Trefl zbliża się do dna Tauron Basket Ligi

6 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

W meczu z Siarką Tarnobrzeg Josip Bilinovać ustanowił swój rekord punktowy w Tauron Basket Lidze. Wynosi on teraz 21. W meczu z Siarką Tarnobrzeg Josip Bilinovać ustanowił swój rekord punktowy w Tauron Basket Lidze. Wynosi on teraz 21.

Koszykarze Trefla Sopot zbliżają się do ostatniego miejsca Tauron Basket Ligi. Mogli tego uniknąć w meczu z bezpośrednim rywalem, uciekającym przed ostatnim miejscem w tabeli. Przegrali jednak z Siarką Tarnobrzeg 81:92 (24:30, 6:19, 25:17, 26:26). Żółto-czarni zagrali fatalnie w defensywie pozwalając rywalom trafić aż 25 z 35 rzutów za dwa punkty. I to pomimo iz wymusili u nich aż 23 straty. Sopocianie przenoszą się do Zielonej Góry, gdzie w wtorek o godz. 19 zagrają ze Stalmetem Zielona Góra.

Siarka: Młynarski 22 (2x3, 8 zb.), Robbins 20 (11 zb.), Wall 11 (23x3, 5 zb.), Udofia 9 (1x3), Zalewski 6 (7 as.) oraz Patoka 15 (1x3), Strzelecki 6 (1x3), Rycerz 2, Pandura 1

TREFL: Bilinovać 21 (3x3), Śmigielski 17 (1x3, 6 as.), Majok 14, Stefański 4 (8 zb.), Krefft 3 (1x3) oraz Dutkiewicz 14 (2x3), Dzierżak 7 (1x3), Motylewski 1, Sikora 0, Kulka 0

Trefl rzucił ręcznik jeżeli chodzi o walkę o jak najwyższe miejsce w sezonie 2015/2016. Już od kilku kolejek nie ma szans na grę w play-off. Dlatego też w sopockim klubie postanowiono ponownie poszukać oszczędności oraz jeszcze bardziej postawić na ogrywanie młodzieży. Na Cypr został przed weekendem oddany Tyreek Duren, czyli lider punktowy żółto-czarnych, który jednak w ostatnich meczach wyglądał tak, jakby był poza drużyną.

KOSZYKARZE TREFLA STRACILI ROZGRYWAJĄCEGO

Amerykanin nie znalazł się w autokarze jadącym z Sopotu na mecz z Siarką. Rywale mieli przed tym starciem tyle samo porażek co Trefl, ale rozegrali mecz mniej. Dlatego też mogli zyskać przewagę nad żółto-czarnymi. Oznaczałoby to tyle, że sopocianie ponownie zbliżają się do dna tabeli. I na to zanosiło się już po pierwszej połowie.

Koszykarze Trefla zupełnie zapomnieli jak się broni. Choć z drugiej strony, jeśli nie defensywą, to starali się zaskoczyć rywali atakiem. I tak poszli z Siarką na wymianę ciosów. Rywale byli jednak bardziej skuteczni. I choć w ostatniej minucie pierwszej kwarty aż 6 pkt zdobył Piotr Śmigielski, to Trefl przegrywał po niej 24:30.

W drugiej kwarcie ofensywa żółto-czarnych załamała się. W 13 min. jednego wolnego trafił Śmigielski, w 17. dwa punkty dołożył Marcin Stefański, w 18. wolnego Jakub Motylewski a w 19. trafienie z szybkiego ataku Josip Bilinovać. To wszystko na co było stać podopiecznych Zorana Marticia w tej części gry.

Przewaga Siarki rosła do 21 min. Po punktach Jakuba Patoki wynosiła aż 23 pkt (53:30). I wtedy nagle nastąpiła odmiana gry Trefla. Sygnał do ataku dał celnym rzutem za trzy Paweł Dzierżak. W sumie sopocianie zdobyli 8 pkt z rzędu. Ponownie zaczęli grać agresywnie w ataku i podobnie prezentowali się w obronie. W 28. min. Bilinovać trafił za trzy, dwa wolne dołożył Marcin Dutkiewicz i Trefl przegrywał już tylko 49:59.

W czwartej kwarcie mieliśmy ponownie grę kosz za kosz. A w taki sposób nie udawało się sopocianom niwelować strat. Choć po wejściu pod kosz Śmigielskiego w 36. min. było tylko 76:70 dla gospodarzy, to zdobyli oni kolejnych 6 pkt i ponownie mieli bezpieczną przewagę. Zbudowali ją głównie po rzutach wolnych po faulu, a następnie przewinieniu technicznym Atera Majoka oraz stracie Dzierżaka. Dla środkowego Trefla był to również 5. faul, który wyeliminował go z gry. Ostatnie dwie minuty sopocianie zaczęli od trójki Pawła Kreffta, następnie po niesportowym faulu gości dwa wolne trafił Śmigielski, a trójkę dołożył Marcin Dutkiewicz (86:81). Niestety przyjezdni nie utrzymali takiej skuteczności do końca starcia.

Już we wtorek Trefl rozpocznie 23. kolejkę. W niej zmierzy się na wyjeździe, o godz. 19 ze Stelmetem. Do Zielonej Góry sopocianie udali się po meczu z Siarką.

Wyniki 22 kolejki

• Siarka Tarnobrzeg - TREFL SOPOT 92:81 (30:24, 19:6, 17:25, 26:26)
  • Energa Czarni Słupsk - Polfarmex Kutno (18:12, 23:15, 14:31, 21:18, d. 11:8)
  • Polpharma Starogard Gdański - Polski Cukier Toruń 74:73 (15:20, 12:15, 18:20, 29:18)
  • AZS Koszalin - Rosa Radom 79:85 (15:24, 21:17, 18:23, 25:21)
  • King Wilki Morskie Szczecin - Start Lublin 121:70 (31:14, 38:19, 25:17, 27:20)
  • Śląsk Wrocław - Anwil Włocławek 69:86 (18:26, 17:27, 17:20, 17:13)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - PGE Turów Zgorzelec 85:92 (24:24, 17:17, 21:19, 23:32)
  • ASSECO GDYNIA - Stelmet BC Zielona Góra, przełożony na 6 kwietnia
  • ASSECO GDYNIA - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, przełożony na 20 kwietnia

Opinie (11)

• Jak LeBron Stefański gra Trefl sięga dna!!!

• 13 4

• wciąż się zbliża? a nie stoi w mule po kolana?

• 12 3

• cytaty do wyboru

Kończ Wasc, wstydu oszczędz. Wzgdlednie z drugiego Sienkiewicza: coś tam, coś tam, kamieni kupa. Szkoda. Kiedyś mieliśmy silną koszykówkę w 3 mieście, a teraz to... Oby kiedyś wróciły dobre czasy.

• 14 3

• rozgonić bandę p.....w szkoda pięciu groszy na takich nieudaczników

• 11 1

• Kogoś to wogóle interesuje?

Zresztą skoro sportowiec roku w Sopocie będący zresztą słoikiem a nie Sopocianinem zajmuje się głównie wazeliniarstwem...