Koszykarze Trefla wygrali w Zgorzelcu

22 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Nikola Marković wsadem przypieczętował zwycięstwo koszykarzy Trefla Sopot w Zgorzelcu oraz indywidualny double-double. Nikola Marković wsadem przypieczętował zwycięstwo koszykarzy Trefla Sopot w Zgorzelcu oraz indywidualny double-double.

Na otwarcie 20. kolejki Tauron Basket Ligi koszykarze Trefla Sopot po zażartym i emocjonującym pojedynku pokonali na wyjeździe Turów Zgorzelec 81:79 (21:18, 23:21, 15:26, 22:14). O sukcesie żółto-czarnych przesądziło aż 11 celnych rzutów za trzy punkty oraz skuteczność w kluczowych momentach: Anthony'ego Irelanda, Filipa Dylewicza i Nikoli Markovicia. Serb zaliczył double-double, gdyż przy 10 zbiórkach zdobył 16 punktów. Trener Zoran Martić w rotacji wykorzystał 9 zawodników, czyli dokładnie tak samo jak w zwycięskim meczu z tym rywalem w grudniu u siebie (75:73).

TURÓW: Ikowlew 12 (1x3), Kostrewski 9 (1x3, 6 zb.), Nikolić 8 (5 zb.), Bochno 6, Jackson 6 oraz Carter 19 (3x3), Michalak 13 (1x3), Archibeque 6, Ryan 0

TREFL: Ireland 20 (4x3), Marković 16 (1x3, 10 zb.), Mielczarek 9 (1x3), Śmigielski 2, Karolak oraz Dylewicz 14 (4x3, 5 zb.), M.Kolenda 11, Laser 9 (1x3), Stefański 0

JUNIORZY GRAJĄ W MISTRZOSTWACH POLSKI. OBA TRÓJMIEJSKIE KLUBY WŚRÓD FAWORYTÓW

Po wyrównanych inauguracyjnych dwóch minutach hasło do ataku Trefla dała "trójka" Artura Mielczarka, który w pierwszej kwarcie zdobył aż 9 punktów. Do końca meczu już nie wzbogacił tego dorobku.

Goście z 4:6 odeszli na 21:14. W tym okresie celnymi rzutami zza łuku popisywali się również: Anthony IrelandNikola Marković. Przewaga wypracowana do 8. minuty pozwoliła kontrolować podopiecznym Zorana Marticia grę aż do przerywy, na którą zeszli z prowadzeniem 44:39.

Gdy trzeba było, odwoływali się ponownie do "trójek". Tak było przy 25:25, gdy trafił Ireland. Sześć celnych rzutów dystansowych pozwoliło zrównoważyć bardzo dobrą skuteczność Turowa w próbach za dwa punkty (po 20 minutach aż 71,4 procent skuteczności). Ponadto dobra defensywa żółto-czarnych wymusiła na rywalach 8 strat.

Na otwarcie trzeciej kwarty za trzy przymierzył Filip Dylewicz, który znana tamtejszą halę, bo grał w Turowie w przeszłości. Zrobiło się 47:39. Jednak, gdy rzuty zza łuku przestały wpadać, Trefl znalazł się w kłopotach.

Na początku 29. minuty po akcji rutyniarza Kirka Archibeque'a oddał prowadzenie (57:58), a nim upłynęło pół godziny gry - gospodarze zdobyli 6 punktów przewagi (65:59). Równo z syreną na koniec tej części piłkę w koszu zmieścił Tweety Carter. Amerykański rozgrywający w tym momencie miał na koncie już 14 punktów.

W walce o zwycięstwo w czwartej kwarcie Trefla utrzymywał Dylewicz. Szybko zdobył 8 punktów, w tym po dwóch trójkach i sprowadził wynik na 69:70. W 37. minucie Ireland, także zza łuku przymierzył na 72:70.

Marković uzyskał double-double, dwucyfrowy wynik w zbiórkach i punktach, ale w końcówce znów rzucał Amerykanin. Na 82 sekundy przed końcem meczu jego kolejna trójka wyprowadziła sopocian na prowadzenie 75:74.

TAK RELACJONOWALIŚMY ZWYCIĘSTWO TREFLA NAD TUROWEM W GRUDNIU W SOPOCIE 75:73

Turów do rzutów wyprowadził jeszcze trzech zawodników, ale pudłowali: Uros Nikolić, Michał MichalakDenis Ikovlev. Co więcej ten ostatni sfaulował Irelanda. Rozgrywający Trefla wykorzystał oba wolne. Po chwili piłkę stracił Bartosz Bochno i też szybko faulował. Ireland znów się nie pomylił i poprawił wynik na 79:74.

Ostatecznie zwycięstwo przypieczętował Marković. Wsadem na 2 sekund przed ostatnią syreną podtrzymał przewagę na 81:76. Błyskawicznie trójka gospodarzy nie mogła już nic zmienić. Trener Trefla grał w tym meczu 9-osobową rotacją. Każdemu wprowadzonych na parkiet koszykarzy dał zagrać więcej niż 11 minut. Co ciekawe, poprzednim razem kiedy to zastosował wygrał... także z Turowem, 15 grudnia w Hali 100-lecia 75:73.

Wyniki 20 kolejki

• PGE Turów Zgorzelec - TREFL SOPOT 79:81 (18:21, 21:23, 26:15, 14:22)
  • ASSECO GDYNIA - AZS Koszalin 100:103 (21:13, 19:26, 28:25, 11:15, d. 8:8, 13:16)
  • Polski Cukier Toruń - Siarka Tarnobrzeg 111:70 (28:22, 24:19, 36:16, 23:13)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - King Szczecin 74:69 (19:21, 17:20, 16:20, 22:8)
  • Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk 69:63 (19:14, 12:23, 23:15, 15:11)
  • Stelmet BC Zielona Góra - MKS Dąbrowa Górnicza 65:75 (9:16, 29:13, 14:28, 13:18)
  • Rosa Radom - Polpharma Starogard Gdański 67:60 (18:20, 19:11, 19:13, 11:16)
  • PGE Turów Zgorzelec - Miasto Szkła Krosno 79:67 (19:18, 21:11, 18:19, 21:19)
  • TBV Start Lublin - Polfarmex Kutno 81:77 (15:17, 22:19, 24:16, 20:25)

Opinie (18) 1 zablokowana

• Super

Brawo Trefl! Walka, zawziętość, skuteczność i wygrana na taśmie. Może tak dalej...

• 22 0

• Miła niespodzianka !

• 26 0

• Brawo cała drużyna brawo trenerzy ! (2)