Koszykarze Trefla Sopot i Asseco Arki Gdynia zakończyli przygotowania wygranymi

dak.
21 września 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
aktualizacja: godz. 19:16 (22 września 2019)
O sile Trefla Sopot i Asseco Arki Gdynia wciąż decydują gracze, którzy tworzyli trzon zespołów w poprzednim sezonie: Paweł Leończyk (z lewej) i Josh Bostic (z prawej). O sile Trefla Sopot i Asseco Arki Gdynia wciąż decydują gracze, którzy tworzyli trzon zespołów w poprzednim sezonie: Paweł Leończyk (z lewej) i Josh Bostic (z prawej).

Koszykarze Trefla Sopot wygrali z Astorią Bydgoszcz 75:70 (22:16, 9:20, 27:17, 17:17) w ostatnim meczu kontrolnym przed startem sezonu Energa Basket Ligi. Udanie też sprawdziany przed ligą zakończyło Asseco Arka Gdynia. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza w II Memoriale Adama Wójcika we Wrocławiu zajęli 2. miejsce po zwycięstwie nad miejscowym Śląskiem 78:65. Dzień wcześniej ulegli belgijskimu zespołowi Filou Oostende 68:90.

Aktualizacja, 22 września, godz. 19:16

Obie trójmiejskie zespoły zainaugurują rozgrywki Energa Basket Ligi sezonu 2019/2020 28 września. Dzień później ostatni mecz kontrolny wyznaczyli koszykarzem Asseco Arki Gdynia. w meczu 2. miejsce w II Memoriale Adama Wójcika żółto-niebiescy pokonali Śląsk Wrocław 78:65 (25:19, 16:11, 22:14, 15:21).

Nie końcowy wynik był najważniejszy. Przemysław Frasunkiewicz sprawdzał kolejne warianty taktyczne i personalne. Na przykład zdecydował się na grę bez Josha Bosticia.

Pod nieobecność amerykańskiego lidera drużyny do wygranej nad Śląskiem Asseco Arkę poprowadzili Bartłomiej Wołoszyn, który zdobył 18 punktów. Dobry mecz rozegrał uczestników mistrzostw świata Adam Hrycaniuk (10 punktów). Natomiast pod tablicami ważną rolę spełniał Leynton Hammonds, który zaliczył 7 zbiórek, a dołożył do nich 3 punkty.

Trefl Sopot - Astoria Bydgoszcz 75:70 (22:16, 9:20, 27:17, 17:17)

TREFL: Foulland 15 (13 zb.), Leończyk 12, Medlock 11 (1x3), Ayers 3, M. Kolenda 2 oraz Roberson 17 (3x3), Ł. Kolenda 12 (3x3), Kowalenko 3 (1x3), Kamiński 0, Kurpisz 0, Kulikowski 0

ASTORIA: Walton 14 (7 as., 6 zb.) Zębski 13, Kemp 12, Chyliński 10, Michał Nowakowski 0 oraz Clybum 8, Aleksandrowicz 5 (1x3), Frąckiewicz 4, Marcin Nowakowski 4, Szyttenholm 0, Kopycki 0

Prezentacja Trefla Sopot - relacja i galeria foto

Koszykarze Trefla Sopot w ostatnim przedsezonowym sparingu mierzyli się z Astorią Bydgoszcz. Mecz kontrolny, który odbył się w Ergo Arenie miał charakter zamkniętego pojedynku, bez udziału publiczności.

Trener Marcin Stefański wystawił tę samą "5", co przed tygodniem w spotkaniu z Polskim Cukrem Toruń. Możemy więc przypuszczać, że w pierwszym ligowym spotkaniu na parkiecie od pierwszych minut pojawią się Cameron Ayers, Carlos Medlock, Michał Kolenda, Paweł Leończyk i Nana Foulland. Do rotacji wrócił również Karol Kamiński, który w ostatnim czasie dochodził do siebie po kontuzji stawu skokowego.

Miejscowi wykorzystali w meczu 29 z 63 rzutów z gry, co przełożyło się na skuteczność 46 proc., przy 43 proc. celności rywali. Podopieczni Marcina Stefańskiego byli lepsi również na obwodzie, bowiem trafili łącznie 9 z 24 "trójek". Co ciekawe zespół z Bydgoszczy wykorzystał tylko jeden taki rzut. W całym spotkaniu Trefl zebrał o 3 piłki więcej od przeciwnika, ale równocześnie zaliczył 17 start, przy 11 rywali.

Asseco Arka Gdynia - Trefl Sopot 83:82. Relacja z przedsezonowych derbów

Gospodarze rozpoczęli od wygranej kwarty 22:16, ale już w kolejnej zwolnili loty i zdobyli jedynie 9 "oczek", w konsekwencji czego do przerwy przegrywali różnicą 5 punktów. W drugiej połowie powtórzyli wyczyn z pierwszych 10 minut, dlatego mogli cieszyć się ze zwycięstwa w sobotnim meczu kontrolnym. Najlepiej zaprezentował się Foulland, zdobywca 15 punktów i 13 zbiórek.

Bilans sparingów sopockich koszykarze to pięć zwycięstw i trzy porażki. Na inaugurację sezonu Trefl Sopot zmierzy się z Kingiem Szczecin. Spotkanie odbędzie się w sobotę 28 września o godz. 18 w Ergo Arenie.

Sparingi Trefla Sopot przed sezonem 2019/20:
27 sierpnia - Czarni Słupsk (dom) 97:77 (25:24, 24:21, 21:17, 27:15)
31 sierpnia - Polski Cukier Toruń (wyjazd) 79:83 (22:20, 12:13, 18:27, 27:23)
4 września - Asseco Arka Gdynia (Bojano) 73:90 (14:19, 11:20, 18:26, 30:25)
7 września - Astoria Bydgoszcz (Bydgoszcz) 95:90 (26:26, 15:29, 36:15, 20:18)
8 września - Polski Cukier Toruń (Bydgoszcz) 102:71 (33:16, 19:22, 23:18, 27:15)
13 września - Asseco Arka Gdynia (Gdynia) 82:83 (22:14, 15:18, 21:26, 24:23)
15 września - Polski Cukier Toruń (Sopot) 91:69 (14:17, 26:14, 23:15, 28:23)
21 września - Astoria Bydgoszcz (Sopot) 75:70 (22:16, 9:20, 27:17, 17:17)

Asseco Arka Gdynia - Filou Oostende 68:90 (22:25, 23:14, 17:25, 6:26)

ASSECO: Greene 12 (4 as.), Bostic 11, Wołoszyn 8, Hrycaniuk 7 (5 zb.), Wyka 7, Upson 6, Szubarga 5, Emelogu 5, Hammonds 4, Czerlonko 3

II Memoriał Adama Wójcika we Wrocławiu to ostatni sprawdzian dla koszykarzy Asseco Arki Gdynia przed startem nowego sezonu Energa Basket Ligi. W turnieju towarzyskim udział biorą również belgijski Filou Oostende oraz miejscowy Śląsk.

Drugiego dnia zawodów we wrocławskiej hali żółto-niebiescy mierzyli się z zespołem z Belgii. Trener Przemysław Frasunkiewicz ma w końcu do dyspozycji cały zespół, wraz z Adamem Hrycaniukiem, który dołączył do drużyny po mistrzostwach świata w Chinach. W drugim występie po powrocie "Bestia" rzucił 7 punktów i zebrał 5 piłek.

Asseco Arka Gdynia - VEF Ryga 73:76. Relacja z poprzedniego meczu

W sobotnim meczu najskuteczniejszym graczem gdynian był Phil Greene. Były koszykarz Trefla Sopot zdobył 12 punktów i zanotował 4 asysty. O jedno "oczko" mniej rzucił z kolei Josh Bostic.

Spotkanie było wyrównane od pierwszych minut pojedynku. Pierwszą kwartę żółto-niebiescy przegrali różnicą 3 punktów, jednak już w kolejnej narzucili rytm i zwyciężyli 23:14. W rezultacie schodzili do szatni przy 6-punktowym prowadzeniu. Skuteczność zawodziła niestety w drugiej połowie. Koszykarze z Gdyni zniwelowali prowadzenie w trzeciej odsłonie, ale w ostatniej przeszli samych siebie, bowiem zdobyli w niej jedynie... 6 "oczek". Rywale trafiali w najlepsze i to oni ostatecznie wygrali to spotkanie 90:68.

W ostatnim meczu memoriału Asseco Arka zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Pojedynek zaplanowano w niedzielę o godz. 17. Rywale z południa Polski w piątek ulegli Belgom 70:83. Dla gdynian będzie to ostatni mecz kontrolny przed startem sezonu Energa Basket Ligi.

Polscy koszykarze na 8. miejscu MŚ. Relacja z decydującego starcia

Sparingi Asseco Arki Gdynia przed sezonem 2019/20:
30 sierpnia - Astoria Bydgoszcz 83:93 (24:26, 15:19, 25:26, 19:22)
4 września - Trefl Sopot (Bojano) 90:73 (19:14, 20:11, 26:18, 25:30)
7 września - Anwil Włocławek (Włocławek) 83:101 (22:27, 19:17, 26:33, 16:24)
8 września - KK Partizan Belgrad (Włocławek) 67:100 (19:21, 11:26, 14: 30, 23:23)
13 września - Trefl Sopot (Gdynia) 83:82 (14:22, 18:15, 26:21, 23:24)
14 września - Polski Cukier Toruń 88:87 (16:25, 21:14, 23:28, 28:20)
19 września - VEF Ryga (Toruń) 73:76 (27:19, 20:20, 15:20, 11:17)
21 września - Filou Oostende (Wrocław) 68:90 (22:25, 23:14, 17:25, 6:26)

Opinie (14) 3 zablokowane

• Lał...wynik IV kwarty porażający..... nawet jak na ten okres przygotowań i przeciwnika! (1)

Ja bym już bił na alarm Frazowi.... to znowu przegra finał na starcie sezonu!