Koszykarze Arki Gdynia rozbili Miasto Szkła

Marta
10 lutego 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Deividas Dulkys dał w Krośnie lekcję rzutów za 3 punkty Deividas Dulkys dał w Krośnie lekcję rzutów za 3 punkty

Koszykarze Arki Gdynia wybrali się w chyba najdalszą podróż w sezonie zasadniczym. Przebyte kilometry nie zdekoncentrowały podopiecznych Przemysława Frasunkiewicza, którzy w Krośnie wygrali wyraźnie 96:72 (31:18, 20:14, 22:24, 23:16). Gdynianie nie dali żadnych szans jednej z najsłabszych ekip ekstraklasy.

Miasto Szkła: Hinds 14 (1x3), Bojanowski 10 (2x5), Alexis 4, Loveridge 4 (1x3) -
Oczkowicz 17 (3x3), Put 13 (2x3), Bogucki 7, Grochowski 3 (1x3), Krefft 0, Newton 0.

Arka: Dulkys 20 (6x3, 8 zb.), Ginyard 18 (1x3), Łapeta 15, Florence 14 (3x3, 6 as.), Garbacz 8 (1x3) - Ponitka 15 (1x3, 8 as.), Wyka 6 (9 zb.), Stryjewski 0.

Filip Dylewicz
, Krzysztof Szubarga, Josh BosticRobert Upshaw - tych koszykarzy zabrakło na parkiecie w Krośnie. Nie przeszkodziło to gdynianom w odniesieniu wyraźnego zwycięstwa. Można powiedzieć, że mecz na Podkarpaciu zakończył się w 4 minucie. Wówczas jeszcze gospodarze po "trójce" Jabarie Hindsa doprowadzili do stanu 11:11. kolejne minuty to jednak dominacja drużyny znad morza. Dość powiedzieć, że 6 i pół minuty, które pozostały do zakończenia pierwszej kwarty zakończyło się wynikiem 20:7 dla Arki.

Gdynianie "dołożyli" swoim rywalom również na początku drugiej odsłony. Po runie 12:0 w 15 minucie prowadzili już 43:21. Gospodarze nie mogli przeciwstawić się praktycznie w żadnym elemencie gry. Mimo osłabienia goście grali efektywnie pod tablicami (aż 48 zbiórek w całym meczu) i dobrze rozdzielali podania (22 asysty w całym meczu)

Ekipa Arki nieco zwolniła tempo pod koniec trzeciej kwarty. W 26 min. gry po "trójce" Dulkysa było 70:44 dla Arki, ale kolejne punkty gdynianie zdobyli dopiero w 28 minucie po wolnym Jamesa Florence`a, wówczas było 71:54. W ostatniej odsłonie Arka najwyraźniej dążyła do zakończenia meczu z wynikiem trzycyfrowym. Na nieco ponad 2 minuty przed końcem po "trójce" Florence`a było 93:61, ale w końcówce gościom zabrakło nieco skuteczności, stąd skończyło się na wyniku "tylko" 96:72.

Wyniki 19 kolejki

• TREFL SOPOT - HydroTruck Radom 97:93 (24:27, 23:22, 24:17, 26:27)
  • Miasto Szkła Krosno - ARKA GDYNIA 72:96 (18:31, 14:20, 24:22, 16:23)
  • Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 80:89 (17:23, 15:24, 16:21, 32:21)
  • TBV Start Lublin - Stelmet Enea BC Zielona Góra 69:77 (14:16, 22:18, 6:20, 27:23)
  • Polpharma Starogard Gd. - GTK Gliwice 96:80 (16:20, 27:26, 32:21, 21:13)
  • Spójnia Stargard - AZS Koszalin 76:73 (26:15, 15:21, 21:27, 14:10)
  • Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski - MKS Dąbrowa Górnicza 76:82 (27:13, 12:27, 25:24, 12:18)
  • King Szczecin - Legia Warszawa 80:72 (18:19, 22:15, 19:20, 21:18)
Marta

Opinie (11) 1 zablokowana

• Bostic (3)

Ktoś wie czemu nie było Bostica w składzie?

• 9 2

• Drobna kontuzja (1)

Tak samo Dylu. Na PP mają być zdrowi(Upshaw też). Do drużyny ma dołączyć Wołoszyn.

• 18 2

• Coś chyba za dużo tych kontuzji

Może są przetrenowani przez Frasuna?

• 2 14

• miałem kaca

• 3 9

• Arka, Gdynia to Duma Kaszub i wielka sprawa! (1)

• 21 7

• Gdzie tak napisane jest ?

Bo nie wydaje mnie się

• 0 5

• (2)

Na Krosno wystarczy siedmiu (tylu grało) ale na PP i p-o lepiej zebrać wszystkie możliwe siły.
    Dzisiaj mię zayponowali)

• 18 1

• (1)

na PP i tak drabinka skrojona pod Stelmet, który generalnie "trafił" na samych ogórów.

• 7 1

• ale jeśli dojdzie do tych finałów to zagra 5 meczów w 8 dni plus droga gdzieś do azji i spowrotem - muszą beknąć za to vtb

• 8 1

• (1)

W 4 minucie jest 11:11, potem piszecie, że na 6 i pół minuty do zakończenia kwarty i wynik 20:7.