Koszykarze Arki Gdynia przegrali z Tofasem Bursa. Fatalna czwarta kwarta

10 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Josh Bostic był liderem Arki w meczu z Tofasem jednak rywale mieli zdecydowanie więcej skutecznych opcji w ataku. Josh Bostic był liderem Arki w meczu z Tofasem jednak rywale mieli zdecydowanie więcej skutecznych opcji w ataku.

Drugi mecz i druga porażka koszykarzy Arki Gdynia w Eurocup. Przez 30 minut byli w stanie dotrzymać tempa Tofasowi Bursa jednak w czwartej kwarcie zagrali fatalnie, dali rzucić rywalom aż 39 punktów i przegrali 79:96 (14:18, 27:26, 17:13, 21:39. Z dobrej strony pokazał się Josh Bostic, który zdobył 19 punktów.

Tofas: Kadji 27 (3x3, 10 zb.), Garrett 23 (2x3, 9 as.), Weems 16 (2x3, 7 zb.), Harper 7 (2x3), Mejia 5 (1x3) oraz Withey 8, Ermis 6 (7 as.), Durmaz 4, Arslan 0, Mustafa 0, Yasar 0

ARKA: Bostic 19 (3x3, 6 zb., 5 as.), Upshaw 14 (5 zb.), Szubarga 11 (2x3, 5 as.), Ponitka 6, Wyka 3 (1x3) oraz Florence 12 (3x3), Dulkys 9 (3x3), Witliński 3 (1x3), Łapeta 2, Kamiński 0, Garbacz 0

W EUROCUP PRZEGRAŁY TEŻ KOSZYKARKI Z GDYNI. PRZECZYTAJ O ICH MECZU W BELGII

Po pierwsze zwycięstwo w Eurocup Arka Gdynia poleciała do tureckiej Bursy na mecz z drużyną Tofas. Po dobrym występie w Energa Basket Lidze miejsce w wyjściowym składzie Arki wywalczył sobie Dariusz Wyka. Tym razem jednak nie był w stanie wejść odpowiednio w mecz.

Zrobił to za to Robert Upshaw. Amerykanin dostawał piłki na grę jeden na jednego pod koszem i pokazywał wysokie umiejętności. Niezłą grą w ataku dołączył do niego Josh Bostic, a akcje dobrze napędzali Krzysztof Szubarga oraz Marcel Ponitka. Gospodarze nie pozostawali jednak dłużni, więc starcie miało wysokie tempo, a to wpływało na atrakcyjność spotkania.

Gdynianie mieli jednak nieco problemów ze skutecznością, ponieważ często mylili się z linii rzutów za trzy punkty. Dlatego też pierwszą kwartę przegrali 14:18. W drugiej, podobnie jak w poprzednim meczu z Anwilem Włocławek, ich ofensywa znacznie się poprawiała, a wręcz był idealna. Celne rzuty za trzy Bostica oraz Szubargi i zrobiło się 20:18 dla przyjezdnych.

SPRAWDŹ ZA CO GROZIŁA KARA KOSZYKARZOWI ARKI W EUROCUP

Tofas pierwsze punkty w drugiej kwarcie zdobył po 2 minutach gry, ale dzięki nim doprowadził do remisu 20:20. Gdynianie nie zamierzali jednak oddawać inicjatywy. A po pięknej akcji Ponitki z Upshawem, zakończonej wsadem drugiego z nich, było 32:26 dla Arki. Koszykarze z Bursy zanotowali jednak serię 8:0 (34:32). Wtedy James Florence oraz Ponitka sprawili, że zrobiło się 41:36 dla ich drużyny. Końcówka kwarty należała jednak do Tafasu, który zamknął pierwszą połowę trójką Kyle'a Weemsa i prowadzeniem 44:41.

Niepokoić mógł fakt, że najlepszy strzelec Arki Bostic, który miał na koncie 10 punktów, w 18 min. został uderzony w nos, z którego poleciała krew. Amerykanin musiał opuścić boisko, ale na szczęście pojawił się na nim na starcie trzeciej kwarty. W niej gdynianie czekali niemal 3 min. na pierwsze punkty. W tym czasie Tofas odskoczył na 50:41.

Arkę odblokował trójką Szubarga, następnie zagrał on efektowną akcję z Upshawem, a gdy pierwszy raz w meczu za trzy trafił Wyka, było już tylko 50:49. Na prowadzenie gdynianie wrócili po szczęśliwym rzucie za trzy Mikołaja Witlińskiego (54:55). A trójka Deividasa Dulkysa pozwoliła utrzymać ją do końca kwarty (57:58).

Ostatnia część meczu zaczęła się lepiej dla gospodarzy, którzy szybko zbudowali 6-punktową przewagę. Zmniejszył ją kolejną trójką Dulkys (64:61). Keny Kadji został jednak dwukrotnie zostawiony sam na obwodzie i trafił dwie trójki, później celny rzut za trzy z faulem zaliczył Weems, kolejną trójkę trafił Sammy Mejia i zrobiło się 80:68. To dobiło koszykarzy Arki, którzy w 4 min. nie byli w stanie odrobić takiej starty.

- Wierzyliśmy w to, że możemy wygrywać. W końcu ufamy naszemu trenerowi czy systemowi, w którym gramy. Pokazaliśmy, że w Eurocup możemy być wartościową drużyną, niestety w Turcji nie znaleźliśmy się po stronie zwycięzcy. Możemy jednak wyciągnąć wiele pozytywnych rzeczy z tego spotkania - mówi Bostic.
- Czasami zdarzy się, że przeciwnika zagra tak dobrze, jak w czwartej kwarcie środowego meczu. Pamiętajmy jednak, że to bardzo dobry zespół. Co nie zmienia faktu, że można być dumni z naszej postawy i walki. W żadnym momencie się nie poddaliśmy - dodaje.
NA INAUGURACJĘ EUROCUP ARKA BYŁA PORAŻKA W GDYNI. PRZECZYTAJ JAK RELACJONOWALIŚMY MECZ ARKA - LOKOMOTIW

10 października 2018, godz. 19:00
Tofas Bursa

51% 163 typowania Tofas Bursa
1% 2 typowania REMIS
48% 153 typowania ARKA Gdynia

Pozostałe mecze 2. kolejki:
Lokomotiw Kubań Krasnodar - Limoges CSP 82:64 (28:18, 18:13, 18:18, 18:19)
Cedevita Zagrzeb - Alba Berlin 75:73 (22:21, 16:15, 18:140 19:23)

• (1)

Nie oszukujmy sie ale eurocup to naprawde wysoki poziom .
    Liga mistrzów to zawody o klasę niższe .

• 6 3

• to jakaś nowość? Alba tłucze się z euroligowym Bayernem i wcale nie odstaje, Lokomotiw z CSKA i Chimkami i paroma innymi, Francuzi, Turcy mają z kim walczyć w lidze, bałkańcy mają swój niezgorszy grajdołek a my uczymy się na anwilu i stelmecie - więc widzę małą różnicę poziomów

• 2 1

• (1)

zawsze jak mogłem wspierałem finansowo poprzez kupno biletów wszystkie gry zespołowe w Gdyni za wyjątkiem arki, nie będę nigdy kibicował komuś kto ma mnie w tyłku i kręci lody na wynikach reasumując nie będę jak ktoś mi szcz* na głowę udawał że padał deszcz, rozciągając tę skompromitowaną nazwę na pozostałe drużyny w innych dyscyplinach skutecznie pozbyliście się kibica przychodzącego na mecze z całą rodziną,

• 6 5

• Nic dodać, nic ująć. I wierz mi, nie jesteś sam. Takich jest wielu!

• 4 0

• wstydu nie ma

1 połowa bdb.
    Wsparcia Dyla,Łapy i Garbacza trzeba ... i ogrania.
    Pomysł uczestnictwa w tym roku w EC moim zdaniem na wyrost. Będzie to kosztem ligi i po odpadnięciu z EC przyjdą w lidze bdb wyniki.

• 5 2

• :D (1)

wspaniale , oby tak dalej

• 10 10

• Rodowite Trójmiasto? - jesteś tylko małym, zawistnym treflakiem

• 6 1

• patrze tak na te wszystkie tabele w koszu, w piłce ręcznej i kopanej i widzę jedno wszędzie wielka arka szoruje dno, a wystarczyło zrobić tylko jedną rzecz - rozwiązać ten historycznie skorumpowany klubik

• 6 4

• no jak tam wielka arko kolejne baty od kolejnych biedaków, wstyd mi za was asseco tak nie przegrywało nigdy

• 1 6

• (1)

Nikt nawet nie marzył przed sezonem, że Arka będzie tak walczyć w Eurocup. Szacun i życzę progresu! Frasun , udowadniasz , że jesteś już trenerem!

• 9 3

• Trener

Jaki tam trener...Burak z wybujałym ego :)

• 6 4

• No elo galaktikos, nie pykło? (1)

• 1 7

• Prokom Trefl Sopot w swoim pierwszym sezonie w Eurolidze awansował do TOP16

10-15 lat temu składy polskich drużyn w porównaniu z tym, co teraz biega po parkiecie to był jakiś kosmos. Pomijam PTS, bo za Rysiowe pieniądze odstawał, ale Śląsk Wrocław czy Anwil mieli takich zawodników jak Ignerski, Greer, a teraz o "sile ligi" stanowią takie tuzy jak Diduszki czy inne Łączyńskie... dno i metry mułu...

• 2 5

• (1)

tylko Bostic, Upshaw Ponitek i Dulkys na swoim poziomie, reszta średnio albo poniżej a Florek nam przegrał mecz.

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 28 5 23 2263:2459 33

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 29 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA (sobota, godz. 15:30)
  • TREFL SOPOT - Śląsk Wrocław (niedziela, godz. 17:30)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Start Lublin 96:93 (27:27, 29:16, 24:22, 16:28)