Wiadomości

Drużyna z Trójmiasta w II rundzie Basket Cup

Łukasz Jaśkiewicz był jednym z najskuteczniejszych zawodników Trefla II Sopot podczas I rundy Intermarche Basket Cup.
Łukasz Jaśkiewicz był jednym z najskuteczniejszych zawodników Trefla II Sopot podczas I rundy Intermarche Basket Cup. fot. Monika Goldszmidt-Czarniak/Trojmiasto.pl

Trefl II Sopot, GTK Gdynia oraz Wybrzeże Korsarz Gdańsk wystąpiły w I rundzie koszykarskiego Intermarche Basket Cup. Do dalszego etapu rozgrywek awansowali tylko ci pierwsi. W drugiej rundzie zmierza się oni ze Spójnią Starogard Szczeciński. Na tym szczeblu zmagań udział biorą jedynie zespoły I, II i III ligi.



Uczestnicy pierwszych etapów Intermarche Basket Cup walczą o prawo gry na szczeblu centralnym Pucharu Polski, gdzie czekają zespoły Tauron Basket Ligi. Znajdą się w nim trzy najlepsze drużyna turnieju finałowego, który zostanie rozegrany 28-29 grudnia. Pierwszy krok ku temu zrobili koszykarze rezerw Trefla.

TREFL II Sopot - GTK Gdynia 68:59 (12:13, 24:20, 17:16, 15:10)

TREFL II: Zięba 16 (3x3, 7 zb.), Jaśkiewicz 12 (1x3, 6 zb), Włodarczyk 10 (1x3, 5 zb.), Hanke 9 (1x3), Szymański 0 oraz Czerlonko 14 (1x3, 7 zb.), Brenk 4 (6 zb, 8 as.), Kolenda 2, Ciesielski 1, Motylewski 0, Krefft 0

GTK: Derkowski 12 (2x3), Cielebąk 9 (1x3, 8 zb.), Lebiedziński 7 (1x3, 5 zb.), Żołnierewicz 6, Komarowski 5 (1x3) oraz Kietliński 8, Wilkusz 7 (5 zb.), Borys 3 (1x3), Wisiecki 2, Peksyk 0, Babiński 0

Jeszcze w 27 min. to gdynianie byli bliżej awansu. Po punktach Jakuba Kietlińskiego prowadzili 45:40. Do wyrównania doprowadził przed końcem trzeciej kwarty rzutem wolnym Łukasz Jaśkiewicz (47:47). Wtedy zaczął się powolny, aczkolwiek skuteczny odjazd sopocian.

Trzeci z trójmiejskich reprezentantów Wybrzeże Korsarz Gdańsk, nie był w stanie nawiązać walki z SMS PZKosz Władysławowo.

SMS PZKosz Władysławowo - WYBRZEŻE KORSARZ Gdańsk 100:38 (24:6, 35:12, 12:10, 29:10)

WYBRZEŻE KORSARZ: Czyżewski 11 (10 zb.), Skiba 8 (1x3), Dylicki 2, Ossowski 2, Ziębiński 2 oraz Prokurat 6, Silarski 4, Konopka 3 (1x3), Kelidis 0, Licau 0

Pozostałe wyniki I rundy Intermarche Basket Cup:
Basket Junior Suchy Las - AZS Politechnika Poznań 78:74, Pyra Poznań - Drogbruk Kalisz 71:80, Röben Gimbasket Wrocław - Sudety Jelenia Góra 38:63, Noteć Inowrocław - Astoria Bydgoszcz 94:73, Pułaski Warka - Rosa II Radom 68:77, Sokół Ostrów Maz. - Tur Bielsk Podlaski 61:68, Pogoń Prudnik - MOSiR Cieszyn 96:76, AZS AWF Katowice - GTK Fluor Gliwice 76:78, Basket Piła - AZS UMK Consus PBDI Toruń 91:76, Legia Warszawa - KS Piaseczno 85:79, SKK Siedlce - Polonia Warszawa 84:64, GKS Tychy - AZS AGH Alstom Kraków 84:63, AZS Politechnika Częstochowa - Wisła Kraków 90:84, Mickiewicz Romus Katowice - Alba Chorzów 81:78, AZS AWF ggmedia.pl Kraków - UMKS Kielce 72:67, Muszkieterowie Nowa Sól - Doral Nysa Kłodzko 77:69, Księżak Łowicz - MKS Skierniewice 92:66, Polkąty Maximus - Exact Systems Śląsk Wrocław 64:72


W I rundzie pauzowały: MKS Wikana Start SA Lublin, WKK Wrocław, PTG Sokół Łańcut, MOSiR BPS Bank KHS Krosno, King Wilki Morskie Szczecin, MCKiS Termo-Rex SA Jaworzno, Polski Cukier SIDEn Toruń, KS Spójnia Stargard Szczeciński, Polfarmex Kutno, MKS Znicz Basket Pruszków, MKS Dąbrowa Górnicza, Intermarche Bricomarche BM SlamStal Ostrów.

Drugi etap rozgrywek, który zostanie rozegrany takim samym systemem jak pierwszy, czyli przegrywający odpada, zaplanowano na 6 listopada. W czwartek rozlosowano pary tej części zmagań. Oto one:
Trefl II Sopot - Spójnia Stargard Szczeciński
Noteć Inowrocław - Polski Cukier SIDEn Toruń
Basket Piła - King Wilki Morskie Szczecin
SMS PZKosz Władysławowo - Basket Junior Suchy Las
Legia Warszawa - Polfarmex Kutno
Tur Bielsk Podlaski - Znicz Basket Pruszków
SKK Siedlce - Wikana Start SA Lublin
Rosa II Radom - Księżak Łowicz
Pogoń Prudnik - WKK Wrocław
Drogbruk Kalisz - Intermarche Bricomarche BM SlamStal Ostrów
Exact Systems Śląsk Wrocław - MKS Dąbrowa Górnicza
Sudety Jelenia Góra - Muszkieterowie Nowa Sól
GKS Tychy - MCKiS Termo - Rex SA Jaworzno
AZS AWF ggmedia.pl Kraków - PTG Sokół Łańcut
KKS Mickiewicz Romus Katowice - MOSiR BPS Bank KHS Krosno
AZS Politechnika Częstochowa - GTK Fluor Gliwice

Opinie (1)

  • To co zrobił Korsarz w tym roku ...

    ... nazwałbym wyłudzeniem kasy z UM. Najlepsi zawodnicy odeszli, nikt nie przybył i graja wychowankami w wieku 16 i 15 lat. Żenada.

    • 2 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2020

Najbliższe spotkanie Trefla

początek meczu: 25.01.2021 godz. 17:30

Zastal Enea BC Zielona Góra
:
TREFL Sopot
mecz ligowy

Jak typują inni

1

95%

176 typowań

x

0%

0 typowań

2

5%

9 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Trefla

Najlepiej typujący wyniki Trefla

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Kazimierz Wróblewski 20 49 80%
2. Józef Parda 21 47 81%
3. Piotr Mat. 20 46 85%
4. Zygmunt Bębenek 21 46 81%
5. Mietek Hewelt 21 46 76.2%

Aktualna tabela

Koszykówka - Energa Basket Liga
Drużyny M Z P Bilans Pkt.
1 Enea Zastal BC Zielona Góra 22 20 2 2072:1703 42
2 Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 22 15 7 1816:1700 37
3 Legia Warszawa 22 15 7 1815:1703 37
4 Śląsk Wrocław 21 15 6 1786:1630 36
5 TREFL SOPOT 21 13 8 1762:1627 34
6 Pszczółka Start Lublin 20 14 6 1611:1550 34
7 King Szczecin 22 12 10 1706:1754 34
8 MKS Dąbrowa Górnicza 23 10 13 1882:1974 33
9 PGE Spójnia Stargard 22 10 12 1829:1824 32
10 GTK Gliwice 23 9 14 1914:1960 32
11 Polski Cukier Toruń 23 9 14 1956:2004 32
12 Enea Astoria Bydgoszcz 23 9 14 1933:2035 32
13 Anwil Włocławek 23 8 15 1921:1984 31
14 HydroTruck Radom 23 6 17 1769:1933 29
15 ASSECO ARKA GDYNIA 22 7 15 1632:1871 29
16 Polpharma Starogard Gdański 22 5 17 1853:2005 27

Wyniki 23 kolejki:

  • ASSECO ARKA GDYNIA - Legia Warszawa 83:92 (15:16, 20:28, 26:17, 22:31)
  • TREFL SOPOT - HydroTruck Radom 80:70 (17:17, 21:15, 23:19, 19:19)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - Enea Astoria Bydgoszcz 104:76 (24:24, 22:13, 26:10, 32:29)
  • PGE Spójnia Stargard - Polski Cukier Toruń 86:79 (22:15, 25:17, 13:28, 26:19)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Anwil Włocławek 87:84 (31:18, 23:18, 18:17, 15:31)
  • GTK Gliwice - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 81:102 (14:32, 25:24, 23:20, 19:26)
  • niedziela
  • Śląsk Wrocław - Pszczółka Start Lublin
  • King Szczecin - Polpharma Starogard Gd.

Terminarz

25.01 (pon) godz.17:30 Zastal Enea BC Zielona Góra typuj bez publiczności TREFL Sopot
30.01 (sob) godz.20:15 Śląsk Wrocław typuj bez publiczności TREFL Sopot
06.02 (sob) GTK Gliwice TREFL Sopot
22.01 (pt) godz.19:30 TREFL Sopot 80:70 bez publiczności HydroTruck Radom
09.01 (sob) godz.17:30 Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 95:73 bez publiczności TREFL Sopot

Najbliższe spotkanie GTK Gdyni

początek meczu: 24.01.2021 godz. 16:00

mecz ligowy

Jak typują inni

1

3%

5 typowań

x

0%

0 typowań

2

97%

193 typowania

TYPUJ!

Najwyżej ocenione zawodniczki GTK Gdyni

Najlepiej typujący wyniki GTK Gdyni

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Ryszard Wołodkowicz 15 38 100%
2. Jacek Urbanek 15 37 100%
3. Arkadiusz Kunowski 15 37 100%
4. Grzegorz Ja 15 37 100%
5. Lech Zaremba 14 37 100%

Aktualna tabela

Koszykówka - Energa Basket Liga Kobiet
Drużyny M Z P Bilans Pkt.
1 VBW ARKA GDYNIA 14 14 0 1290:899 28
2 CCC Polkowice 13 12 1 1146:787 25
3 PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 13 9 4 1063:942 22
4 Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 13 9 4 1030:944 22
5 Basket Bydgoszcz 12 9 3 940:847 21
6 Enea AZS Poznań 13 6 7 945:932 19
7 DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA 14 5 9 1054:1098 19
8 CTL Zagłębie Sosnowiec 14 4 10 1120:1148 18
9 Energa Toruń 15 2 13 757:1305 17
10 Ślęza Wrocław 12 4 8 885:871 16
11 GTK GDYNIA 15 0 15 858:1315 15

Wyniki 16 kolejki:

  • CCC Polkowice - GTK GDYNIA 72:23 (23:6, 14:4, 18:5, 17:8)
  • DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 70:77 (21:18, 15:23, 19:20, 15:16)
  • VBW ARKA GDYNIA - Energa Toruń 94:57 (24:20, 20:16, 26:9, 24:12)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - CTL Zagłębie Sosnowiec 100:89 (23:24, 22:16, 23:27, 32:22)
  • niedziela
  • Enea AZS Poznań - Ślęza Wrocław
  • pauza: Basket Bydgoszcz
  • Mecze zaległe z 12. kolejki:
  • Pszczółka - CCC (środa)
  • Ślęza - Zagłębie (środa)

Terminarz

24.01 (nd) godz.16:00 GTK Gdynia typuj bez publiczności Basket 25 Bydgoszcz
13.02 (sob) godz.16:00 GTK Gdynia typuj PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów
20.02 (sob) Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin GTK Gdynia
16.01 (sob) godz.19:00 CCC Polkowice 72:23 bez publiczności GTK Gdynia
09.01 (sob) godz.16:00 GTK Gdynia 59:109 bez publiczności Ślęza Wrocław

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

data meczu: 20.02.2021

TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
:
Łomża Vive Kielce
mecz ligowy

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Tomasz Chrostowski 12 18 66.7%
2. Damian Łupiński 12 18 66.7%
3. Feliks Langowski 10 16 70%
4. Michał Soszyński 11 15 72.7%
5. Wojciech Hajdamowicz 11 15 63.6%

Aktualna tabela

Piłka ręczna - PGNiG Superliga mężczyzn
Drużyny M Z Rz Rp P Bramki Pkt.
1 Łomża Vive Kielce 10 10 0 0 0 359:247 30
2 Górnik Zabrze 12 8 0 0 4 315:282 24
3 Azoty Puławy 9 8 0 0 1 300:219 24
4 Energa MKS Kalisz 12 6 2 0 4 316:317 22
5 Orlen Wisła Płock 9 7 0 0 2 252:203 21
6 Gwardia Opole 12 6 0 1 5 336:340 19
7 Zagłębie Lubin 13 4 0 4 5 358:389 16
8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 11 5 0 0 6 273:298 15
9 TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK 12 3 1 1 7 306:358 12
10 Grupa Azoty SPR Tarnów 13 4 0 0 9 323:369 12
11 MMTS Kwidzyn 10 3 1 0 6 247:263 11
12 Stal Mielec 11 2 2 1 6 283:315 11
13 Piotrkowianin 12 2 1 1 8 330:361 9
14 Chrobry Głogów 10 2 1 0 7 274:311 8

Końcową kolejność wyłoni runda zasadnicza (mecz i rewanż każdy z każdym). Nie będzie play-off. Ostatni zespół spadnie do I ligi, a drużyna, która zajmie drugie miejsce od końca, rozegra baraż o utrzymanie w PGNiG Superlidze z drugim zespołem I ligi.

Wyniki 13 kolejki:

  • Zagłębie Lubin - TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK 28:28 (16:12) karne 3:5
  • Azoty Puławy - Górnik Zabrze 20:21 (8:12)
  • Stal Mielec - Sandra Spa Pogoń Szczecin 24:26 (11:12)
  • Chrobry Głogów - Grupa Azoty Tarnów 25:27 (12:14)
  • Orlen Wisła Płock - Łomża Vive Kielce 19:31 (12:14)
  • Energa Kalisz - Gwardia Opole 33:36 (14:18)
  • Piotrkowianin Piotrków Tryb. - MMTS Kwidzyn (odwołany ze względów epidemiologicznych)
  • Mecz zaległy z 11. kolejki
  • Stal Mielec - Orlen Wisła 18:28 (8:15)

Terminarz

20.02 (sob) TORUS WYBRZEŻE Gdańsk Łomża Vive Kielce
27.02 (sob) Energa MKS Kalisz TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
06.03 (sob) TORUS WYBRZEŻE Gdańsk Sandra Spa Pogoń Szczecin
12.12.2020 (sob) godz.14:00 Zagłębie Lubin 28:28 k. 3:5 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
05.12.2020 (sob) godz.13:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 16:31 bez publiczności Orlen Wisła Płock

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane