Trefl przegrał z King Wilkami Morskimi

13 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Koszykarze Trefla przegrali piąty mecz z rzędu. Tak złej serii żółto-czarni jeszcze nie mieli. Koszykarze Trefla przegrali piąty mecz z rzędu. Tak złej serii żółto-czarni jeszcze nie mieli.

Koszykarze Trefla Sopot ulegli w Ergo Arenie King Wilkom Morskim Szczecin 79:84 (17:23, 25:16, 18:25, 19:20). Żółto-czarni przegrali tym samym piąty z rzędu mecz w Tauron Basket Ligi i ustanowili nowy niechlubny rekord klubu w tym względzie. Podopieczni Dariusa Maskoliunasa dobrze zagrali tylko w drugiej kwarcie. Jeszcze na minutę przed końcem gry mieli szansę, by przynajmniej doprowadzić do dogrywki, ale popełnili zbyt wiele prostych błędów.

SPRAWDŹ, GDZIE ODBĘDĄ SIĘ JESZCZE MECZE KOSZYKARSKIE W TEN WEEKEND W TRÓJMIEŚCIE

TREFL: Michalak 19 (1x3), Bendzius 18 (3x3), Leończyk 12 (6 zb.), Lydeka 8 (7 zb.), Vasiliauskas 5 (1x3) oraz Popović 12 (3x3, 6 as.), Kemp 3 (1x3), Kulka 2, Stefański 0, Dutkiewicz 0

KING WILKI MORSKIE: Green 23 (3x3), Kikowski 16 (2x3), Kowalenko 10 (1x3), Nikolić 6 (10 zb.), Flieger 5 (1x3) oraz Marinković 17 (6 zb.), Bojko 4 (1x3), Wright 3 (1x3)

Mecz z King Wilkami Morskimi dla Trefla miał być okazją do przełamania po serii czterech porażek. Kolejna przegrana oznaczałaby nowy niechlubny rekord, jeśli liczyć dorobek sopocian od sezonu 2009/2010, a więc rozłamu Prokomu Trefla na Trefla i Asseco.

Spotkanie w Ergo Arenie od serii 7:2 rozpoczęli goście, dla których wszystkie punkty do tej pory zdobył niedawno pozyskany niedawno rzucający obrońca Rodney Green. Amerykanin w niespełna 3 minuty zdołał umieścić piłkę w koszu Trefla rzutami za 2 punkty, zza łuku oraz z linii rzutów wolnych.

Sopocianie zbliżyli się na 9:10 po rzucie Michała Michalaka, ale pierwsze w meczu prowadzenie (15:14) objęli dopiero po wsadzie Tautvydasa Lydeki na nieco ponad 3 minuty do końca premierowej kwarty. Przewagę o 2 punkty powiększył Paweł Leończyk i... na tym skończyły się zdobycze gospodarzy w pierwszej odsłonie spotkania.

9 punktów z rzędu zdobyli szczecinianie, którzy rozpędzili się na dobre i na początku drugiej kwarty kontynuowali dobrą passę. Ich serię 17:2 na dobre przystopował dopiero Bojan Popović trafiając zza łuku. Chwilę później 5 pkt z rzędu zdobył Eimantas Bendzius i Trefl zbliżył się na 27:33. O czas poprosił trener gości Mihailo Uvalin, który przeczuwał, że żółto-czarni wracają do gry.

Sopocianie w końcu zwarli szyki w defensywie, a w dodatku rozkręcili się w rzutach z dystansu. Po trafieniach Popovicia i Sarunasa Vasiliauskasa objęli prowadzenie 34:33, a na przerwę schodzili z przewagą 3 punkty Po powrocie na parkiet przewagę trzymali Michalak i Leończyk, ale po trafieniu Urosa Nikolicia w połowie trzeciej kwarty King Wilki Morski odzyskali prowadzenie (50:48), ale głównie dzięki Michalakowi, nie zdołali odskoczyć na więcej niż 5 punktów.

Niestety, dokonali tego zaraz na początku ostatniej partii po celnych rzutach wolnych Ivana Marinkovicia. Serbski podkoszowy rozpoczął finałową kwartę mocnym akcentem, bo od zdobycia 7 punktów w ciągu niespełna 2 minut. To był dopiero początek bezradności Trefla w tej części gry.

Sopocianie przez ponad 4 minuty gry nie trafili do kosza ani razu, gdy goście zdobyli 8 punktów. Na 5 minut przed końcem spotkania gospodarze przegrywali już 68:79. O czas poprosił trener Maskoliunas, a "trójkę" trafił Popović. Chwilę później spod kosza zapunktował Bendzius, który w dodatku był faulowany i wykorzystał dodatkowy rzut (74:79). Trefl nie zdołał od razu pójść za ciosem tracąc piłki w kolejnych akcjach, ale goście w końcówce nie grzeszyli skutecznością.

Szansa dla sopocian otworzyła się na minutę przed końcem gry, gdy po faulu Nikolicia na linii rzutów wolnych stanął Michalak i odrobił 2 kolejne punkty. Niecelnym rzutem odpowiedział Green, ale piłkę zebrał Paweł Kikowski i umieścił ją w koszu. Chwilę później po rzucie Bendziusa identycznie postąpił Leończyk, który na piaty faul złapał Witalija Kowalenko i wykorzystał akcję dwa plus jeden (79:81).

O czas poprosili goście. Jeden rzut wolny wykorzystał Radosław Bojko, ale chwilę później piłkę stracił złym podaniem Michalak i sopocianie znów musieli faulować. Dwukrotnie trafił Kikowski, mając w zanadrzu jeszcze 10 sekund gry o czas poprosił Maskoliunas. Niestety, ostatnią akcję niecelnym rzutem zza łuku zakończył Bendzius i rekordowa seria pięciu porażek z rzędu w Tauron Basket Lidze stała się faktem.

Wyniki 20 kolejki

• TREFL SOPOT - King Wilki Morskie Szczecin 79:84 (17:23, 25:16, 18:25, 19:20)
  • Stelmet Zielona Góra - ASSECO GDYNIA 85:66 (11:23, 20:13, 35:12, 19:18)
  • Polfarmex Kutno - MKS Dąbrowa Górnicza 80:86 (20:27, 16:17, 20:15, 24:27)
  • Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gdański 95:93 (26:18, 30:26, 22:26, 17:23)
  • Jezioro Tarnobrzeg - Śląsk Wrocław 105:91 (20:24, 20:20, 28:17, 37:30)
  • Energa Czarni Słupsk - AZS Koszalin 84:76 (18:14, 20:21, 28:27, 18:14)
  • Rosa Radom - PGE Turów Zgorzelec 90:73 (23:20, 23:17, 24:17, 20:19)
  • Polski Cukier Toruń - Wikana Start Lublin 84:62 (18:17, 14:18, 22:17, 30:10)
  • Mecz rozegrany awansem z 24. kolejki:
  • King Wilki Morskie Szczecin - Polfarmex Kutno 68:92 (18:22, 15:27, 20:25, 15:18)