Koszykarki Politechniki uległy Enerdze. Zryw Conwright nie wystarczył

27 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Koszykarki Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej przegrały u siebie z Energą Toruń 67:79 (11:22, 28:15, 16:24, 12:18). Nie wystarczył im zryw w drugiej kwarcie, w której 19 ze swoich 22 pkt rzuciła Meagan Conwright. Podopieczne Rafała Knapa po pięciu meczach pozostają bez wygranej w Energa Basket Lidze Kobiet.

POLITECHNIKA: Conwright 22 (2x3, 6 as.), Szymańska 7 (1x3), Bujniak 6 (2x3), Pyka 3 (1x3), Strzelczyk 2 oraz Holopainen 21 (1x3), Koc 6, Haryńska 0, Śmietańska 0, Ostrowska 0, Gwizdała 0

ENERGA: Fields 31 (4x3), Svaryte 14 (15 zb.), Skobel 9 (1x3, 7 as.), Kunek 5 (1x3), Trzeciak 4 oraz Stankiewicz 9 (2x3), Mandić 4, Schmidt 3, Tłumak 0, Uro-Nilie 0, Sarauskaite 0

Spotkanie w Gdańsku o serii 4:0 rozpoczęły przyjezdne, a miejscowe przez 5 pierwszych minut zapunktowały tylko raz, za sprawą trafienia Karoliny Strzelczyk. Energa prowadziła już 9:2, gdy jej serię przerwała Annika Holopainen.

Pierwsza kwarta skończyła się druzgocącą porażką dla koszykarek Politechniki, ale w drugiej straty odrobiły z nawiązką. Sygnał do ataku dała Meagan Conwright, która otworzyła partię trafiając najpierw za 3, a zaraz za 2 punkty w zaledwie 40 sekund.

Amerykanka rzuciła 19 z 28 punktów Politechniki w drugiej odsłonie meczu i poprowadziła zespół do odbicia przewagi. Torunianki, choć miały problem ze skutecznością, odzyskały rytm po przerwie, a razem z nim kontrolę nad meczem.

Dominacja Conwright skończyła się wraz z drugą kwartą i Energa prowadzona przez znakomicie dysponowaną Nirry Fields była bezapelacyjnie lepsza w drugiej połowie meczu. W dwóch ostatnich kwartach przyjezdne pozwoliły gdańszczankom na zdobycie zaledwie 28 punktów, czyli tylu co wcześniej w samej drugiej partii.

To oznacza, że po pięciu meczach Politechnika wciąż pozostaje bez zwycięstwa w Energa Basket Lidze kobiet.

Wyniki 5 kolejki

• SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA GDAŃSKA - Energa Toruń 67:79 (11:22, 28:15, 16:24, 12:18)
  • ARKA GDYNIA - Ślęza Wrocław 91:98 (23:20, 14:19, 21:16, 18:21, d. 13:13, 2:9)
  • Enea AZS Poznań - Widzew Łódź Sportklub 81:70 (20:27, 23:12, 20:21, 18:10)
  • PGE MKK Siedlce - Wisła CanPack Kraków 59:73 (22:17, 10:21, 17:16, 10:19)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Artego Bydgoszcz 67:76 (18:16, 24:16, 10:24, 15:20)
  • Ostrovia - InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 55:113 (17:33, 9:29, 12:28, 17:23)