Koszykarze Trefla Sopot pokonali lidera Energa Basket Ligi - Anwil Włocławek 88:78

Koszykarze Trefla Sopot pokonali w Ergo Arenie Anwil Włocławek 88:78 (20:19, 27:27, 13:14, 28:18). Lider Energa Basket Ligi przyjechał nad morze osłabiony, ale obie ekipy stworzyły widowisko trzymające w napięciu niemal przez pełne 40 minut.

TREFL: Love 27 (5x3), Zack 17 (6 zb.), Dylewicz 14 (3x3), Trotter 5 (7 as.), M.Kolenda 4 oraz Karolak 8, Śmigielski 4, Stefański 3, Kulka 3 (1x3), Ł.Kolenda 3 (1x3)

Anwil: Almeida 16 (12 zb., 7 as.), Sobin 12, Zyskowski 13 (3x3), Delas 7 (1x3), Leończyk 2 oraz Hosley 13 (1x3), Nowakowski 7 (1x3), Wojciechowski 4, Ihring 4

AZS KOSZALIN - ASSECO GDYNIA 66:84

Przewodzący tabeli Energa Basket Ligi Anwil przyjechał do Ergo Areny osłabiony brakiem kontuzjowanych Kamila ŁączyńskiegoJaylina Airingtona. "Rottweilery" zaczęli jednak od prowadzenia 4:0 po rzutach Josipa Sobina. Po pięciu minutach gry było zaledwie 8:4 dla gości, ale chwilę później zza łuku prowadzenie powiększył Jarosław Zyskowski.

W końcówce kwarty ostro we znaki przyjezdnym dał się we znaki Jermaine Love. Jego 10 pkt w ciągu czterech minut, w tym dwie "trójki", pomogło zniwelować straty żółto-czarnych do 18:19. Ostatnie słowo w tej części gry należało do Filipa Dylewicza, który wsadem zapewnił sopocianom minimalne prowadzenie.

Drugą partię ponownie od serii 5:0 po rzucie Zyskowskiego i wolnych Quintona Hosleya rozpoczęli gracze Anwilu. Odpowiedź sopocian stanowiły dwie celne "trójki" Łukasza Kolendy (26:26). Na 36:34 trafił po akcji 2 plus 1 Piotr Śmigielski, a chwilę później Trefl odskoczył na 3 pkt i goście poprosili o czas.

Podopiecznym Igora Milcicia udało się doprowadzić do remisu, ale tuż przed przerwą pozbawił go ich Love. Amerykanin do szatni schodził mając na koncie już pięć celnych rzutów za 3 pkt na siedem prób.

Zaraz po przerwie Trefl zdobył 6 pkt w serii. Obie ekipy miały problemy z trafianiem rzutów, a na tle tej niemocy brylował w trzeciej partii Stephen Zack. Po jego wsadzie gospodarze odskoczyli na 60:51. Wtedy sopocianie jednak stanęli, a Anwil w 3 minuty zniwelował całą stratę, do czego przyczyniło się 5 pkt Hosleya.

Ostatnią kwartę zza łuku otworzył Dylewicz, ale 5 pkt Michała Nowakowskiego oddało prowadzenie w ręce lidera tabeli. O czas poprosił trener Marcin Kloziński. Sopocianie odzyskali przewagę w co ogromny wkład miał Dylewicz trafiając 2 plus 1 oraz zza łuku. Trefl odskoczył na 73:67 a przerwę zarządził trener Milcić.

Ivan Almeida trafił dwa razy z rzędu, ale Anwil nie zdołał już dogonić gospodarzy. Ci z reguły nie mylili się z rzutów wolnych i utrzymali prowadzenie. Na domiar złego dla gości, w końcówce urazu nabawił się jeszcze Almeida.