Trefl wyrównał półfinał w Zielonej Górze

Lance Jeter, będąc jedynym rozgrywającym w zespole Trefla, udźwignął ciężar gry i poprowadził sopocian do pierwszego zwycięstwa w półfinale. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Brak kontuzjowanego Sarunasa Vasiliauskasa nie wpłynął na grę Trefla, którą niemal przez cały mecz dobrze napędzał Lance Jeter. Do tego w ataku rządzili Michał Michalak oraz Paweł Leończyk, a sopocianie wygrali w drugim meczu półfinału play-off Tauron Basket Ligi ze Stelmetem Zielona Góra 73:67 (22:19, 16:14, 19:19, 16:15). Dla żółto-czarnych to pierwsze zwycięstwo nad mistrzem Polski w sezonie ligowym. Wcześniej przegrali pięć spotkań z rzędu ze Stelmetem. W serii do trzech zwycięstw jest remis 1-1. Kolejne dwa mecze odbędą się w Ergo Arenie. Pierwszy we wtorek, o godz. 20.

STELMET

Zamojski 22 (6x3), Koszarek 10 (2x3, 6 as.), Brackins 10 (2x3, 5 zb.), Dragicević 6, Eyenga 6 (6 zb.) oraz Cesnauskis 5 (1x3), Ginyard 4, Hrycaniuk 4, Cel 0, Chanas 0
67:73
(19:22, 14:16, 19:19, 15:16)
Sędziowie:
Ziemblicki, Maliszewski, Bieńkowski

TREFL

Michalak 19 (1x3, 5 zb.), Jeter 13 (1x3, 11 zb. 5 as.), Leończyk 12, Gadri-Nicholson 10 (9 zb.), Waczyński 8 (6 zb.) oraz Majstorović 5 (1x3), Buterlevicius 2, Stefański 2, Brembly 2, Roszyk 0

W pierwszym spotkaniu Trefl miał problemy z rzutami z obwodu, do tego zostawiał zbyt dużo miejsca rywalom pod koszem przy obronie strefowej.
[ICO]
Problemy z dłonią, po ćwierćfinale z Asseco ma wciąż Dragicević (STELMET), ale powinien zagrać w dzisiejszym meczu,
[ICO]
Poważne problemy z lewą ręką ma natomiast rozgrywający Trefla Sarunas Vasiliauskas. Po pierwszym meczu był w szpitalu, ręka nie jest złamana, ale Litwin musi odpocząć kilka dni od koszykówki. To spora strata dla sopockiej drużyny.
W Zielonej Górze nie zagra trzeci rozgrywający Trefla, Paweł Dzierżak, który przez maturę nie trenował ostatnio z drużyną.
[ICO]
Pierwsza piątka gości: Waczyński (TREFL), Leończyk (TREFL), Gadri-Nicholson (TREFL), Jeter (TREFL), Michalak (TREFL),
Do wyjściowego składu wraca Michalak (TREFL), a Vasiliauskasa zastępuje w nim oczywiście Jeter (TREFL).
Piątka gospodarzy bez zmian: Koszarek (STELMET), Zamojski (STELMET), Dragicević (STELMET), Eyenga (STELMET), Brackins (STELMET)
1'
Zaczynamy mecz, pierwsza piłka dla Trefla
[ICO]
1'
[0:2] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
[ICO]
2'
[0:4] 2 punkty z kontry zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
2'
[2:4] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Eyenga (STELMET).
[ICO]
2'
[2:6] 2 punkty spod kosza zdobywa Michalak (TREFL). Do tego faul Eyengi.
[ICO]
2'
[2:7] Rzut wolny trafia Michalak (TREFL).
[ICO]
3'
[4:7] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Eyenga (STELMET).
[ICO]
4'
Trefl ma problemy przy własnym koszu, pozwala rywalom na częste zbiórki w ataku.
4'
Brackins (STELMET) pudłuje oba wolne, ale zbiórka Eyengi (STELMET)
[ICO]
4'
[7:7] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Brackins (STELMET).
[ICO]
4'
[7:9] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Jeter (TREFL).
[ICO]
5'
[7:11] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Leończyk (TREFL).
[ICO]
6'
[10:11] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
[ICO]
6'
Trzeci faul Dragicevicia (STELMET)
[ICO]
7'
[12:11] 2 punkty spod kosza zdobywa Hrycaniuk (STELMET).
[ICO]
7'
[12:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Majstorović (TREFL).
[ICO]
7'
[14:14] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Brackins (STELMET).
[ICO]
8'
[14:17] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jeter (TREFL).
[ICO]
8'
[14:18] Tylko jeden rzut wolny trafia Michalak (TREFL).
[ICO]
8'
[14:20] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Brembly (TREFL).
[ICO]
9'
[17:20] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
[ICO]
10'
[17:22] Buterlevicius (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
10'
Piękny blok Majstorovicia (TREFL) na Hrycaniuku (STELMET)!
[ICO]
10'
[19:22] 2 punkty z kontry zdobywa Cesnauskis (STELMET).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY
11'
Stelmet zaczyna drugą kwartę
11'
Dobra obrona Trefla, błąd 24 sekund Stelmetu
[ICO]
11'
[21:22] 2 punkty z kontry zdobywa Ginyard (STELMET). Buterlevicius nie sprawdza się jako rozgrywający.
12'
Minuta bez celnego rzutu
[ICO]
13'
Faul niesportowy dla Jetera (TREFL), który zatrzymał kontrę Steometu. Chyba nieco na wyrost takie przewinienie
[ICO]
13'
[23:22] Ginyard (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
13'
[23:24] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Jeter (TREFL).
[ICO]
14'
[26:24] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Cesnauskis (STELMET).
[ICO]
14'
[26:26] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Stefański (TREFL).
15'
I kolejna minuta dla obrony z obu stron parkietu
16'
Która drużyna przerwie wreszcie niemoc strzelecką? Dalej bez punktu...
[ICO]
17'
Trzeci faul Eyengi (STELMET)
[ICO]
17'
[26:28] Jest! 2 punkty spod kosza zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
17'
[26:30] 2 punkty z kontry zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
17'
Przerwa na żądanie Uvalina (STELMET).
[ICO]
17'
Trefl Sopot, Trefl Sopot - słychać w zielonogórskiej hali
[ICO]
18'
[26:32] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
18'
[29:32] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
[ICO]
18'
[29:34] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Leończyk (TREFL).
[ICO]
19'
[29:36] Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
20'
Hej Trefl - skandują sopoccy kibice
[ICO]
20'
Czwarty faul Dragicevicia (STELMET)! Jeszcze jeden i kończy mecz
[ICO]
20'
[29:38] Michalak (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
20'
[31:38] Zamojski (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
20'
[33:38] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Koszarek (STELMET).
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Najskuteczniejsi po pierwszej połowie: Zamojski (STELMET) - pkt, 11 pkt, Michalak (TREFL) - 10 pkt, Jeter (TREFL) - 7 pkt, Waczyński (TREFL) - 6 pkt, Brackins (STELMET) i Cesnauskis (STELMET) - po 5 pkt.
Trefl trafił tylko 2 z 10 rzutów za trzy punkty, Stelmet - 5/13, gospodarze prowadzą w zbiórkach 20:19. Oba zespoły aż 16-krotnie zbierały w ataku (9:7 dla Stelmetu)
21'
Zaczynamy druga połowę
[ICO]
21'
[33:40] 2 punkty zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
21'
[35:40] 2 punkty wsadem zdobywa Hrycaniuk (STELMET).
[ICO]
22'
[35:42] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Leończyk (TREFL).
[ICO]
23'
[35:44] 2 punkty z kontry zdobywa Jeter (TREFL).
[ICO]
23'
[38:44] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (STELMET).
[ICO]
24'
[38:46] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Jeter (TREFL).
[ICO]
24'
[40:46] 2 punkty zdobywa Brackins (STELMET).
[ICO]
24'
[40:48] 2 punkty z półdystansu zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
24'
[43:48] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
[ICO]
25'
[43:50] 2 punkty po rzucie z powietrza zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
[ICO]
26'
[45:50] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Eyenga (STELMET).
[ICO]
27'
[45:52] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Leończyk (TREFL). Ładna asysta Waczyńskiego.
[ICO]
27'
Faul niesportowy Cela, który zatrzymał kontrę Trefla
27'
Leończyk (TREFL) pudłuje oba wolne
[ICO]
28'
[45:54] 2 punkty wsadem zdobywa Majstorović (TREFL).
[ICO]
28'
[ICO]
28'
[46:54] Tylko jeden rzut wolny trafia Dragicević (STELMET).
[ICO]
29'
[48:54] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Dragicević (STELMET). Plus faul Stefańskiego
[ICO]
29'
[49:54] Tylko jeden rzut wolny trafia Dragicević (STELMET).
[ICO]
29'
[52:54] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
[ICO]
29'
Przerwa na żądanie Maskoliunasa (TREFL).
[ICO]
30'
[52:57] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (TREFL).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY
31'
Stelmet zaczyna czwartą kwartę
31'
Pierwsza minuta bez trafienia
[ICO]
32'
[52:59] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Jeter (TREFL). Do tego faul!
32'
Jeter (TREFL) pudłuje wolnego
[ICO]
32'
[55:59] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (STELMET).
[ICO]
33'
[57:59] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Koszarek (STELMET).
[ICO]
34'
[57:61] 2 punkty spod kosza zdobywa Leończyk (TREFL). Asysta Jetera
[ICO]
34'
Czwarty faul Koszarka!
[ICO]
34'
[57:63] Gadri-Nicholson (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
35'
[ICO]
35'
Stelmet ma już wykorzystany limit fauli, a to oznacza, że każdy faul na zawodniku Trefla, oprócz tych w ataku, to rzuty wolne dla sopocian.
[ICO]
35'
[57:65] Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
36'
[60:65] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Brackins (STELMET).
[ICO]
37'
[60:67] 2 punkty spod kosza zdobywa Leończyk (TREFL).
[ICO]
37'
[60:69] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
[ICO]
38'
38'
Jeter (TREFL) pudłuje oba rzuty wolne
[ICO]
39'
[62:69] 2 punkty spod kosza zdobywa Dragicević (STELMET).
[ICO]
39'
[65:69] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
[ICO]
39'
Przerwa na żądanie Maskoliunasa (TREFL). Minuta i 23 sekundy przed końcem kwarty.
40'
Blok na Jeterze (TREFL), zbiórka Gadri-Nicholson (TREFL), blok... nie faul Brackinsa (STELMET)!
[ICO]
40'
[65:71] Gadri-Nicholson (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
40'
[67:71] Zamojski (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Faul Eyengi (STELMET) na Michalaku (TREFL). 44,7 sekundy do końca kwarty.
[ICO]
40'
Eyenga (STELMET) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
[ICO]
40'
[67:73] Michalak (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
KONIEC MECZU
Trefl wyrównał stan półfinału na 1-1. Przypomnijmy, że gra toczy się do trzech zwycięstw.
Kolejny mecz we wtorek, o godz. 20, w Ergo Arenie.