Trefl pokonał MKS Dąbrowa Górnicza

18 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Anthony Ireland był jednym z czterech bohaterów Trefla w sobotnim meczu z MKS. Anthony Ireland był jednym z czterech bohaterów Trefla w sobotnim meczu z MKS.

Koszykarze Trefla Sopot pokonali w Hali 100-lecia MKS Dąbrowa Górnicza 79:68 (15:16, 16:16, 26:21, 22:15). Przez cały mecz gra obu drużyn falowała i przeciągały prowadzenie na swoją stronę, ale ostatecznie górą byli gospodarze, którzy zdecydowanie lepiej rzucali zza łuku. Zwycięstwo zawdzięczają czterem graczom, którzy zdobyli 74 z 79 punktów całej drużyny.

TREFL: Ireland 24 (2x3, 7 as.), Marković 17 (3x3, 11 zb.), Dylewicz 14 (4x3, 6 zb.), Mielczarek 3 (1x3), Śmigielski 2, oraz Karolak 19 (3x3), Stefański 0, Kulka 0, M.Kolenda 0, Laser 0

MKS: Johnson 15, Wilson 8, Parzeński 7 (6 zb.), Pamuła 4, Wołoszyn 4 (6 zb.) oraz Wesley 14 (1x3), Kowalenko 7 (1x3), Szymański 5, Piechowicz 4 (1x3), Wieczorek 0

Na pierwsze punkty w sobotnim meczu kibice w hali 100-lecia czekali aż 2,5 minuty od rozpoczęcia gry. Wsadem piłkę do kosza zapakował Jeremiah Wilson. Celną "trójką" odpowiedział Filip Dylewicz i... przez kolejne 2 minuty wynik się nie zmieniał. Spod kosza na 5:2 trafił w końcu Nikola Marković, który chwilę później popisał się także celnym rzutem zza łuku.

Goście dwukrotnie odbili prowadzenie na krótka chwilę, ale po udanej akcji 2 plus 1 Jakuba Karolaka Trefl prowadził 15:12. Dwa rzuty wolne wykorzystał jednak Piotr PamułaByron Wesley przycelował także z gry. Sopocianie w pierwszej kwarcie zdobywali punkty tylko pomiędzy 3. a 9. minutą i przegrali ją różnicą punktu.

Gospodarze fatalnie rozpoczęli też drugą partię, w której na otwarcie 4 pkt nawrzucał im Wesley, a do serii 5:0 doprowadził z wolnego Marcin Piechowicz. Serię gości przerwał Anthony Ireland, ale po 3-punktowym rzucie Witalija Kowalenki MKS prowadził już 24:17. W pewnym momencie przewaga gości wynosiła już 9 pkt. Na ratunek przyszedł jednak sopocianom Karol trafiając dwa rzuty z rzędu, a w zasadzie jeden, bo najpierw zapakował piłkę do kosza po podaniu Irelanda.

Gdy zza łuku po raz kolejny trafił Marković, Trefl zmniejszył straty do 26:28, a w ten sam sposób do remisu doprowadził Karolak. Na przerwę z minimalnym prowadzaniem zszedł jednak MKS. Po powrocie na parkiet sopocianie odbili prowadzenie, ale tylko na kilkanaście sekund. Skuteczniejsze okazało się drugie podejście, gdy po dwóch "trójkach" z rzędu Dylewicza i Irelanda Trefl zaczął odskakiwać.

W połowie trzeciej kwarty sopocianie prowadzili już 52:39, ale goście zdołali się pozbierać i rzucili w serii 8 pkt. Ostatnią partię gospodarze rozpoczęli z przewagą 4 pkt. Tak szybko jak ją jednak podwoili, zaraz pozwolili rywalom niemal całkowicie odrobić straty - gra obu zespołów falowała praktycznie cały mecz.

Przy stanie 61:60 gospodarze zdołali wyhamować przyjezdnych i... znów odskoczyć na 8 pkt. Tej przewagi już nie roztrwonili. Co ciekawe, 74 z 79 punktów dla Trefla zdobyło zaledwie czterech graczy: Dylewicz, Marković, Ireland i Karolak. Ich zdobycz wystarczyła do zwycięstwa, choć 5 pkt dorzucili Piotr ŚmigielskiArtur Mielczarek. Kluczowe okazały się rzuty za 3 pkt. Sopocianie trafili 13 na 28 prób, podczas gdy goście trafili tylko 3 z 15 takich rzutów.

Wyniki 23 kolejki

• TREFL SOPOT - MKS Dąbrowa Górnicza 79:68 (15:16, 16:16, 26:21, 22:15)
  • PGE Turów Zgorzelec - ASSECO GDYNIA 10:79 (25:20, 24:15, 21:16, 30:28)
  • Polski Cukier Toruń - Miasto Szkła Krosno 78:74 (19:23, 25:17, 21:16, 13:18)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polfarmex Kutno 89:64 (21:19, 19:20, 22:7, 27:18)
  • Stelmet BC Zielona Góra - AZS Koszalin 79:60 (25:14, 16:12, 21:19, 17:15)
  • Siarka Tarnobrzeg - King Szczecin 73:72 (17:26, 22:9, 23:18, 11:19)
  • Anwil Włocławek - Start Lublin 112:77 (38:20, 24:22, 24:14, 26:21)
  • Rosa Radom - Energa Czarni Słupsk 67:68 (17:17, 20:13, 15:20, 15:18)

Opinie (22) 1 zablokowana

• Osowa

Brawo Panowie!
    Zespołowo i aktywnie w obronie.
    Fajnie ze odpalił Kuba Karolak. Gratuluje!

• 16 2

• TREFL! (2)

Niech ktoś teraz powie,ze na Ergo lepiej!Trefl trenuje na 100-lecia i tu powinien gra c ale jak ktoś łasy o 200-300 kibicow to od razu powiem,ze nie na tym gra polega bo jak chcemy wygrywac to tylko tam,gdzie jestesmy i trenujemy kazdego dnia!Ale moze komus nie zalezy?Pozdrawiam zarząd Trefl i uwazajcie bo mozecie zostac z ręką w nocniku a tego kibice Wam nie wybacza!Gratki dla zespołu!

• 14 8

• (1)

i znowu niestety zagrają na Ergo z Czarnymi, żeby zrobić dobrze kibicom gości :/, bo przyjedzie pewnie pół Słupska

• 11 1

• Szkoda ze na mecz Trefla nie przyjdzie nawet 1/10 mieszkańców Sopotu

• 9 0

• Bardzo ważne zwycięstwo (3)

no i postawa na parkiecie dwa poziomy lepiej niż tydzień temu na ergo. Waleczność, ambicja, zacięcie - tak trzymać.
    Kropla dziegciu - praktycznie 4 zawodników punktowało, ok zdarza się ale dzwonek alarmowy niech się odezwie. Druga rzecz, jeżeli Lasera sprowadzono by na 3 minuty dawał oddech Irelandowi to chyba ktoś powinien beknąć za takie transfery, Dzierżak też by to pociągnął przez ten czas.

• 19 4

• W kontekście dzisiejszej wygranej, naprawdę szkoda tego meczu z Polpharmą (1)