Kotwica Kołobrzeg - Bałtyk Gdynia 1:0. Czerwona kartka i obroniony karny

16 listopada 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wybory samorządowe 2024. Sportowcy startują na radnych w Trójmieście
Michał Bartkowiak nie dał się pokonać z rzutu karnego, ale i tak nie uchronił Bałtyku od porażki w Kołobrzegu. Niemal całą drugą połowę gdynianie grali w osłabieniu. Michał Bartkowiak nie dał się pokonać z rzutu karnego, ale i tak nie uchronił Bałtyku od porażki w Kołobrzegu. Niemal całą drugą połowę gdynianie grali w osłabieniu.

Bałtyk Gdynia przegrał na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg 0:1 (0:0). Choć biało-niebiescy niemal całą drugą połowę grali w osłabieniu po drugiej żółtej kartce Mateusza Banego, a rzut karny obronił Michał Bartkowiak, zakończyli rundę jesienną w III lidze trzecią kolejną porażką.

Bramka: Krysztopowicz 71

BAŁTYK: Bartkowiak - Murawski, Bany, Bohm, Andryszak - Gułajski, Bajdur (76 Efir), Bartlewski, Demiańczuk, Kazimierowicz - Węsierski (79 Piasecki)

Po dwóch kolejnych porażkach, a trzech meczach bez wygranej, piłkarze Bałtyku Gdynia liczyli na to, że zakończą rundę jesienną udanym akcentem. Biało-niebieskim przyszło mierzyć się z należącym do czołówki III ligi zespołem Kotwicy Kołobrzeg i to na wyjeździe.

Mimo tego, podopieczni Marcina Samborskiego zaczęli ambitnie Mateusz Gułajski uderzał zza pola karnego, ale skutecznie interweniował bramkarz gospodarzy. Chwilę później piłka wpadła do bramki Kotwicy, ale sędzie liniowy zasygnalizował spalonego.

Przed przerwą żółtą kartką ukarany został Mateusz Bany. Zaraz na początku drugiej połowy zobaczył drugi kartonik, a w konsekwencji otrzymał czerwień i Bałtyk musiał grać w dziesięciu.

Podopieczni trenera Samborskiego bronili się skutecznie. Nawet, gdy w 58. minucie arbiter podyktował rzut karny dla miejscowych, Michał Bartkowiak wybronił "jedenastkę".

Golkiper gdynian zachował jednak czyste konto tylko do 70. minuty, choć w tej sytuacji biało-niebiescy sygnalizowali spalonego. Arbiter uznał jednak bramkę Eryka Krysztopowicza . Tym samym Bałtyk zakończył rundę jesienną trzema kolejnymi porażkami, na ostatniej pozycji w tabeli.

16 listopada 2019, godz. 17:00