Basket pogrążą się w coraz większym kryzysie

15 marca 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Angelika Stankiewicz zdobyła 20 punktów, ale nie zdołała uchronić od porażki w Gdyni Basketu, który coraz bardziej chyli się ku upadkowi. Angelika Stankiewicz zdobyła 20 punktów, ale nie zdołała uchronić od porażki w Gdyni Basketu, który coraz bardziej chyli się ku upadkowi.

Koszykarki Basketu nie mogą wygrać meczu w Tauron Basket Lidze Kobiet od 8 lutego. Wówczas rozbiły u siebie Chemat Basket Konin 95:62. W niedzielę właśnie tej drużynie gdynianki uległy przed własną publicznością 76:79 (21:18, 21:20, 13:21, 21:20). Pogrążyła je kiepska skuteczność. Z gry zaledwie na poziomie 36 procent. To siódma porażka z rzędu zespołu Vadima Czeczuro, który pogrążą się w coraz większym kryzysie i nie może wyjść na zwycięską ścieżkę nawet w rywalizacji o miejsca 9-12.

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU TYCH DRUŻYN Z 8 LUTEGO, KTÓRY GDYNIANKI ZDECYDOWANIE WYGRAŁY

BASKET: Stankiewicz 20 (4x3, 5 as.), Miłoszewska 11 (3x3), T.Brown 10 (8 zb., 5 as., 5 przech.), Dorogobuzowa 10 (2x3), Jakubiuk 7 (5 zb.) oraz Gala 11 (8 zb.), Adamowicz 5 (1x3), Naczk 2, Różyńska, Wilk

CHEMAT BASKET: Taylor 25 (2x3, 8 zb., 5 as.), G.Brown 18 (12 zb., 7 st.), Ellenberg 12 (3x3, 5 zb.), Urbaniak 8 (1x3), Dąbek 6 (8 zb.) oraz Baletić 4, Płóciennik 4, Kaja 2, Visgaudaite, Durak

Po wyrównanym początku, od 6:6 przewagę zaczęły osiągnąć gospodynie. Dwie "trójki" Kateryny Dorogobuzowej pozwoliły gdyniankom odskoczyć na 15:10. Na niespełna dwie minuty przed zakończeniem inauguracyjnej kwarty po akcji Eweliny Gali przewaga wzrosła do 19:13.

Obraz gry zmienił się w drugiej kwarcie, w którą miejscowe weszły źle. Gloria Brown zdobyła pięć punktów z rzędu i wyrównała na 23:23 w 12. minucie. W dalszej części spotkania Amerykanka nie zwalniała tempa. Mecz kończyła z double-double i mianem królowej tablicy, gdyż zebrała aż 12 piłek.

Co prawda po "trójce" Julii Adamowicz oraz celnych rzutach: Gali, Moniki NaczkAngeliki Stankiewicz Basket ponownie odskoczył na 32:25, ale przyjezdne już wiedziały, że tego dnia z powodzeniem mogą podjąć walkę o korzystny wynik.

Na przerwie Basketowi udało się zachować 4 punkty przewagi (42:38), gdyż punkty do szatni zdobyła Anna Jakubiuk, a z powodzeniem mógł być remis, gdyby chwilę wcześniej Dominika Miłoszewska nie zabrała piłki Annie Dąbek.

Po zmianie stron Jakubiuk oraz po wolnych Stankiewicz poprawiły na 46:38, ale trzecia kwarta okazała się najgorsza w wykonaniu gdynianek, a w konsekwencji zadecydowała o przegranej. Jeszcze nic na to nie wskazywało nawet w 23. minucie, gdy Brown, ale ta w gdyńskich szeregach - Tiffany, rzuciła na 49:40.

Losy meczu odmieniła Renee Taylor. Amerykańska rozgrywająca zdobyła 9 punktów z rzędu, a Chemat osiągnął korzystny wynik 52:49 w 27. minucie. Natomiast w końcówce tej kwarty z dobrej strony pokazała się inna koszykarka obwodowa z USA, Aaryn Ellenberg, która podniosła przewagę przyjezdnych na 59:52.

Zespół z Konina kontrolował sytuację na parkiecie aż do 35. minuty, gdy prowadził już 70:58. Dopiero wówczas gospodynie do walki poderwała jeszcze Stankiewicz, która w ciągu kilkunastu sekund dwukrotnie trafiła zza łuku.

Po kolejnej "trójce" Stankiewicz Basket zbliżył się na 69:73, co stwarzało nadzieje na happy end, gdyż do końca były jeszcze blisko 4 minuty. Możliwość doprowadzenia co najmniej do dogrywki miały gdynianki jeszcze nawet w ostatniej minucie.

Po wolnych Dorogobuzowej było 76:79. Na 16 sekund przed końcem niecelnie rzuciła Dąbek, a piłkę zebrała Jakubiuk. Gdynianki rozegrały szybką akcję, chyba zbyt szybko, gdyż już po 7 sekundach z rzutem za trzy wybrała się Brown i nie trafiła. Już do ostatniej syreny wynik nie uległ zmianie. Podopieczne trenera Czeczuro przegrały zatem siódmy mecz z rzędu, a drugi w rywalizacji o miejsca 9-12.

Wyniki 24 kolejki

• BASKET Gdynia - Chemat Basket Konin 76:79 (21:18, 21:20, 13:21, 21:20)
  • Widzew Łódź - Pszczółka AZS UMCS Lublin 67:72 (23:9, 14:22, 20:24, 10:17)

Opinie (18) 1 zablokowana

• Gratulacje dla pseudotrenera!!!

Jak co tydzień.
    Gdzie Ty chłopie masz Honor?
    Możesz zameldować prezesowi "plan wykonany - spadamy".

• 30 2

• Rozwiązać to w cholerę.

Pseudozawodniczki i pseudotrenera w kąt, zacząć wszystko od nowa.

• 28 0

• Zlikwidować i zacząć od nowa! (1)

Kibice weżcie sprawy w swoje ręce i uwalcie Krawczyka!
    Trzeba wszystko zbudować na czysto od nowa od 2 ligi.
    Pamiętam te czasy final 4 z Dydek, Elaine Powell, ta fajna mała z izraela, boje z Wisłą i wiele innych. To se ne vrati ale można od nowa to odbudować!

• 24 1

• Już nie można, pozostała historia, choć tyle.

• 9 0

• Szkoda gadać.

Czy naprawdę nie da się zrobić z tą beznadzieją. Mój co za wstyd dla Gdyni.

• 21 0

• Wstęp wolny na mecz. Co mam jeszcze dla Was zrobić?

• 6 0

• Plan się nie powiódł.

Nie będzie utrzymania Basketu ani awansu Politechniki Gdańskiej (Gdyńskiej?). I co teraz??!

• 12 0

• Aż żal patrzeć!!!

• 13 0

• Ale Krawczyk dzisiaj swoje chwile szczęścia miał.

Jego drużyna Politechnika Gdańsk U-22 facetów zdobyła 4 miejsce w finale MP. Jest baza do zaatakowania w przyszłym sezonie I ligi męskiej z tym zespołem, a potem kto wie, może i ekstraklasa.

• 1 5

• Zarząd

W Gdyni bez zmiany ten zarząd jest do wymiany!!!

• 16 0

• Myślę, że czas żeby ktoś się temu przyglądnął z UM Gdynia. Pani Zielińska wyraziła swoją opinię. Przecież to są publiczne pieniądze. Panie Mieczysławie Krawczyku czas kończyć i wstydu zaoszczędzić Gdyni sportowej, widać łapanie wielu srok za ogon nie wychodzi na dobre dla Naszego Klubu i robienie kolejnych mistrzostw polski z "młodzieżą" z poza Gdyni, Trójmiasta - nie zamydli nikomu oczu. Niech Pan się już na stałe przeniesie ze swoim "wybitnym" następcą do Gdańska i robi wodę z mózgu na politechnice, pewno to kupią z takich czy innych względów, może Wybrzeże Pan reaktywuje i Spójnię za publiczną kasę.