Przerwana seria koszykarzy Trefla

15 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Od czasu porażki 10 grudnia w Słupsku koszykarze Trefla Sopot odnosili same zwycięstwa. Ta seria skończyła się w Lublinie. Od czasu porażki 10 grudnia w Słupsku koszykarze Trefla Sopot odnosili same zwycięstwa. Ta seria skończyła się w Lublinie.

Koszykarze Trefla Sopot przegrali na wyjeździe z TBV Startem Lublin 79:87 (20:20, 14:16, 21:26, 24:25). Porażka z przedostatnim zespołem PLK przerwała serię kolejnych czterech zwycięstw podopiecznych Zorana Marticia.

START: Peterson 20 (9 zb.), Balmazović 20 (3x3, 7 zb.), Wiggins 15 (2x3), Dłoniak 7 (1x3), Bonarek 0 oraz Trojan 8 (7 zb.), Ciechociński 7 (1x3), Kellog 7 (1x3), Kowalski 3 (1x3), Dziemba 0, Jankowski 0

TREFL: Ireland 20, Dylewicz 12 (2x3), Śmigielski 10 (5 as.), Marković 10 (6 zb.), Karolak 4 oraz Mielczarek 9 (1x3), M.Kolenda 8 (2x3), Laser 6 (2x3), Stefański 0, Majewski 0

Po serii czterech kolejnych zwycięstw w rozgrywkach PLK, koszykarze Trefla Sopot pojechali na spotkanie z przedostatnim zespołem w tabeli. Żółto-czarni rozpoczęli mecz od prowadzenia 6:1. Gospodarze na pierwszy celny rzut z gry czekali blisko 90 sekund, ale trafienie Brandona Petersona wcale ich nie odblokowało. Trefl zdobył 6 kolejnych punktów z rzędu - akcję dwa plus jeden wykorzystał Nikola Marković, a zza łuku trafił Filip Dylewicz (12:3).

Gospodarze poprosili o czas po czym zaczęli stopniowo odrabiać straty. Do remisu udało im się jednak doprowadzić dopiero na sam koniec otwierającej mecz kwarty. W 80 sekund zaliczyli serię 7:0.

Drugą partię od celnych rzutów wolnych rozpoczął Anthony Ireland. Lublinianie tym razem na pierwsze punkty czekali 2 minuty - wsadem piłkę załadował do kosza Jarosław Trojan. Jeszcze gorzej radzili sobie sopocianie, bo choć znów z linii wolnych trafiał Ireland, na pierwszy celny rzut z gry przyszło im czekać ponad 3 minuty - na 26:22 trafił Artur Mielczarek.

Treflowi nie "żarło" i w połowie partii o czas poprosił trener Zoran Martić. Sopocianie dali jednak odebrać sobie prowadzenie. Strata do Startu wynosiła nawet 4 pkt, ale ostatecznie na przerwę przyjezdni zeszli przegrywając 34:36. Do tego czasu oba zespoły grały na zbliżonej skuteczności, ale lublinianie nieco lepiej radzili sobie w rzutach zza łuku, a już zdecydowanie w zbiórkach na atakowanej tablicy.

Start w trzeciej kwarcie powiększył przewagę do 8 pkt, ale dwie celne "trójki" Michała Kolendy pozwoliły sopocianom wrócić do gry. Gdy Mielczarek dobił niecelny rzut Irelanda, Trefl tracił do rywali już tylko punkt (52:53). Gospodarze odpowiedzieli jednak serią 9 pkt z rzędu i opanowali sytuację wychodząc na prowadzenie różnicą 10 pkt.

Na ostatnią partię sopocianie wyszli przegrywając 55:62. Zza łuku trafił Tyler Laser. Wkrótce Trefl zaliczył 7-punktową serię i zbliżył się na 65:67 po rzucie Irelanda. Żółto-czarni nie byli jednak w stanie doprowadzić do remisu.

Gdy na 77:71 zza łuku trafił Jakub Dłoniak, do końca gry zostały 102 sekundy. O czas poprosił trener Martić. Piłkę stracił jednak Piotr Śmigielski, który przekroczył czas 5 sekund na wznowienie gry z autu. Gospodarze zdobyli kolejne 2 pkt, co dało im bezpieczna przewagę. Utrzymali ją do końca przerywając tym samym zwycięską passę Trefla.

Wyniki 14 kolejki

• ASSECO GDYNIA - Siarka Tarnobrzeg 82:78 (23:21, 15:20, 26:17, 18:20)
  • TBV Start Lublin - TREFL SOPOT 87:79 (20:20, 16:14, 26:21, 25:24)
  • Polfarmex Kutno - King Szczecin 63:69 (7:20, 22:12, 14:19, 20:18)
  • AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gdański 83:75 (15:17, 18:22, 17:18, 33:18)
  • Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń 91:73 (14:13, 29:23, 17:12, 31:25)
  • PGE Turów Zgorzelec - Rosa Radom 82:69 (18:18, 18:19, 24:11, 22:21)
  • Stelmet BC Zielona Góra - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 74:63 (12:23, 17:15, 23:17, 22:8)
  • Energa Czarni Słupsk - MKS Dąbrowa Górnicza 68:82 (18:21, 22:19, 16:17, 12:25)
  • Polfarmex Kutno - Miasto Szkła Krosno 65:75 (15:20, 13:17, 17:22, 20:16)