Koszykarki Politechniki dostały lekcję od mistrzyń Polski CCC Polkowice

Politechnika Gdańska

Annika Holopainen zdobyła 16 pkt dla gdańszczanek w Polkowicach.
Annika Holopainen zdobyła 16 pkt dla gdańszczanek w Polkowicach. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Koszykarki Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej przegrały na wyjeździe z CCC Polkowice 65:94 (17:28, 17:22, 13:22, 18:22). Po bolesnej lekcji od mistrzyń Polski i obecnych liderek Energa Basket Ligi Kobiet, gdański beniaminek pozostaje bez wygranej w obecnym sezonie.

CCC: Fagbenle 16 (9 zb.), Kaltsidou 12 (2x3), Thomas 9 (1x3), Kaczmarczyk 7, Leedham 2 (6 zb.) oraz Hayes 23 (2x3), Gajda 9 (1x3, 7 as.), Bone 8, Puss 3 (1x3), Aleksandravicius 2, Owczarzak 2, Tyszkiewicz 1

POLITECHNIKA: Szymańska 6, Conwright 14 (1x3), Strzelczyk 2, Pyka 8 (1x3), Bujniak 6 (2x3) oraz Holopainen 16, Śmietańska 7 (1x3), Duszkiewicz 3 (1x3), Koc 2 (5 zb.), Haryńska 1 (6 as.)

Przez nieco ponad dwie pierwsze minuty meczu z liderkami Energa Basket Ligi Kobiet gdańskie koszykarki zdołały trafić tylko raz, za sprawą Pauliny Szymańskiej. CCC zdołało odjechał na 9:2, gdy ich serię przerwała Martyna Pyka. Zawodniczki Politechniki nie trafiały jednak zbyt często z gry i otwierającą kwartą zakończyły ze stratą 11 pkt.

Podopieczne Rafała Knapa zdecydowanie lepiej weszły w drugą partię, którą zaczęły od serii 5:0 po akcji 2 plus 1 Pyki. Później 5 pkt pod rząd zdobyła Maegan Conwright i gdańszczanki zbliżyły się na 27:30. Był to zresztą lepszy moment Amerykanki, która większość swoich punktów zdobyła z rzutów wolnych. Jej skuteczność rzutów z gry wyniosła tego dnia zaledwie 2 na 9.

Gospodynie wzięły czas i odpowiedziały serią 9:0, którą rzutem zza łuku przerwała Marianna Duszkiewicz. Problem w tym, że było to ostatnie trafienie Politechniki z gry przed przerwą. Po dwóch kwartach skuteczność przyjezdnych w tym zakresie wynosiła 12 na 28 prób, a i wykonywanie rzutów wolnych pozostawiało sporo do życzenia (7/11).

W trzeciej kwarcie przyjezdne na pierwsze punkty czekały 3 minuty, a miejscowe po serii 6:0 odskoczyły na 56:34. Przed ostatnią odsłoną CCC spokojnie przekroczyło 20 pkt przewagi, a chwilami zbliżało się nawet do 30.

Ostatnie 10 minut nie przyniosło zmiany. Gdańszczankom pozostało dograć mecz bez straty 100 pkt. Przynajmniej to się udało, choć rywalki górowały nad nimi w każdym aspekcie. Przewaga CCC pod tablicami była wręcz porażająca (42 do 19 w zbiórkach), a i skuteczność rzutowa znacznie wyższa. Beniaminek dostał dość brutalną lekcję od lidera tabeli.

Wyniki 4 kolejki:

• CCC Polkowice - SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA GDAŃSKA 94:65 (28:17, 22:17, 22:13, 22:18)
  • Wisła CanPack Kraków - ARKA GDYNIA 56:67 (15:25, 19:17, 12:14, 10:11)
  • Enea AZS Poznań - Energa Toruń 61:91 (24:24, 7:23, 9:19, 21:25)
  • 1KS Ślęza Wrocław - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 80:78 (23:15, 17:16, 22:21, 18:26)
  • Widzew Łódź - Ostrovia 81:69 (12:13, 23:17, 23:20, 23:19)
  • InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski - PGE MKK Siedlce 92:58 (25:18, 19:20, 32:9, 16:11)

Opinie (5)

29.02 (sob) godz.18:00 DGT Politechnika Gdańska typuj Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin
04.03 (śr) godz.18:00 CosinusMED Widzew Łódź typuj DGT Politechnika Gdańska
07.03 (sob) godz.17:00 Wisła Kraków typuj DGT Politechnika Gdańska
14.03 (sob) godz.18:10 Ślęza Wrocław typuj DGT Politechnika Gdańska
22.02 (sob) godz.18:30 ARKA Gdynia 101:48 DGT Politechnika Gdańska LIVE!
15.02 (sob) godz.16:00 DGT Politechnika Gdańska 73:70 AZS Uniwersytet Gdański LIVE!
01.02 (sob) godz.19:00 CCC Polkowice 100:64 DGT Politechnika Gdańska
25.01 (sob) godz.18:00 DGT Politechnika Gdańska 66:86 PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp

12 AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI 18 1 17 1096:1418 19

W sezonie zasadniczym każdy z każdym mecz i rewanż. Drużyny, które zajmą miejsca 1-8, będą uczestniczyć w play-off. Pozostałe kończą rozgrywki, a zespół z 12. miejsca jest degradowany.

Wyniki 18 kolejki:

• ARKA GDYNIA - DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA 101:48 (25:16, 26:10, 22:9, 28:13)
  • AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI - Wisła Kraków 71:60 (22:13, 10:15, 17:13, 22:19)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp - Enea AZS Poznań 85:42 (12:14, 29:11, 24:11, 20:6)
  • CosinusMED Widzew Łódź - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 81:89 (19:19, 23:25, 12:22, 27:23)
  • Energa Toruń - Artego Bydgoszcz 76:94 (15:21, 21:26, 19:25, 21:22)
  • CCC Polkowice - Ślęza Wrocław 84:76 (23:14, 19:18, 12:19, 30:25)

początek meczu: 29.02.2020 godz. 18:00