Koszykarze Trefla Sopot przegrali z Legią Warszawa. Słaba defensywa żółto-czarnych

3 listopada 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Vernon Taylor zagrał kolejny dobry mecz w ataku Trefla, ale nie był w stanie poprowadzić go do drugiego zwycięstwa w sezonie. Vernon Taylor zagrał kolejny dobry mecz w ataku Trefla, ale nie był w stanie poprowadzić go do drugiego zwycięstwa w sezonie.

Trefl Sopot uległ na własnym boisku Legii Warszawa 86:92 (25:19, 15:16, 21:24, 25:33). Zespół Marcina Klozińskiego, który mógł korzystać tylko z siedmiu wartościowych zawodników, zagrał fatalnie w ostatniej kwarcie, w której stracił aż 33 punkty. W niej sopocianie wyglądali na boisku na mocno zagubionych. Ich katem okazał się Jakub Karolak, które dwa poprzednie sezony grał w Treflu.

ARKA GDYNIA DOZNAŁA PIERWSZEJ PORAŻKI W EBL. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU Z MKS, OCEŃ KOSZYKARZY I TRENERA

TREFL: Taylor 28 (3x3, 8 zb., 5 as.), Baker 15 (2x3, 6 as.), Milovanović 11 (9 zb.), Leończyk 9 (5 zb.), Jeszke 7 (1x3) oraz Ł. Kolenda 12 (2x3), Kulka 4

Legia: Karolak 22 (5x3), Kołodziej 12 (2x3), Patajew 8, Kowalczyk 7, Soluade 0 oraz Prewitt 25 (2x3, 10 zb.), Konopatzki 10 (1x3), Nowerski 8 (7 zb.), Rubinsztejn 0

Nękany kontuzjami Trefl Sopot, którego trener Marcin Kloziński ma do gry siedmiu wartościowych koszykarzy kontra będąca na fali wznoszącej Legia Warszawa. W tej konfrontacji wydawało się, że to goście powinni dominować w Hali 100-lecia w Sopocie. Zwłaszcza, że tak oni, jak i żółto-czarni grali w tym obiekcie po raz pierwszy w sezonie. Hala ta uważana jest jednak za talizman Trefla i to sprawdziło się do pewnego momentu także w sobotę.

Wracając do składu Trefla, to został wpisany do niego 17-letni Benjamin Didier-Urbaniak, który tym samym otrzymał możliwość debiutu w Energa Basket Lidze. Z biegiem minut szanse na to jednak malały, gdyż Trefl musiał pilnować przewagi nad Legią, a później ją gonić.

Od 5 punktów z rzędu zaczął mecz Vernon Taylor (5:0). Kolejne trafienia dołożyli następni liderzy ataku, czyli Ian Baker oraz Milan Milovanović i zrobiło się 9:2 dla Trefla. Wracając do Taylora, to do 10. min. zdobył aż 13 pkt. W ataku otworzyli się jednak również goście, dlatego na koniec tej części gry nie mieliśmy jeszcze wysokiej przewagi żółto-czarnych (25:19).

Omar Prewitt oraz Jakub Karolak, który poprzednie dwa sezony spędził w Treflu, zadbali o atak Legii i w 13. min, ich drużyna przegrywała już tylko 26:29. Od tego momentu ekipa ze stolicy zablokowała się w ataku na 5 min. W tym czasie Taylor, Grzegorz Kulka oraz Milovanović powiększyli prowadzenie Trefla do 36:26.

Na drugą połowę drużyny wychodziły przy wyniku 40:35. Pierwszy rzut w trzeciej kwarcie trafił Rusłan Patiejew (40:37), ale celnym rzutem za trzy szybko odpowiedział Baker (43:37). Następnie popis gry w ataku ponownie dał Taylor, który tym razem zdobył 7 pkt z rzędu (50:39). I choć kolejną serię 5 pkt dołożył Damian Jeszke, trafił także Paweł Leończyk, to goście, kontrującą serią 10:2 w ostatnie półtorej minuty kwarty doszli Trefla na 59:61.

Czwartą część gry Legia zaczęła od celnych rzutów za trzy punkty Prewitta oraz Mariusza Konopatzkiego dzięki czemu prowadziła 65:61. Po raz pierwszy w meczu to ona miała inicjatywę. Kolejną trójkę w 34. min trafił Kołodziej, kiedy Trefl miał rywala na wyciągniecie ręki (67:73). W 36. min, po trafieniu Bakera zrobiło się 73:78, niestety w kolejnych akcjach Legii, koszykarze Trefla nie potrafili zastawiać przy zbiórkach, a goście korzystali z punktów drugiej szansy. Dlatego też na początku 38. min żółto-czarni przegrywali 73:83. Trójka Łukasza Kolendy przywróciła gospodarzom nadzieję przed ostatnią minutą gry (84:87). Szybko odebrali ją jednak Karolak - trójką i Prewitt - wsadem (84:92).

Wyniki 5 kolejki

• ARKA GDYNIA - MKS Dąbrowa Górnicza 76:86 (15:19, 27:24, 20:14, 14:29)
  • TREFL SOPOT - Legia Warszawa 86:92 (25:19, 15:16, 21:24, 25:33)
  • Anwil Włocławek - Spójnia Stargard 80:81 (13:23, 28:23, 18:11, 21:24)
  • Polpharma Starogard Gd. - AZS Koszalin 99:84 (20:24, 30:7, 27:20, 22:33)
  • King Szczecin - Miasto Szkła Krosno 74:66 (27:18, 19:12, 8:19, 20:17)
  • Polski Cukier Toruń - Rosa Radom 92:56 (24:19, 24:8, 20:13, 24:16)
  • TBV Start Lublin - GTK Gliwice 85:73 (22:18, 18:16, 18:14, 27:25)
  • BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Stelmet Enea BC Zielona Góra 81:72 (15:20, 28:19, 15:17, 23:16)

Opinie (34) 1 zablokowana

• Niestety ale jeden grojek meczu nie wygra!Reszta to po prostu padaczka!!!Szkoda kasy na ten cyrk!

• 14 3

• (1)

Mogli skompletowac na ten sezon jeszcze krotszy sklad. Kto w tym klubie rzadzi? Amatorzy jacys?

• Kto...wygral

Był kątem w Radomiu...Mielony kto w Sopocie...Karolak.
    Kto da wiarę ze powstali tak szybko?
    Jaki trener taka gra.
    Kolejny rok do d...

• 20 0

• Przykro było patrzeć na tę grę nawet jeszcze wtedy, kiedy prowadzili.

Gdyby trener zapomniał, to koszykówka jest grą zespołową. W młodzikach da się jeszcze wygrywać, kiedy jeden gracz klepie, klepie i rzuca, ale w kadetach już to nie przejdzie.

• 21 0

• (3)

W tym klubie ktoś myślał, kiedy budowano skład? Ambicja to jedno, relia drugie.
    Po co wyrzucać kasę na najem Ergo, kiedy 100lecia stoi pusta? Aż tak bogato w kasie?
    Miasto daje kasę na klub, a z klubu płynie na hale i ile z tego ma klub? No ale przynajmniej nikt nie powie, że obiekt nie zarabia.....
    Generalnie ten sezon to już jest do zapomnienia...

• 19 0

• Skład jest OK. Problemem jest trener.

• 8 5

• jaki prezes , taki klub

• 9 0

• jestem za tym żeby mecze rozgrywać w hali 100 lecia . Lepiej grać przy pełnej hali( bądź prawie pełnej jak dzisiaj )bo doping lepiej słychać i atmosfera jest lepsza niż grac przy prawie pustej ergo arenie. Oczywiście z wyjątkiem derbów, i niektórych meczów z mocnymi i atrakcyjnymi rywalami , które powinny być rozgrywane w ergo arenie

• Braki kadrowe Legii

Autor szukając przyczyn porażki Trefla w brakach kadrowych powinien mieć na uwadze, że Legia też miała krótszą ławkę: Adam Linowski (złamana ręka), Keanu Pinder (złamane żebra)

• 9 0

• Trzeba się pogodzić z tym, że w obecnym sezonie jesteśmy ogórkami i chłopcami do bicia (5)

Nie mamy rozgrywającego. Amerykanie grają pod siebie i strzelaja jak z armaty jak tylko im piłka wpadnie w ręce. Jak wpada to trzymają wynik ale raczej trudno oczekiwać, że w każdym meczu przez cały jego czas bedą utrzymywać skutecznosć. Rozgrywania z ich strony jest prawie zero, co najwyżej wzajemnie do siebie. Łuki dziś został przeczytany jak z ksiażki tym bardziej, że sam ułatwiał zadanie przeciwnikowi bo za każdym razem mijał na swoją silniejszą rękę bez względu czy była zasłona czy nie. Trener powinien zwrócić uwagę, żeby grał w obie strony również na tą słabszą bo Legia wiedziała gdzie będzie mijał. Owszem coś tam wcisnął ale to też były indywidualne popisy a nie rozgrywanie.
    Ogólnie to za mało było gry zespołowej, amerykanie oddali razem pewnie mniej wiecej tyle rzutów co cała reszta grająca w tym meczu. I to na przeciętnym procencie. Do trzeciej kwarty to wystarczyło.
    Potem wystarczyło kilka trafionych trójek przez Legię, kilka aptekarskich fauli odgwizdanych przez Calika i jego kumpli do tego fatalna gra w obronie - chyba ze dwa razy wrzucili nam punkty po zbiórkach z rzutów wolnych. Legia wielkich zawodów nie grała ale to wystarczyło.
    Reasumując, jeśli nie zaczniemy grać zespołowo tylko liczyć na popisy amerykanów to oni sobie statystyki natrzaskają ale pożytku dla drużyny z tego nie będzie i w zasadzie nawet nie ma co myśłeć o playoff a trzeba będzie się martwić o strefę spadkową. Zaczynamy przypominać Siarkę, gdzie noname z ameryki byrlowały i śrubowały statystyki a drużyna była czerwoną latarnią bo grania zespołowego tam nie znano

• 20 0

• Zasadniczo masz rację,

jednak porównanie z Siarką to przesada. No cgyba, że o ławkę trenerską chodzi

• 3 1

• Zasadniczo masz rację (3)

jednak porównanie z Siarką to przesada. No chyba, że o ławkę trenerską chodzi
      W Siarce bylo 4USA spod maca i najtańsi PL pass, ktorzy w sumie zarabiali tyle ile nasz jeden zawodnik. W Treflu masz jeszcze niezłego jak na nasze warunki środkowego i jeden z największych polskich talentów, który każdy tydzień w tym klubie i trenerem powinien uznać za stracony. Po co jednak tak słabej drużynie, przy jeszcze slabszym trenerze jeden z droższych PL pass i to jeszcze na pozycję nr 4!? Zastaw sie, a postaw się? A teraz nie ma sianka na wzmocnienia ...
      Moze mr flower by się wypowiedział?! Od lat niszczy koszykówkę w Sopocie i to za przyzwoleniem właściciela, prezydenta czy sponsorów