Kotwica zastopowała sopocian

Krzysztof Klinkosz
16 października 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Po rozbiciu akademików z Koszalina ekipa Trefla objęła po pierwszej kolejce przodownictwo w tabeli. Jednak z kolejnej konfrontacji z drużyną z Pomorza Zachodniego sopoccy koszykarze wracają na tarczy. Żółto-czarni ulegli w Kołobrzegu Kotwicy 68:77 (23:23, 17:15, 8:17, 20:22). O porażce sopocian zadecydowała w głównej mierze trzecia kwarta gdyby nie ten "odcinek" meczu, w Kołobrzegu zagrano by na remis.

KOTWICA: Scott 28, Harris 16, Djurić 6, Bręk 4, Diduszko 0 - Fischer 10, Szarzało 8, Zabłocki 5, Sikora 0.

TREFL: Ceranić 15, Gustas 12, Stefański 8, Waczyński 7, Kinnard 4 - Dylewicz 15, Kikowski 3, Hlebowicki 2, Buskievics 2.

Sopocianie lepiej weszli w mecz i po punktach Giedriusa Gustasa i Dragana Ceranicia prowadzili na otwarcie 8:4. Gospodarze wprawdzie w połowie pierwszej kwarty wyrównali na 11:11 a nawet wyszli na prowadzenie 15:11, jednak kilkadziesiąt sekund między 8 a 9 minutą gry wystarczyło Treflowi do odrobienia strat i wyjścia na prowadzenie 22:15.

Później jednak sinusoida gry sopocian znów zaczęła opadać w dół i w końcówce skuteczna seria gospodarzy dała im remis po 10 minutach 23:23. Niemalże równo z syreną za 3 punkty trafił Bartosz Sarzało doprowadzając właśnie do remisu.

Początek drugiej odsłony stał pod znakiem walki kosz za kosz, jednak w połowie kwarty nieco skuteczniej zagrali gospodarze i to oni wyszli na prowadzenie 36:29 w 16 min. W drugiej części kwarty sopocianie rzucili się w skuteczną pogoń za gospodarzami a dwa wykorzystane rzuty wolne w końcówce pierwszej połowy przyniosły prowadzenie sopocianom 40:38.

Otwarcie drugiej połowy należało niestety do Kotwicy. Ted Scott zdobył pod rząd 7 punktów i gospodarze wyszli na prowadzenie 45:40. Kolejne akcje przynosiły kolejne celne rzuty gospodarzy i w 26 minucie było 54:44 dla zespołu z Kołobrzegu (16:4 dla Kotwicy w samej tylko 3 kwarcie).

Sopocianie minimalnie odrobili straty i po 30 minutach było 55;48 dla gospodarzy, jednak początek ostatniej odsłony przypominał pierwsze minuty trzeciej kwarty. Kotwica pierwsze 4 minuty wygrała 7:2. Jeszcze w połowie czwartej części meczu po 4 punktach z rzędu Ceranicia wydawało się, ze Trefl może wrócić do gry (62:54) ale niestety nic takiego nie miało miejsca. Gospodarze zastopowali pogoń sopocian i ostatecznie wygrali 77:68.

Pozostałe wyniki 2 kolejki TBL:
awansem: Asseco Prokom Gdynia - Polonia Warszawa 81:53 (15:11, 28:11, 21:16, 17:15)
.
PGE Turów Zgorzelec - Anwil Włocławek 83:79 (19:15, 19:19, 19:26, 26:19), Polpharma Starogard Gdański - PBG Basket Poznań 78:82 (16:28, 23:14, 25:22, 14:18), Zastal Zielona Góra - Siarka Tarnobrzeg 80:58 (23:18, 20:9, 22:7, 15:24), AZS Koszalin - Energa Czarni Słupsk 75:103 (19:25, 15:23, 14:34, 27:21).

Opinie (14) 1 zablokowana

• wstyd!!!

• 23 1

• czyli najlepsze trio na Pomorzu (1)

Asseco , Polpharma i ..Czarni!!!Treflek niech się schowa w swojej Mega Arenie z 300 kibickami

• 24 25

• zapraszam na mecz Trefla w Ergo Arenie, bo chyba nie byłeś jeszcze, twierdząc, że przychodzi 300 kibiców... Fakt, sorry, zapomnaiłem, że wy z asseco tak juz macie, lubicie przekręcać fakty i historię :-)
      Dziś dali ciała na maxa, wstyd! Ale choćby grali w 3 lidze, zawsze będę wierny Treflowi!

• 15 6

• trefl

Mój trefl przegral? Co za ....

• 22 1

• WSTYD, WSTYD i jeszcze raz WSTYD!!!

Panowie co to ma być? Ambicja na medale tylko na papierze??? Z całym szacunkiem dla Kotwicy, ale mecze z nimi to powinno być zwyczajowe zwycięstwo. Chcecie bić się z Asseco, Turowem i Anwilem, nie mowiąc o innych zespołach, które się wzmocniły?? Coś mi tu nie gra, wydawało się, że na pozycji 1 i 2 mamy dobrych wyrównanych graczy, a oprócz Gustasa na razie wygląda to słabo. Waczyński za 3 pkt. 1/7, Kikowski 1/5, Beal nie odnajduje się w roli rezerwowego (Kotwicą nawet nie zagrał) a tak dobrze prezentował się w sparingach. Gdzie wola walki, determinacja i charakter - cechy które były wizytówką Trefla - z zeszłego sezonu?? Walczyć panowie! Mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej...

• 18 2

• na razie przecież to pierwszy przegrany mecz

Punktów szkoda.
    Zaczęła się liga i to nie będzie spacerek.
    Jest ryzyko , jest zabawa.

• 14 2

• Ale wstyd!!!!!!!

Trefliki cieniutko!

• 16 4

• IX

A pisałem przed sezonem i to nie z chamstwa, czy wrodzonej upierdliwości internetowego pacana, ale z realizmu i intuicji, żeby lepiej powstrzymać się z proroczymi wizjami windującymi Trefl na szczyt PLK i to w trybie natychmiastowym.

Rok temu był sukces, była gra, nadzieja na lepsze jutro dla, na swój sposób, odrodzonej koszykówki w Sopocie; sezon był udany, a gdyby nie kontuzja Kuzminskasa III miejsce najprawdopodobniej trafiłoby w ręce graczy Trefla... Apetyt urósł w miarę jedzenia i co??? Drużyna, z wadami, bo z wadami, ale jakaś została rozbita, nie przebudowana a rozbita, wybrano drogę rewolucji, a nie zawsze lepszej ewolucji.

Na forum krążyły wpisy, jaki to Hawkins, czy Kitzinger są słabi, było w tym sporo racji, mieli swoje wady jeden często rzucał z nieprzygotowanych pozycji i miał problemy z kondycją, drugi czasami nie podawał itp. nie ważne... W sporcie najważniejszy jest wynik i on był, ci gracze gwarantowali pewien poziom, wyższy niż średnia PLK, a także ograniczoną pewność(grali w kratkę, ale coś zawsze dali z siebie) i powtórzę... był sukces, był wynik.

Obecny skład nie daje pewności, jest wąski i wciąż w pseudobudowie, jeden środkowy z wyboru, niezrozumiałe dla mnie motywy z Kinnardem(nie wiem co go zatrzymało w Treflu), Waczyński i Kikowski, którzy zostali za wcześnie okrzyknięci świetnymi opcjami na podbicie PLK(tu ma na myśli podium)...

Powodzenia na przyszłość

• 11 2

• przeciez to dopiero 2 kolejka

przeciez to dopiero 2 kolejka a niektorzy pisza jakby juz bylo po sezonie badzcie obiektywni napinacze netowi

• 7 6

• Nie rozumiem tych ludzi (1)

którzy z takich kalek jak Gustas czy Hlebowicki robią wielkie gwiazdy...ich lata świetności już minęły

• 6 5

• ci kalecy lepiej graja niz nie jeden zdrowy

to tylko swiadczy o poziomie polskiego kosza

• 0 0

• To tylko sport -nie mamy co sie wstydzić

Ted Scott - nieobliczalny zawodnik miał dzień konia.Wszystko sie mu udawało 28 pkt