Asseco poskromiło Kociewskie Diabły

13 grudnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Sebastian Kowalczyk ustanowił w sobotę swój rekord punktowy w Tauron Basket Lidze, który wynosi 20. Sebastian Kowalczyk ustanowił w sobotę swój rekord punktowy w Tauron Basket Lidze, który wynosi 20.

W meczu bez większych emocji Asseco pokonało w Gdynia Arenie Polpharmę Starogard Gdański 81:73 (16:19, 21:14, 23:20, 21:20). Gospodarze zaliczyli m.in. serię punktową 18:0 czy, podobnie jak goście, oddali aż 30 rzutów za trzy punkty. Pięć trafił Sebastian Kowalczyk, cztery dołożył Przemysław Frasunkiewicz. Ogólnie koszykarze Davida Dedka przez większość czasu mieli mecz pod kontrolą i spokojnie odnieśli szóste zwycięstwo w sezonie.

Galdikas 16 (6 zb.), Szczotka 15 (1x3, 11 zb., 6 as.), Frasunkiewicz 12 (4x3, 6 zb.), Walton 7 (10 as.), Matczak 2 oraz Kowalczyk 20 (5x3), Parzeński 5, Żołnierewicz 4, Paredes 0
Sędziowie: Calik, Koralewski, Nowicki
Widzów: 2000
Ravenel 22 (8 zb.), Meier 19 (5x3, 9 zb.), Sapp 15 (2x3), Kukiełka 6, Bochno 0 oraz Miles 7 (1x3), Robak 3 (1x3), Sęk 1, Struski 0

Cheerleaders Gdynia na święta

Trenerzy po meczu

David Dedek David Dedek
DAVID DEDEK (Asseco):
Moi zawodnicy zagrali mądrze przeciwko Polpharmie, która przez 40 minut prezentowała w defensywie strefę. W pierwszej kwarcie nie wchodziły nam rzuty z dystansu, trzeba był poszukać innych rozwiązań i się udało. Był to dla nas trudny mecz. Mieliśmy problem w obronie ze środkowym Polpharmy, który także dobrze rzuca z półdystansu. Na szczęście nie zaważyło to na wyniku meczu.

Dzisiaj nie zagrał Lazar, ponieważ doznał dwa dni temu kontuzji, która wyklucza go tak z treningów, jak i z meczu.

Tomasz Jankowski Tomasz Jankowski
TOMASZ JANKOWSKI (Polpharma):
Zawodnicy dali z siebie prawie wszystko lub wszystko. O naszej porażce zaważyły szczegóły. Mieliśmy pewne założenia, które zostały zrealizowane. Niestety zdobyliśmy zbyt mało łatwych punktów. Chodzi o kontrataki, które miały utrudnić ustawianie się defensywy Asseco. Każdy wie, jaką siłą podkoszową dysponuje trener Dedek.

Niestety otworzyliśmy także na dystansie Kowalczyka, który był w świetnej dyspozycji. Tak się zdarza, że zawodnicy czasami zapominają gdzie stać w obronie. Ale takie jest życie

Goście to najsłabiej grający w ataku zespół TBL
Pod znakiem zapytania stoją występy Parzeńskiego (ASSECO) i Radosavljevicia (ASSECO), którzy w tygodniu zmagali się, jeden z urazem, drugi z chorobą
Piątka Polpharmy: Sapp (POLPHARMA), Bochno (POLPHARMA), Meier (POLPHARMA), Ravenel (POLPHARMA). Kukiełka (POLPHARMA)
Piątka gospodarzy: Walton (ASSECO), Szczotka (ASSECO), Matczak (ASSECO), Frasunkiewicz (ASSECO), Galdikas (ASSECO)
1'
Zaczynamy mecz. Pierwsza piłka dla Asseco
1'
Obie drużyny nie mogą trafić do kosza
2'
Let's go Gdynia - skandują kibice
za 2 punkty
2'
[2:0] 2 punkty dobitką zdobywa Galdikas (ASSECO).
za 3 punkty
3'
[2:3] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Meier (POLPHARMA).
za 2 punkty
3'
[4:3] 2 punkty spod kosza zdobywa Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
4'
[4:5] 2 punkty z półdystansu zdobywa Kukiełka (POLPHARMA).
4'
Blok Galdikasa (ASSECO) na Ravanelu
za 2 punkty
5'
[4:7] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Meier (POLPHARMA).
za 3 punkty
5'
[4:10] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Sapp (POLPHARMA).
czas
5'
Przerwa na żądanie Dedka (ASSECO).
6'
Na boisku pojawia się Parzeński (ASSECO)
za 2 punkty
6'
[6:10] 2 punkty wsadem zdobywa Walton (ASSECO).
za 3 punkty
6'
[9:10] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO).
za 3 punkty
7'
[9:13] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Sapp (POLPHARMA).
8'
Faul niesportowy Frasunkiewicza (ASSECO)
wolne (trafione oba)
8'
[9:15] Ravenel (POLPHARMA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
8'
[11:15] Żołnierewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
wolne (tylko 1 trafiony)
8'
[12:15] Tylko jeden rzut wolny trafia Żołnierewicz (POLPHARMA).
9'
[12:17] Miles (POLPHARMA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
Asseco Gdynia - skandują fani
10'
[13:17] Tylko jeden rzut wolny trafia Żołnierewicz (ASSECO).
za 2 punkty
10'
[13:19] 2 punkty z półdystansu zdobywa Sapp (POLPHARMA).
za 3 punkty
10'
[16:19] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kowalczyk (ASSECO).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY
11'
Polpharma zaczyna drugą kwartę
za 3 punkty
11'
[19:19] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kowalczyk (ASSECO).
za 3 punkty
12'
[22:19] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kowalczyk (ASSECO).
czas
12'
Przerwa na żądanie Jankowskiego (POLPHARMA).
12'
Tylko zwycięstwo - skandują kibice gości
za 2 punkty
12'
[24:19] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
13'
[26:19] 2 punkty wsadem zdobywa Galdikas (ASSECO).
za 3 punkty
13'
[29:19] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kowalczyk (ASSECO).
za 2 punkty
15'
[31:19] 2 punkty z półdystansu zdobywa Kowalczyk (ASSECO).
15'
[31:20] Tylko jeden rzut wolny trafia Sęk (POLPHARMA).
za 3 punkty
16'
[31:23] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Meier (POLPHARMA).
za 2 punkty
16'
[33:23] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Parzeński (ASSECO).
za 3 punkty
18'
[33:26] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Meier (POLPHARMA).
czas
18'
za 2 punkty
18'
[35:26] 2 punkty z pola rzech sekund zdobywa Walton (ASSECO).
za 3 punkty
19'
[35:29] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Robak (POLPHARMA).
za 2 punkty
19'
[37:29] 2 punkty wsadem zdobywa Galdikas (ASSECO).
za 2 punkty
19'
[37:31] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Sapp (POLPHARMA).
19'
SKS, SKS - śpiewają kibice Polpharmy
za 2 punkty
20'
[37:33] 2 punkty z półdystansu zdobywa Ravenel (POLPHARMA).
20'
Robak (POLPHARMA) rzuca zza polowy, ale nie trafia
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Najskuteczniejsi w meczu: Kowalczyk (ASSECO) - 14 pkt, Meier (POLPHARMA) - 11 pkt, Sapp (POLPHARMA) - 10 pkt, Galdikas (ASSECO) - 6 pkt,
Gdynianie wygrywają zbiórki 23:19, asysty 8:6 i przechwyty 4:2
21'
Zaczynamy drugą połowę. Przy piłce Asseco
21'
Gdynia, Gdynia - skandują fani
21'
[38:33] Tylko jeden rzut wolny trafia Galdikas (ASSECO).
za 2 punkty
21'
[38:35] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Ravenel (POLPHARMA).
za 2 punkty
21'
[40:35] 2 punkty spod kosza zdobywa Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
22'
[40:37] 2 punkty z kontry zdobywa Kukiełka (POLPHARMA). Do tego faul Waltona
22'
Kukiełka (POLPHARMA) pudłuje rzut wolny
23'
[40:39] Kukiełka (POLPHARMA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
23'
[42:39] 2 punkty spod kosza zdobywa Galdikas (ASSECO).
za 3 punkty
23'
[42:42] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Meier (POLPHARMA).
za 2 punkty
23'
[42:44] 2 punkty z półdystansu zdobywa Ravenel (POLPHARMA).
za 3 punkty
24'
[45:44] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO).
za 2 punkty
24'
[47:44] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Kowalczyk (ASSECO).
25'
Asseco Gdynia - skandują kibice
za 3 punkty
25'
czas
25'
25'
[51:44] Tylko jeden rzut wolny trafia Walton (ASSECO).
26'
[53:44] Walton (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
26'
[53:46] 2 punkty z półdystansu zdobywa Ravenel (POLPHARMA).
za 2 punkty
26'
[55:46] 2 punkty zdobywa Parzeński (ASSECO).
za 3 punkty
27'
[55:49] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Miles (POLPHARMA).
za 2 punkty
28'
[55:51] 2 punkty dobitką zdobywa Ravenel (POLPHARMA).
za 2 punkty
29'
[55:53] 2 punkty z półdystansu zdobywa Ravenel (POLPHARMA).
za 3 punkty
29'
[58:53] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szczotka (ASSECO).
29'
Twardo w obronie - skandują kibice Asseco
30'
[60:53] Galdikas (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
30'
Ravenel (POLPHARMA) rzuca, nie trafia i KONIEC TRZECIEJ KWARTY
31'
Polpharma zaczyna czwartą kwartę
za 2 punkty
31'
[60:55] 2 punkty zdobywa Ravenel (POLPHARMA).
za 2 punkty
32'
[62:55] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Szczotka (ASSECO).
33'
Hej Asseci - śpiewają kibice
za 2 punkty
33'
[62:57] 2 punkty z kontry zdobywa Miles (POLPHARMA).
za 2 punkty
34'
[64:57] 2 punkty z kontry zdobywa Matczak (ASSECO).
czas
34'
35'
Gdynia, Gdynia - słychać z trybun
za 3 punkty
35'
za 3 punkty
36'
[67:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Meier (POLPHARMA).
za 2 punkty
36'
[67:62] Kolejne 2 punkty zdobywa Meier (POLPHARMA).
37'
[69:62] Szczotka (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
37'
[69:64] 2 punkty zdobywa Ravenel (POLPHARMA).
37'
[70:64] Tylko jeden rzut wolny trafia Parzeński (ASSECO).
za 3 punkty
38'
[73:64] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kowalczyk (ASSECO).
czas
38'
za 2 punkty
38'
[73:66] 2 punkty zdobywa Sapp (POLPHARMA).
za 2 punkty
39'
[73:68] 2 punkty spod kosza zdobywa Sapp (POLPHARMA). Do tego faul Waltona - już 4. w meczu
za 1 punkt
39'
[73:69] Rzut wolny trafia Sapp (POLPHARMA).
za 2 punkty
39'
[75:69] 2 punkty spod kosza zdobywa Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
40'
[77:69] 2 punkty spod kosza zdobywa Galdikas (ASSECO). I jest faulowany przez Ravenela
za 1 punkt
40'
[78:69] Rzut wolny trafia Galdikas (ASSECO).
za 2 punkty
40'
[78:71] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Ravenel (POLPHARMA).
40'
[79:71] Tylko jeden rzut wolny trafia Kowalczyk (ASSECO).
40'
Na boisku pojawia się Paredes (ASSECO). 16,3 sekundy do końca meczu
40'
[79:73] Ravenel (POLPHARMA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
40'
[81:73] 2 punkty spod kosza zdobywa Galdikas (ASSECO).
40'

Wyniki 11 kolejki

• ASSECO Gdynia - Polpharma Starogard Gdański 81:73 (16:19, 21:14, 23:20, 21:20)
  • TREFL Sopot - Polski Cukier Toruń 97:82 (20:30, 25:21, 29:9, 23:22)
  • Stelmet Zielona Góra - Polfarmex Kutno 69:61 (18:15, 14:13, 18:9, 19:24)
  • Energa Czarni Słupsk - Jezioro Tarnobrzeg 73:70 (24:16, 16:15, 16:17, 17:22)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Anwil Włocławek 74:85 (22:20, 12:20, 22:18, 18:27)
  • King Wilki Morskie Szczecin - Rosa Radom 75:94 (29:23, 8:23, 17:26, 21:22)
  • Śląsk Wrocław - Wikana Start Lublin 100:75 (23:22, 27:6, 24:24, 26:23)
  • AZS Koszalin - PGE Turów Zgorzelec 78:89 (10:21, 21:27, 24:23, 23:18)

Opinie (16)

• Ligowa szarzyzna

Zmiany w prowadzeniu gry przez Asseco i skuteczne rzuty z pozycji za 3!!!
    Dużo minut otrzymał Kowalczyk i odwdzięczył się zdobyczą punktową w rzutach za 3. Walton w końcu opanował się z wjazdami pod kosz przy zamkniętych oczach i podawał. Szału nie ma.
    Cieszy zwycięstwo i zdobyte punkty przecież przybliżające do play offów.

• 21 2

• Brawo chłopaki :-)

• 16 4

• (10)

Wciąż 3 kluby kibica dopingują ale skończył się strajk w sektorze X. Panowie wytrzeźwieli, czy klub wreszcie potrząsnął niektórymi?