Koszykarze Trefla Sopot przegrali z Polpharmą. Są sami na dnie tabeli EBL

16 grudnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Pięć celnych rzutów zza łuku, z tego cztery w końcówce meczu, nie wystarczyło, aby pomóc Treflowi wygrać w Starogardzie Gdańskim. Pięć celnych rzutów zza łuku, z tego cztery w końcówce meczu, nie wystarczyło, aby pomóc Treflowi wygrać w Starogardzie Gdańskim.

Koszykarze Trefla Sopot przegrali na wyjeździe z Polpharmą Starogard Gdański 90:100 (24:25, 23:25, 22:29, 21:21). Gospodarze w całym meczu oddali aż 36 rzutów wolnych, a Ian Baker wyleciał z boiska na początku czwartej kwarty, w której Łukasz Kolenda trafił cztery trójki. Po tej porażce sopocianie po raz pierwszy w sezonie samotnie okupują ostatnie miejsce w Energa Basket Lidze.

ARKA POKONAŁA WICEMISTRZA POLSKI BM SLAM STAL. PRZECZYTAJ RELACJĘ, OCEŃ KOSZYKARZY I TRENERA, ZOBACZ ZDJĘCIA

Polpharma: Bibbins 26 (2x3, 7 as.), Bussey 19 (3x3), Kemp 17 (13 zb.), Gołębiowski 12 (2x3), Młynarski 6 oraz Struski 6 (1x3), Brenk 6 (1x3), Dzierżak 6 (1x3), Hicks 2, Prahl 0

TREFL:Milovanović 21, Leończyk 17 (1x3), Ł.Kolenda 17 (5x3), Taylor 12 (1x3), Baker 9 (1x3), M.Kolenda 1 oraz Śmigielski 10 (2x3), Jeszke 3 (1x3), Kulka 0

Trefl do niedzielnego spotkania przystąpił jeszcze bez Sasy Zagoraca. Zakontraktowany w ostatnich dniach Słoweniec w Polsce wylądował dopiero w sobotę. Wprawdzie udał się z zespołem do Starogardu Gdańskiego z zespołem, ale wiadomo było, że nie zagra.

PRZECZYTAJ O KONTRAKCIE DLA MISTRZA EUROPY

Sopocianie musieli wygrać z Polpharmą, aby uniknąć sytuacji, w której po raz pierwszy w sezonie będą samotnie okupować ostatnie miejsce w tabeli Energa Basket Ligi, ze stratą przynajmniej punktu do przedostatniej drużyny.

Pierwsza kwarta przyniosła wyrównany pojedynek. Trefl znakomicie wszedł w meczu zdobywając 6 punktów w serii. Po celnym rzucie Pawła Leończyka sopocianie prowadzili już nawet 10:2, ale miejscowi zaczęli gonić po trójkach Tre BusseyaJustina Bibbinsa . Wreszcie odbili prowadzenie przy stanie 23:21. Zza łuku odpowiedział jeszcze Damian Jeszke, ale to Polpharma wygrała pierwszą odsłonę.

W drugiej gospodarze rozpoczęli od dwóch szybkich ciosów w postaci trójek dobrze znanych sopockim kibicom Adama BrenkaPawła Dzierżaka. Wynosząca 7 punktów przewaga stopniała na blisko 4 minuty przed przerwą, bo Trefl konsekwentnie odrabiał straty aż wreszcie prowadzenie odbił Łukasz KolendaMilan Milovanović po serii 5 pkt z rzędu dał żółto-czarnym wynik 43:39.

Dobrą końcówkę przed przerwą zaliczył Daniel Gołębiowski, który ponownie wyprowadził Polpharmę na prowadzenie. Podwyższył je Bibbins i Trefl do szatni zszedł przy wyniku 47:50. Podopieczni Jukki Toiali po przerwie pozwolili rywalom odjechać na 60:50, ale akcję 2 plus 1 zaliczył Vernon Taylor a za trzy "sypnął" Piotr Śmigielski. Ci dwaj razem z Leończykiem sprawili, że Trefl wrócił do gry i zmniejszyli stratę do 64:67.

Tak jak wcześniej, po momencie lepszej gry sopocian, znów przyszła "fala" dla miejscowych. Za 2 pkt trafił Bibbins, za 3 Bussey oraz Filip Struski i Polpharma prowadziła 76:66. Zza łuku trafili jeszcze Śmigielski i Bussey i na ostatnie 10 minut Trefl wyszedł na parkiet ze stratą 10 pkt.

Sopocianie zaczęli ostatnią odsłonę nerwowo, bo już po 40 sekundach Polpharma miała na koncie 4 pkt z rzutów wolnych i odskoczyła na 83:69. Po piątym przewinieniu parkiet opuścić musiał Ian Baker, a przewaga miejscowych urosła do 16 pkt. Tego nie "wyciągnął" już nawet Łukasz Kolenda, który w ciągu 40 sekund dwukrotnie trafił zza łuku, a później zaliczył dwie kolejne trójki.

Wyniki 10 kolejki

• ARKA GDYNIA - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 86:73 (22:18, 21:19, 23:19, 20:17)
  • Polpharma Starogard Gd. - TREFL SOPOT 100:90 (25:24, 25:23, 29:22, 21:21)
  • Rosa Radom - Miasto Szkła Krosno 85:68 (23:20, 15:16, 27:18, 20:14)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Anwil Włocławek 81:101 (24:25, 17:25, 19:26, 21:25)
  • AZS Koszalin - Legia Warszawa 90:67 (34:24, 27:15, 10:16, 19:12)
  • Polski Cukier Toruń - GTK Gliwice 113:98 (29:20, 26:25, 28:19, 30:34)
  • TBV Start Lublin - King Szczecin 71:80 (19:16, 21:28, 16:16,, 15:20)
  • Spójnia Stargard - Stelmet Enea BC Zielona Góra 59:85 (9:21, 15:24, 23:18, 12:22)
  • Awansem z 15. kolejki:
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Stelmet Enea BC Zielona Góra 78:102 (23:28, 19:24, 15:21, 21:29)

Opinie (39)

• Przynajmniej zobaczyliśmy jak wyglada doping

• 21 2

• (1)

To sobie Leończyk zmienił klub :) Z mistrzowskiego zespołu na samo dno tabeli.

• 33 2

• miękka faja, bez ambicji!

• 13 3

• Trefl samotny lider hahahahahaha

• 23 2

• po sezonie witamy w 1 lidze na goyki ze zdolna mlodzieza i w walce o awans.. (: (1)

• 20 0

• Zdolnej mlodziezy juz nie ma.Kazdy kumaty rodzic zabiera swoje dziecko Trefla i przenosi, choćby do Gdyni

• 14 5

• Janusze biznesu. (3)

Oddać Karolaka, przepłacić Leończyka(za niego 2 dobrych zagranicznych), wziąć Kulkę...Kto to wymyślił? Legia z Karolakiem i Kowalczykiem oraz zbieraniną pozostałych Polaków prezentuje się dużo lepiej. To koniec Trefla. Młodzi stoją w miejscu a lepszych nie ma. Do tego Leon zablokował budżet na 3 lata, jprd

• 30 1

• i to jest fenomen tego klubu. totalny absurd

• 12 0

• (1)

Leon zablokował marnymi 333k/rok cały budżet? To co to za budżet?

• 5 0

• Leon pożera :)

Podajesz kwotę netto i to nie dokładną :) Kwota brutto i dodatkowe wymagania to inna śpiewka. :)

• 3 0

• Gd

Jeszke, Baker, Kula - out
    W to miejsce 2 porządnych grajków i sezon uratowany. Kolejny trzeba budować na wiosnę a nie ... w grudniu ..
    ... martwi sytuacja w klubie i grupach młodzieżowych... odchodzą zdolni a ...