 22 z 24 prób z linii rzutów wolnych.

Trójmiejska ekipa zwłaszcza w pierwszej połowie umiejętnie wymuszała faule, po których często stawała na linii rzutów wolnych. W samej tylko pierwszej połowie przyjezdne na punkty zamieniły aż 22 z 24 prób.

Miejscowe podniosły się po przerwie i zaczęły gonić wynik, ale nie na tyle, aby odwrócić losy spotkania. Politechnika, w której aż cztery zawodniczki zdobyły dwucyfrowe liczby punktów, stanie zatem przed szansą, aby na własnym parkiecie sięgnąć po awans. Rywalizacja trwa bowiem do dwóch wygranych i bez względu na wynik, 3 maja w hali Centrum Sportu Akademickiego PG poznamy zwycięzcę rozgrywek I ligi.

Trzecie miejsce w rozgrywkach zajął SMS PZKosz Łomianki. W dwumeczu pokonał najlepszy zespół rundy zasadniczej AZS Politechnikę Koronę Kraków.

Opinie (8)

• Awans?

Jeśli awansują to pewnie spuszczą łomot Basketowi 90 grając tylko polskimi zawodniczkami bez amerykańskiego szrotu.