Koszykarze Trefla Sopot pokonali lidera Energa Basket Ligi - Anwil Włocławek 88:78

13 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Koszykarze Trefla Sopot pokonali w Ergo Arenie Anwil Włocławek 88:78 (20:19, 27:27, 13:14, 28:18). Lider Energa Basket Ligi przyjechał nad morze osłabiony, ale obie ekipy stworzyły widowisko trzymające w napięciu niemal przez pełne 40 minut.

TREFL: Love 27 (5x3), Zack 17 (6 zb.), Dylewicz 14 (3x3), Trotter 5 (7 as.), M.Kolenda 4 oraz Karolak 8, Śmigielski 4, Stefański 3, Kulka 3 (1x3), Ł.Kolenda 3 (1x3)

Anwil: Almeida 16 (12 zb., 7 as.), Sobin 12, Zyskowski 13 (3x3), Delas 7 (1x3), Leończyk 2 oraz Hosley 13 (1x3), Nowakowski 7 (1x3), Wojciechowski 4, Ihring 4

AZS KOSZALIN - ASSECO GDYNIA 66:84

Przewodzący tabeli Energa Basket Ligi Anwil przyjechał do Ergo Areny osłabiony brakiem kontuzjowanych Kamila ŁączyńskiegoJaylina Airingtona. "Rottweilery" zaczęli jednak od prowadzenia 4:0 po rzutach Josipa Sobina. Po pięciu minutach gry było zaledwie 8:4 dla gości, ale chwilę później zza łuku prowadzenie powiększył Jarosław Zyskowski.

W końcówce kwarty ostro we znaki przyjezdnym dał się we znaki Jermaine Love. Jego 10 pkt w ciągu czterech minut, w tym dwie "trójki", pomogło zniwelować straty żółto-czarnych do 18:19. Ostatnie słowo w tej części gry należało do Filipa Dylewicza, który wsadem zapewnił sopocianom minimalne prowadzenie.

Drugą partię ponownie od serii 5:0 po rzucie Zyskowskiego i wolnych Quintona Hosleya rozpoczęli gracze Anwilu. Odpowiedź sopocian stanowiły dwie celne "trójki" Łukasza Kolendy (26:26). Na 36:34 trafił po akcji 2 plus 1 Piotr Śmigielski, a chwilę później Trefl odskoczył na 3 pkt i goście poprosili o czas.

Podopiecznym Igora Milcicia udało się doprowadzić do remisu, ale tuż przed przerwą pozbawił go ich Love. Amerykanin do szatni schodził mając na koncie już pięć celnych rzutów za 3 pkt na siedem prób.

Zaraz po przerwie Trefl zdobył 6 pkt w serii. Obie ekipy miały problemy z trafianiem rzutów, a na tle tej niemocy brylował w trzeciej partii Stephen Zack. Po jego wsadzie gospodarze odskoczyli na 60:51. Wtedy sopocianie jednak stanęli, a Anwil w 3 minuty zniwelował całą stratę, do czego przyczyniło się 5 pkt Hosleya.

Ostatnią kwartę zza łuku otworzył Dylewicz, ale 5 pkt Michała Nowakowskiego oddało prowadzenie w ręce lidera tabeli. O czas poprosił trener Marcin Kloziński. Sopocianie odzyskali przewagę w co ogromny wkład miał Dylewicz trafiając 2 plus 1 oraz zza łuku. Trefl odskoczył na 73:67 a przerwę zarządził trener Milcić.

Ivan Almeida trafił dwa razy z rzędu, ale Anwil nie zdołał już dogonić gospodarzy. Ci z reguły nie mylili się z rzutów wolnych i utrzymali prowadzenie. Na domiar złego dla gości, w końcówce urazu nabawił się jeszcze Almeida.

17 Czarni Słupsk 32 5 27 1463:1907 24 0.156
Ze względu na różną liczbę meczów rozegranych przez poszczególne drużyny, kolejność w tabeli w trakcie rozgrywek ustalana na podstawie współczynnika zwycięstw do odbytych spotkań.
W rundzie zasadniczej każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje osiem najlepszych drużyn. 26 stycznia 2018 roku Czarni Słupsk wycofali się z rozgrywek ze względu na problemy finansowe. Mecze rozegrane przez tę drużynę zostały zaliczone do tabeli, a nieodbyte zweryfikowane jako walkowery i od 19. kolejki dodane do tabeli.
Tabela wprowadzona: 2018-04-15

Wyniki 28 kolejki

• TREFL SOPOT - Anwil Włocławek 88:78 (20:19, 27:27, 13:14, 28:18)
  • AZS Koszalin - ASSECO GDYNIA 66:84 (13:17, 14:19, 20:28, 19:20)
  • GTK Gliwice - Stelmet Enea BC Zielona Góra 65:88 (19:21, 14:21, 22:25, 10:21)
  • King Szczecin - Polski Cukier Toruń 77:89 (24:20, 15:22, 13:17, 25:30)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - TBV Start Lublin 99:82 (17:24, 33:19, 25:21, 24:18)
  • Legia Warszawa - Miasto Szkła Krosno 101:84 (28:31, 22:21, 22:15, 29:17)
  • PGE Turów Zgorzelec - Stelmet Enea BC Zielona Góra 106:104 (22:32, 22:23, 32:22, 30:27)
  • Polpharma Starogard Gdański - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 67:106 (16:27, 13:33, 18:25, 20:21)

• (2)

Milicić już jest roztrzęsioną rozhisteryzowaną galaretą, tak jak w poprzednim sezonie emocjonalnie nie wytrzymuje do playoff'ów :) A takie bogate zakupu w tym roku i znowu wszystko psu... :)

• 8 9

• Trefl (1)

Milicic wyciąga wnioski z zeszłego roku, nie ma co sie spinać - play off trzeba siły zbierać ale i tak brawo Trefl

• 7 3

• "Konstruktywne" te wnioski, nie ma co :)

• 1 3

• Jeszcze tylko Wilki bo na zwycięstwo z Cukrem nie ma co liczyć...

• 0 2

• Gratulacje za zwycięstwo.Oby tak dalej.

• 8 2

• P8 (8)

Wygraną z Anwilem właśnie trefl zapewnił sobie awans do P8. Pytanie tylko z którego miejsca, czy z 7 czy z 8. Rozstrzygnie to ostatni mecz z Kingiem. Wygrana z Kingiem może dać też awans z 8 miejsca Asseco o ile King już nic nie wygra, a Asseco wygrało by wszystkie trzy pozostałe mecze. Tym samym mielibyśmy dwie drużyny z 3City w P8.

• 11 4

• Analizujemy (7)

Jeśli nie umiemy, to się nie wypowiadamy.

• 2 2

• na chwilę obecną (6)

Trefl, Asseco, King, Lublin i Turów brany pod uwagę... Trefl wygrywa 2 spotkania i kończy sezon z 51 pkt, nawet przy porażce z Cukrem zakończą z 50 pkt, Asseco wygrywa 3 spotkania i kończy sezon z 50 pkt, Lublin przegrywa z Rosą i pozostałe 2 spotkania wygrywa kończąc sezon z 49 pkt, King przegrywa swój ostatni mecz czyli z Treflem i kończy z 49 pkt, Turów przy przegranej ze Stelmetem w najlepszym przypadku zakończy sezon z 49 ptk. Awans do P8 Trefl i Asseco. Na chwilę obecną analiza matematycznie celna.

• 1 2

• Chęci awansu są! (3)

A co będzie, jeśli Trefl przegra oba mecze?

• 1 0

• Na chwilę obecną (2)

W przypadku przegrania obu meczy, awans ma King i w zależności od pozostałych spotkań opcje są trzy... 1) Asseco wygra 3 spotkania, Trefl odpadnie, 2) Asseco zalicza porażkę i przy wyżej obstawionych meczach wszyscy poza Kingiem Tworzą małą tabelę z 49 pkt i może być różnie, 3) Tury wygra to co ma przegrać bądź Lublin i wtedy może zabraknąć Trefla. Sytuacja ciekawa, ale myśle, że nie zaryzykują, jeżeli od meczu Asseco z Rosą miałoby zależeć co z Asseco, no chyba że ograją Toruń to wtedy Kinga mogą odpuścić

• 1 1

• Na chwilę obecną pomyśl! (1)

Najpierw piszesz, że Trefl zapewnił sobie awans do playoffów a potem, że może go w nich zabraknąć. Gdzie tu logika?

• 0 0

• logika optymisty dla 3City

w ciemno zostały wzięte mecze drużyn, które swoje miały wygrać i przegrać, pierwsza niespodzianka już wczoraj Turowa ze Stelmetem. Za chwilę mecz Asseco w Koszalinie, ewentualna porażka wyeliminuje Gdynian, a bardzo przybliży Sopot, co nie zmienia faktu, że nadal jest szansa na awans obu drużyn, o ile tak jak wspomniałem każdy wygra swoje, a inni przegrają co mają przegrać, jak dla mnie Trefl awans już ma, stąd powyższe komentarze o zapewnieniu sobie awansu, bo nie wierzę, że wypuszczą go z rąk, ale jest to możliwe tak samo jak matematycznie brak pierwszego miejsca Anwilu w sezonie zasadniczym