Trefl wyrównał półfinał w Zielonej Górze

17 maja 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Lance Jeter, będąc jedynym rozgrywającym w zespole Trefla, udźwignął ciężar gry i poprowadził sopocian do pierwszego zwycięstwa w półfinale. Lance Jeter, będąc jedynym rozgrywającym w zespole Trefla, udźwignął ciężar gry i poprowadził sopocian do pierwszego zwycięstwa w półfinale.

Brak kontuzjowanego Sarunasa Vasiliauskasa nie wpłynął na grę Trefla, którą niemal przez cały mecz dobrze napędzał Lance Jeter. Do tego w ataku rządzili Michał Michalak oraz Paweł Leończyk, a sopocianie wygrali w drugim meczu półfinału play-off Tauron Basket Ligi ze Stelmetem Zielona Góra 73:67 (22:19, 16:14, 19:19, 16:15). Dla żółto-czarnych to pierwsze zwycięstwo nad mistrzem Polski w sezonie ligowym. Wcześniej przegrali pięć spotkań z rzędu ze Stelmetem. W serii do trzech zwycięstw jest remis 1-1. Kolejne dwa mecze odbędą się w Ergo Arenie. Pierwszy we wtorek, o godz. 20.

Zamojski 22 (6x3), Koszarek 10 (2x3, 6 as.), Brackins 10 (2x3, 5 zb.), Dragicević 6, Eyenga 6 (6 zb.) oraz Cesnauskis 5 (1x3), Ginyard 4, Hrycaniuk 4, Cel 0, Chanas 0
Sędziowie: Ziemblicki, Maliszewski, Bieńkowski
Michalak 19 (1x3, 5 zb.), Jeter 13 (1x3, 11 zb. 5 as.), Leończyk 12, Gadri-Nicholson 10 (9 zb.), Waczyński 8 (6 zb.) oraz Majstorović 5 (1x3), Buterlevicius 2, Stefański 2, Brembly 2, Roszyk 0

W pierwszym spotkaniu Trefl miał problemy z rzutami z obwodu, do tego zostawiał zbyt dużo miejsca rywalom pod koszem przy obronie strefowej.
Problemy z dłonią, po ćwierćfinale z Asseco ma wciąż Dragicević (STELMET), ale powinien zagrać w dzisiejszym meczu,
Poważne problemy z lewą ręką ma natomiast rozgrywający Trefla Sarunas Vasiliauskas. Po pierwszym meczu był w szpitalu, ręka nie jest złamana, ale Litwin musi odpocząć kilka dni od koszykówki. To spora strata dla sopockiej drużyny.
W Zielonej Górze nie zagra trzeci rozgrywający Trefla, Paweł Dzierżak, który przez maturę nie trenował ostatnio z drużyną.
Pierwsza piątka gości: Waczyński (TREFL), Leończyk (TREFL), Gadri-Nicholson (TREFL), Jeter (TREFL), Michalak (TREFL),
Do wyjściowego składu wraca Michalak (TREFL), a Vasiliauskasa zastępuje w nim oczywiście Jeter (TREFL).
Piątka gospodarzy bez zmian: Koszarek (STELMET), Zamojski (STELMET), Dragicević (STELMET), Eyenga (STELMET), Brackins (STELMET)
1'
Zaczynamy mecz, pierwsza piłka dla Trefla
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
za 2 punkty
2'
[0:4] 2 punkty z kontry zdobywa Waczyński (TREFL).
za 2 punkty
2'
[2:4] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Eyenga (STELMET).
za 2 punkty
2'
[2:6] 2 punkty spod kosza zdobywa Michalak (TREFL). Do tego faul Eyengi.
za 1 punkt
2'
[2:7] Rzut wolny trafia Michalak (TREFL).
za 2 punkty
3'
[4:7] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Eyenga (STELMET).
4'
Trefl ma problemy przy własnym koszu, pozwala rywalom na częste zbiórki w ataku.
4'
Brackins (STELMET) pudłuje oba wolne, ale zbiórka Eyengi (STELMET)
za 3 punkty
4'
[7:7] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Brackins (STELMET).
za 2 punkty
4'
[7:9] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Jeter (TREFL).
za 2 punkty
5'
[7:11] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Leończyk (TREFL).
za 3 punkty
6'
[10:11] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
6'
Trzeci faul Dragicevicia (STELMET)
za 2 punkty
7'
[12:11] 2 punkty spod kosza zdobywa Hrycaniuk (STELMET).
za 3 punkty
7'
[12:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Majstorović (TREFL).
za 2 punkty
7'
[14:14] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Brackins (STELMET).
za 3 punkty
8'
[14:17] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jeter (TREFL).
wolne (tylko 1 trafiony)
8'
[14:18] Tylko jeden rzut wolny trafia Michalak (TREFL).
za 2 punkty
8'
[14:20] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Brembly (TREFL).
za 3 punkty
9'
[17:20] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
wolne (trafione oba)
10'
[17:22] Buterlevicius (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
Piękny blok Majstorovicia (TREFL) na Hrycaniuku (STELMET)!
za 2 punkty
10'
[19:22] 2 punkty z kontry zdobywa Cesnauskis (STELMET).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY
11'
Stelmet zaczyna drugą kwartę
11'
Dobra obrona Trefla, błąd 24 sekund Stelmetu
za 2 punkty
11'
[21:22] 2 punkty z kontry zdobywa Ginyard (STELMET). Buterlevicius nie sprawdza się jako rozgrywający.
12'
Minuta bez celnego rzutu
13'
Faul niesportowy dla Jetera (TREFL), który zatrzymał kontrę Steometu. Chyba nieco na wyrost takie przewinienie
13'
[23:22] Ginyard (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
13'
[23:24] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Jeter (TREFL).
za 3 punkty
14'
[26:24] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Cesnauskis (STELMET).
za 2 punkty
14'
[26:26] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Stefański (TREFL).
15'
I kolejna minuta dla obrony z obu stron parkietu
16'
Która drużyna przerwie wreszcie niemoc strzelecką? Dalej bez punktu...
17'
Trzeci faul Eyengi (STELMET)
za 2 punkty
17'
[26:28] Jest! 2 punkty spod kosza zdobywa Michalak (TREFL).
za 2 punkty
17'
[26:30] 2 punkty z kontry zdobywa Michalak (TREFL).
czas
17'
Przerwa na żądanie Uvalina (STELMET).
17'
Trefl Sopot, Trefl Sopot - słychać w zielonogórskiej hali
za 2 punkty
18'
[26:32] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Waczyński (TREFL).
za 3 punkty
18'
[29:32] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
za 2 punkty
18'
[29:34] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Leończyk (TREFL).
19'
[29:36] Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
Hej Trefl - skandują sopoccy kibice
20'
Czwarty faul Dragicevicia (STELMET)! Jeszcze jeden i kończy mecz
20'
[29:38] Michalak (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
[31:38] Zamojski (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
20'
[33:38] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Koszarek (STELMET).
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Najskuteczniejsi po pierwszej połowie: Zamojski (STELMET) - pkt, 11 pkt, Michalak (TREFL) - 10 pkt, Jeter (TREFL) - 7 pkt, Waczyński (TREFL) - 6 pkt, Brackins (STELMET) i Cesnauskis (STELMET) - po 5 pkt.
Trefl trafił tylko 2 z 10 rzutów za trzy punkty, Stelmet - 5/13, gospodarze prowadzą w zbiórkach 20:19. Oba zespoły aż 16-krotnie zbierały w ataku (9:7 dla Stelmetu)
21'
Zaczynamy druga połowę
za 2 punkty
21'
[33:40] 2 punkty zdobywa Michalak (TREFL).
za 2 punkty
21'
[35:40] 2 punkty wsadem zdobywa Hrycaniuk (STELMET).
za 2 punkty
22'
[35:42] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Leończyk (TREFL).
za 2 punkty
23'
[35:44] 2 punkty z kontry zdobywa Jeter (TREFL).
za 3 punkty
23'
[38:44] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (STELMET).
za 2 punkty
24'
[38:46] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Jeter (TREFL).
za 2 punkty
24'
[40:46] 2 punkty zdobywa Brackins (STELMET).
za 2 punkty
24'
[40:48] 2 punkty z półdystansu zdobywa Michalak (TREFL).
za 3 punkty
24'
[43:48] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
za 2 punkty
25'
[43:50] 2 punkty po rzucie z powietrza zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
za 2 punkty
26'
[45:50] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Eyenga (STELMET).
za 2 punkty
27'
[45:52] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Leończyk (TREFL). Ładna asysta Waczyńskiego.
27'
Faul niesportowy Cela, który zatrzymał kontrę Trefla
27'
Leończyk (TREFL) pudłuje oba wolne
za 2 punkty
28'
[45:54] 2 punkty wsadem zdobywa Majstorović (TREFL).
czas
28'
28'
[46:54] Tylko jeden rzut wolny trafia Dragicević (STELMET).
za 2 punkty
29'
[48:54] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Dragicević (STELMET). Plus faul Stefańskiego
29'
[49:54] Tylko jeden rzut wolny trafia Dragicević (STELMET).
za 3 punkty
29'
[52:54] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
czas
29'
Przerwa na żądanie Maskoliunasa (TREFL).
za 3 punkty
30'
[52:57] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (TREFL).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY
31'
Stelmet zaczyna czwartą kwartę
31'
Pierwsza minuta bez trafienia
za 2 punkty
32'
[52:59] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Jeter (TREFL). Do tego faul!
32'
Jeter (TREFL) pudłuje wolnego
za 3 punkty
32'
[55:59] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (STELMET).
za 2 punkty
33'
[57:59] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Koszarek (STELMET).
za 2 punkty
34'
[57:61] 2 punkty spod kosza zdobywa Leończyk (TREFL). Asysta Jetera
34'
Czwarty faul Koszarka!
34'
[57:63] Gadri-Nicholson (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
35'
35'
Stelmet ma już wykorzystany limit fauli, a to oznacza, że każdy faul na zawodniku Trefla, oprócz tych w ataku, to rzuty wolne dla sopocian.
35'
[57:65] Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
36'
[60:65] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Brackins (STELMET).
za 2 punkty
37'
[60:67] 2 punkty spod kosza zdobywa Leończyk (TREFL).
za 2 punkty
37'
[60:69] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
czas
38'
38'
Jeter (TREFL) pudłuje oba rzuty wolne
za 2 punkty
39'
[62:69] 2 punkty spod kosza zdobywa Dragicević (STELMET).
za 3 punkty
39'
[65:69] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
czas
39'
Przerwa na żądanie Maskoliunasa (TREFL). Minuta i 23 sekundy przed końcem kwarty.
40'
Blok na Jeterze (TREFL), zbiórka Gadri-Nicholson (TREFL), blok... nie faul Brackinsa (STELMET)!
40'
[65:71] Gadri-Nicholson (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
[67:71] Zamojski (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Faul Eyengi (STELMET) na Michalaku (TREFL). 44,7 sekundy do końca kwarty.
schodzi za faule
40'
Eyenga (STELMET) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
40'
[67:73] Michalak (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
KONIEC MECZU
Trefl wyrównał stan półfinału na 1-1. Przypomnijmy, że gra toczy się do trzech zwycięstw.
Kolejny mecz we wtorek, o godz. 20, w Ergo Arenie.

• 68 6

• Jeee!!! Na pohybel zawistnikom!!!!! (1)

Ze śledziowa.

• 12 9

• śledziowo jest inteligentne i nie pluje we własne gniazdo - trójmiasto.
        a poza tym sędziowie byli dzisiaj za wkurzający ( faul niesportowy którego nie było i tróka wacy która była)
        gratulacje

• 20 5

• Super robota chlopaki ! ! !

• 50 5

• (10)

Jest moc , nie ma kogo bać się w tej lidze , gdyby jeszcze Jeter grał z Treflem a Trefl z Jeterem i gdyby nie rzucał z połowy boiska to i nawet z Turowem weźmiemy się za rogi !

• 23 6

• Kibic koszykówki (8)

Mam nadzieję że wszyscy kibice koszykówki z trójmiasta i okolic(reda) przyjdą we wtorek kibicować Treflowi.