Kotwica przerwała passę Bałtyku

21 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
Juliusz Letniowski po przerwie zdobył wyrównującą bramkę dla Bałtyku, ale ostatecznie gdynianie nie wywieźli z Kołobrzegu nawet punktu. Juliusz Letniowski po przerwie zdobył wyrównującą bramkę dla Bałtyku, ale ostatecznie gdynianie nie wywieźli z Kołobrzegu nawet punktu.

Piłkarze Bałtyku Gdynia przegrali na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg 1:3 (0:1). Biało-niebiescy pozwolili pokonać swojego bramkarza w lidze po raz pierwszy od trzech meczów i od razu ponieśli pierwszą porażke od siedmiu spotkań. Ostatniej porażki doznali bowiem 27 sierpnia z Elaną w Toruniu.

Bramki: Szczepański 12, 55, Kacprzycki 64 - Letniowski 47
BAŁTYK: Matysiak - Kołodziejski (83 Klecha), Kostuch, Szur, Regulski - Kuzimski, Bartlewski, Letniowski, Duszkiewicz, Rychłowski (75 Podkański) - Duda

Na mecz w Kołobrzegu do składu gdynian wrócił po pauzie za żółte kartki Przemysław Kostuch, a trener Sebastian Letniowski znów mógł postawić na swoją żelazną jedenastkę. Powrót kapitana jednak nie pomógł kontynuować zwycięskiej serii.

Kotwica, którą do niedawna prowadził były obrońca Bałtyku Daniel Kokosiński, szybko objęła jednak prowadzenie. Zespół trenera Karola Szwedy na prowadzenie wyprowadził 18-letni Patryk Szczepański, po uderzeniu głową.

BAŁTYK AWANSOWAŁ W REGIONALNYM PP

Jeszcze przed przerwą groźnie po błędzie obrońcy uderzał Patryk Regulski, ale bramkarz gospodarzy wybronił ten strzał. Następnie po dobrej akcji Łukasza Duszkiewicza w dobrej sytuacji znalazł się Adam Duda, ale jego uderzenie zdołali zablokować obrońcy.

Gdynianie do wyrównania doprowadzili błyskawicznie po zmianie stron. Dobrym uderzeniem zza pola karnego popisał się Juliusz Letniowski. Dla pomocnika będącego synem szkoleniowca biało-niebieskich to już szósty gol w obecnych rozgrywkach III ligi.

Chwilę później za ciosem mógł pójść Mateusz Kuzimski, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg najlepszego snajpera Bałtyku wybił Mateusz Czapłygin.

Ta sytuacja szybko się zemściła. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego prowadzenie Kotwicy przywrócił Sczepański, znów po uderzeniu głową. Na 3:1 po dokładnym podaniu Szczepańskiego podwyższył były piłkarz Lechii Gdańsk mający za sobą występy w ekstraklasie Łukasz Kacprzycki.

ILE TRÓJMIEJSKIE KLUBY PŁACĄ ZA WYNAJEM BOISK?

Bramka zdobyta przez wychowanka Orła Mrzeżyno kompletnie odebrała gdynianom pomysł na grę. Choć trener Letniowski próbował ratować wynik zmianami, Bałtyk wraca bez punktów.

Taka sytuacja zdarza się po raz pierwszy od siedmiu spotkań. Ostatniej porażki w lidze gdynianie doznali 27 sierpnia z Elaną w Toruniu. Mało tego, trzy ostatnie ligowe spotkania kończyli bez straty bramki.

Wyniki 12 kolejki

• Kotwica Kołobrzeg - BAŁTYK GDYNIA 3:1 (1:0)
  • Górnik Konin - Elana Toruń 1:2 (1:2)
  • Wda Świecie - GKS Przodkowo 3:2 (1:1)
  • Centra Ostrów Wielkopolski - Lech II Poznań 3:0 (1:0)
  • Wierzyca Pelplin - KKS 1925 Kalisz 0:1 (0:0)
  • KP Starogard Gdański - Jarota Jarocin 1:1 (0:0)
  • Unia Solec Kujawski - Polonia Środa Wielkopolska 0:2 (0:2)
  • Świt Skolwin - Sokół Kleczew 1:1 (1:1)
  • Pogoń II Szczecin - Energetyk Gryfino 3:0 (1:0)

• 21 4

• żelazna jedenastka ale chyba od 3 meczy ligowych. Gdzie są boczni obrońcy z początku sezonu...na ławce. Lewy obrońca masakra a prawy to nie jest obrońca cały czas z przodu. W drugiej połowie w ogóle nie bronił. To dobrze wyglądało z A klasą. Wróćmy do "żelaznego składu".

• 19 5

• Baltyk Gdynia wiara ktora przetrwala

• 28 24

• Za tydzien mecz ze Switem. Albo wygramy i bedziemy sie liczyc w walce o najwyzszy cel, albo dobija gwozdz do deski...wyczuwam swad...

• 19 13

• Miejsce w szeregu

No to mamy miejsce należne... Nie problem ogrywać słabych, pierwszy egzamin zdany marnie. Strach myśleć co będzie dalej...

• 25 3

• zbyt łatwo (1)

Zbyt łatwo Bałtyk oddał punkty w Toruniu, zbyt łatwo w Kołobrzegu. Kotwica przyczajona na własnej połowie wypunktowała gdynian jak juniorów. Sporo pracy przed sztabem nad grą obronną całej ekipy i prawidłowym rozłożeniem akcentów między grą obronną a atakiem. A w sobotę o 17:00 w Gdyni mecz z liderem ze Szczecina ... Wszyscy na stadion !!!

• 31 10

• Wszyscy na stadion - piękna idea... W rzeczywistości zbierze się setka; kilku emerytów, grupka podpitych wąsów z szalikami, trochę juniorów oraz matki, żony i kochanki zawodników. Klątwa trwa !!

• 5 14

• troche wstyd

3 mecze z czolowką i 3 razy do tyłu

• 24 4

• (2)

Jak to? Baltyk przegral? Balon lada moment peknie.

• 24 11

• (1)

Nie ma i nie było żadnego balona. Przed ligą kibice nawet zastanawiali się czy Bałtyk zdąży skompletować drużynę, nie mówiąc o jakichkolwiek celach. Obecna pozycja w tabeli i tak jest zaskoczeniem in plus. A jeśli nadarzy się okazja na awans to czemu nie ???

• 22 8

• o jakim awansie mówimy ,pierwsza 8 to maks

• 2 2

• Raz sie wygrywa raz przegrywa. To jest piłka nożna. Gramy dalej Bialo-Niebiescy... kolejny sprawdzian w sobote. Damy radę!!!!