Asseco dostało od Stelmetu 100 pkt na święta

23 grudnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Wojciech Czrlonko dostał w Zielonej Górze od trenera Tane Spaseva 21 minut na parkiecie. W tym czasie zdobył 6 punktów, co jest jego rekordem w TBL. Wojciech Czrlonko dostał w Zielonej Górze od trenera Tane Spaseva 21 minut na parkiecie. W tym czasie zdobył 6 punktów, co jest jego rekordem w TBL.

Raptem dwa dni po udanym meczu we Wrocławiu koszykarze Asseco musieli stawić czoła w Zielonej Górze mistrzom Polski. Udało się to tylko w pierwszej kwarcie. Później trener Tane Spasev eksperymentował z piątką przebywającą na boisku, Stelmet wykorzystywał swoje atuty i rozgromił rywali w zaległym starciu 9. kolejki 100:57 (15:16, 33:10, 30:14, 22:17). Tym samym pokazał, że w tym sezonie, w TBL trudno go będzie zatrzymać. W Zielonej Górze zabrakło w grze Przemysława Frasunkiewicza, który nabawił się drobnego urazu.

Stelmet: Mateusz Ponitka 11 punktów (2x3), Moldoveanu 10 (2x3, 5 zb.), Borovnjak 7, Koszarek 4, Reynolds 2 oraz Zamojski 15 (3x3, 5 zb.), Szewczyk 13 (6 zb.), Bost 11 (3x3), Gruszecki 11 (1x3), Djurisić 9 (1x3, 7 zb.), Marcel Ponitka 5 (1x3), Hrycaniuk 2

ASSECO: Matczak 10, Szczotka 10 (2x3, 6 zb.), Parzeński 9 (1x3, 10 zb.), Żołnierewicz 9 (1x3), Hickey 2 oraz Czerlonko 6 (5 zb.), Ahmedović 6, Kowalczyk 3 (1x3), Kaplanović 2, Morozov 0, Kobylinskii 0

Asseco pokazało w poniedziałek we Wrocławiu kawałek bardzo dobrej koszykówki i rozbiło Śląsk 82:60. Z drugiej strony było na boisku drużyny, która przeżywa ogromne problemy - personalne i w grze, a do tego nie wygrała jeszcze meczu u siebie w tym sezonie. Tym spotkaniem gdynianie zaczęli serię świąteczno-noworocznych starć.

W środę zespół Tane Spaseva był już na boisku w Zielonej Górze, gdzie grał zaległy mecz 9. kolejki z mistrzem Polski. Stelmet z kolei w tym sezonie Tauron Basket Ligi nie przegrał u siebie. Mało tego, ogólnie poniósł jedną porażkę ze Startem Lublin. O tym, że była ona przypadkowa zielonogórzanie dali znać w poprzedniej kolejce. Rozbili na swoim parkiecie jednego z kandydatów do medalu, Anwil Włocławek 91:64. Okazało się, że było im jeszcze mało.

Asseco musiało radzić sobie w środę bez Przemysława Frasunkiewicza. Skrzydłowy, który w każdym spotkaniu w tym sezonie trafiał choć jeden raz za trzy punkty, był co prawda w stroju meczowym, ale nie ruszał się z ławki rezerwowych i pomagał asystentom Spaseva.

W pierwszej piątce zastąpił go Piotr Szczotka, który na początku spotkania trafił za trzy punkty. Później jego wyczyn powtórzył Przemysław Żołnierewicz, a wcześniej za dwa trafił świetnie dysponowany w ostatnich spotkaniach Jakub Parzeński. Asseco prowadziło 8:5. Gdynianie starali się bronić agresywnie i grać szybko, aby nie dawać takiej samej możliwości rywalom. A gdy punkty zdobył rezerwowy Djordje Kaplanović w 9. min. było 16:13 dla nich. Kwartę zakończyli z punktowym prowadzeniem (15:16).

I na tym skończyły się pozytywne akcenty w grze Asseco w pierwszej połowie. Były koszykarz gdyńskiej drużyny Adam Hrycaniuk zamknął w 12. min. serię 7:0 dla Stelmetu (22:16). I choć 5 pkt z rzędu odpowiedział Parzeński, to kolejna seria mistrzów Polski wynosiła 10:0 (32:22). W 17. min. przerwał ją Szczotka celną trójką i tym jeszcze bardziej podrażnił rywali. Postarali się oni o serię 16:0. I pewnie przeszłaby ona na kolejną połowę, gdyby drugiej kwarty trójką nie zamknął Wojciech Czerlonko (48:26).

Jej ostatnie 2 min. trener Spasev grał jednak bardzo młodą piątką. Na boisku przebywali: Anton Kobylinskii, Kaplanović, Żołnierewicz, Maxim Morozov i wspomniany Czerlonko. Ich średnia wieku wynosiła 20 lat. Euroligowy zespół nie miał problemów, aby wykorzystać w tej sytuacji wszystkie swoje atuty.

W tym momencie było praktycznie po meczu. Zresztą wystawienie takiej piątki, z której więcej minut w sezonie dostaje tylko Żołnierewicz, przeciwko mistrzom Polski świadczyło o tym, że trener Spasev myślał już o niedzielnym meczu z King Wilkami Morskimi Szczecin, który odbędzie się w niedzielę, w Gdynia Arenie.

Choć na początku drugiej połowy na boisku ponownie zobaczyliśmy pierwszą piątkę Asseco, to Stelmet dalej udowadniał, że w tym sezonie jest parę poziomów nad rywalami z TBL. Przewaga zielonogórzan wciąż rosła. Gospodarze robili wszystko, aby przed świętami Bożego Narodzenia dać powody do radości swoim kibicom. A Asseco starało się doskonalić grę w ekstremalnie trudnych warunkach.

Gospodarze chcieli za wszelką ceną rzucić 100 punktów. Dlatego też, pomimo wysokiego prowadzenia pod koniec meczu, faulowali gdynian, aby ci rzucali wolne, a sami mogli mieć kolejne posiadanie piłki w ataku. Zapewnił im to Szymon Szewczyk, dobijając niecelny rzut kolegi.

Wyniki 12 kolejki

• Polpharma Starogard Gdański - ASSECO GDYNIA 76:46 76:46 (17:16, 21:9, 16:10, 22:11)

• 10 1

• Puzelki bardzo cienko przędą i to pewnie za sprawą siatkarzy,którzy 'wysysają" im kasiorę.Niemniej uważam,,że porażka a raczej klęska ze Stelmetem nie ma wytłumaczenia.Każdy z nich(koszykarzy) jest przecież zawodowcem i gra za kasę,a nie za uścisk dłoni prezesa.

• 0 0

• Nie ma co się rozczulać.....

Rzeczywistość dzisiaj była okrutna.Trudno rywalizować z Stemetem w chwili obecnej.Stelmet pokazał młodym naszym koszykarzom ile jeszcze im brakuje do pewnego wysokiego poziomu.Stało się to już i nie ma co sie rozczulać - głowa do góry.Następny mecz już w niedzielę i trzeba przystąpić z wiarą w sukces.

• 28 1

• Dobrze że trener ogrywa wszystkich. Mecz od 2 kwarty był przegrany.

• 19 0

• !!!! !!!! !!!!! (2)

Powiem szczerze... to jest kompromitacja Asseco. Wrocek gra dno i tego zwycięstwa można było się spodziewać ale w ZG to prawdziwy obraz drużyny. Kompromitacja!

Obraz gry zespołu bez Franza mizerny.
    Malkontenci gry Przemka chyba już wiedzą ile znaczy dla gry Asseco ten koszykarz.

• 14 5

• Pierwsza kwarta ząb za ząb a później piękna katastrofa. Piękna bo Asseco walczyło ale tu było widać budżet, te drużyny były budowane do innych celów - nasza właściwie ciągle w budowie i to na pewno nie był dzień Asseco(od drugiej kwarty nic nie chciało wpadać) W tym sezonie tylko Szczecin a potem Toruń powalczyły sobie w Zielonej do końca meczu.
    Teraz pojeść, wyspać się i u nas roznieść Wilki a potem Słupsk (bo Polpharma to powinien być przerywnik między treningami:))
    Spokojnych Świąt i tylko Asseco!

• 27 3

• Aseco najlepsze jest

Nic sie nie stalo asseco !!!!!!Wesolych swiat!!!!!!

• 19 3

• Przykre,ale taka jest prawda.

Stelmet,który blado wypada w Eurolidze (w porównaniu do dawnych osiągnięć Prokomu/Asseco Gdynia) w lidze pokazał że jest znacznie silniejszy od dzisiejszego Asseco. To tym smutniejsze,że pokazuje jak nisko nasz zespół upadł przez te lata; niemniej jednak należy się cieszyć,bo przecież było już jeszcze gorzej i można powiedzieć,że idziemy do góry. Co prawda czasy największych sukcesów (kiedy grał tu Woods w szczytowej formie) pewnie już nie wrócą,ale z roku na rok będzie chyba lepiej. A Zielona Dziura też oklapnie jak się kasa na kosza wyczerpie; co prawda nigdy nie weszłą tak wysoko jak Gdynia i z tak wysokiego konie nie spadnie,ale też poczują...

• 4 1

• "Waterloo" Asseco w Zielonej Górze.

No cóż,to jest gra....jednemu weżmie,drugiemu da.Tym razem na zasadzie odwrotności,bo to Asseco dostało 100 pkt w "plecy",a samo dało tylko 57 pkt przeciwnikom.Można powiedzieć,że rozmiary porażki to prawdziwa klęska i chyba nie było jeszcze takiej porażki w historii klubu.W Stelmecie gra kilku byłych zawodników z Asseco(nieco wcześniej Asseco-Prokomu),i ich wyniki wraz z całą drużyną Stelmetu w Eurolidze do budujących raczej nie należą.Gdzie więc szukać przyczyn tak wysokiej porażki,bo w przeszłości obie drużyny toczyły niemal równorzędne pojedynki,no może poza jakimś tam wyjątkiem.Trzeba po prostu szybko o tym zapomnieć.