Kowalski odejdzie do Widzewa

Marta, jag.
21 lipca 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Mistrz Polski juniorów starszych - Paweł Brzuzy ustalił wynik sparingu Arki z Olimpią. Mistrz Polski juniorów starszych - Paweł Brzuzy ustalił wynik sparingu Arki z Olimpią.

Jakub Kowalski zostanie piłkarzem Widzewa. Skrzydłowy Arki podpisze w Łodzi kontrakt na rok z opcją przedłużenia o dwa kolejne sezony. Gdyński klub zarobi około 50 tysięcy złotych. W nowym składzie na bocznym boisku przy ul. Olimpijskiej żółto-niebiescy pokonali w sobotę spadkowicza z I ligi - Olimpię Elbląg 2:0 (1:0)

.

Tomasik 10, Brzuzy 60

ARKA: Szromnik - Tadrowski, Mazurkiewicz (46 Brodziński), Sobieraj (46 Jarzębowski), Dettlaff - Pruchnik, Rzuchowski - Krajanowski (46 Brzuzy), Szwoch (64 Formella), Tomasik (46 Radzewicz) - Marcus (46 Nwaogu)

OLIMPIA: Rogaczow - Nadziejewski, Ikim, Lewandowski, Miecznik - Piętka, Scherfen - Lubenov, Ressel, Lisiecki - Malicki oraz Hrynowiecki, Kołosow, Kowalczyk, Skokowski, Bobek, Madani, Zieliński, Raduszko, Broniarek

Z dwóch piłkarzy Arki, którzy przebywali na testach w Widzewie, do Gdyni nie wróci Jakub Kowalski. W Trójmieście gościł dzisiaj menedżer piłkarza, Marek Citko i uzyskał zapewnienie, że żółto-niebiescy przystaną na transfer. Jako że skrzydłowy przy ul. Olimpijskiej miał kontrakt tylko na jeden sezon, a ponadto są wobec niego zaległości finansowe, to Arka nie zarobi na piłkarzu. Co najwyżej może liczyć, że zwrócone jej zostaną pieniądze, za które przed rokiem wykupiła Kowalskiego z SMS Łódź, czyli około 50 tysięcy złotych.

Do końca tygodnia ma się wyjaśnić przyszłość w Widzewie stopera Wallace. Petr Nemec na razie konsekwentnie zgrywa nową drużynę. W kolejnym sparingu na prawym skrzydle wystąpił Damian Krajanowski, a miejsce w "11" otrzymało czterech testowanych piłkarzy: Julien TadrowskiMarcin Dettlaff na bokach obrony, Radosław Pruchnik jako środkowy pomocnik oraz Marcus Vinicius da Silva, ustawiony ponownie w ataku.

Jeszcze kilkanaście tygodni temu zespoły, które zmierzyły się w dzisiejszym sparingu, rywalizowały ze sobą o pierwszoligowe punkty. Elblążanie jednak byli najsłabszą ekipą zaplecza ekstraklasy i zostali zdegradowani. Choć w ekipie przyjezdnych po spadku nastąpiła kadrowa rewolucja, to w meczu z również osłabioną w porównaniu z poprzednim sezonem Arką, nie było widać nowej jakość w postawie Olimpii.

Gdynianie przeważali już od pierwszego gwizdka sędziego. W pierwszej połowie chwilami wręcz nie wypuszczali rywali z ich części boiska. W ofensywie szczególnie aktywny był Piotr Tomasik i to on był autorem pierwszej bramki.

Po szybkim przerzuceniu piłki z własnej połowy na prawą stronę połowy Olimpii gdynianie przeprowadzili dynamiczną akcję, wymienili dwa podania i dośrodkowali w pole karne. Tam niemal na czystej pozycji był Tomasik, który pewnie wpakował piłkę do bramki.

Gdynianie przeważali, co chwila bili rzuty rożne, bądź bezpośrednio ostrzeliwali bramkę gości. Więcej bramek jednak w pierwszej połowie nie było. Po około 30 minutach na kilka groźniejszych akcji zdecydowali się goście. W 31 minucie Szromnik zbyt daleko wyszedł z bramki, jednak rywalom nie udało się go przelobować. Po kilku minutach w olbrzymim zamieszaniu w polu karnym Arki gdynianie dosłownie w ostatniej chwili wybili piłkę z linii bramkowej.

Po zmianie stron gra stała się nieco wolniejsza, jednak tylko na kilkanaście minut. W 60 minucie gorąco zrobiło się pod bramką gości, wprawdzie pierwszy strzał na bramkę golkiper Olimpii zdołał odbić, ale futbolówka trafiła wprost pod nogi Pawła Brzuzego, który nie miał najmniejszego problemu z umieszczeniem jej w siatce.

Gdynianie nadal atakowali, stwarzali sobie klarowne sytuacje, jednak nie podwyższyli już wyniku. Na tle drugoligowego przeciwnika zaprezentowali się bardzo przyzwoicie, grali szybciej i składniej, widać było, że mimo zmian w składzie zaczynają rozumieć się na boisku.

gra przerwana w 53. minucie - przeczytaj relację

14 lipca (Gdynia): Stomil Olsztyn 1:1 (0:0)
Mateusz Szwoch - przeczytaj relację

18 lipca (Gdynia): Gwardia Koszalin 3:0 (1:0)
Mateusz Szwoch, Piotr Tomasik, Marcin Radzewicz - przeczytaj relację

25 lipca (Gniewino) Piast Gliwice
Marta, jag.

Opinie (112) 10 zablokowanych

• Jeszcze się podpisz...!!!!

• 0 0

• na meczach arki nwet jakby dopłacal i po 30 zlotych do biletu kibicom to i tak nigdy nie bedzie pelnego stadionu (1)

Byłem na arce z synem,wyzywano mnie i oplowano bo nie chcialem bojkotowac!Nigdy wiecej juz nie pojde!

• 2 5

• nie przesadzaj gościu. Też chodziłem i nic mi się nie stało. Po co prowokujesz

• 0 0

• Informacyjnie członkowie SKGA kupują normalne karnety i bilety własnie po to by wspomagać klub! (2)

każdy zrezygnował z przysługujących im darmowych karnetów a nawet zniżek!

Szacunek!

• 3 5

• Dejfid i Orzech oddajcie darmowe karnety hipokryci!

• 3 0

• OBŁUDA

Najpierw walczą o darmowe bilety, rozwalają klub, a treraz udają charakternych

• 3 2

• (5)

Cały stadion "Rysiu" śpiewał, a on stadion wam ...

• 43 32

• (1)

baltyku stadionu juz nie ma i nie bedzie!!!jak spadli s chukiem do nizszych klas w utryzmanie stadionu musialo sie wlaczyc miasto bo patalachy nawet nie umieli tej ruiny utrzymac.gracie w 3 lidze gdzie REZERWY nasze graja choc mieliscie za sponsora Amike a i tak spadliscie z chukiem.takze dajcie sobie spokoj,bedziecie mieli derby z lechia i Arka w 3 lidze takze macie to co chcieliscie

• 4 6

• z 'chukiem' to pewnie spadłeś klasę niżej w podstawówce

• 2 0

• przecierz przed ryskiem to LECHIA NAM GÓRKĘ ZABRAŁA (1)

• 16 14

• Właśnie. Tak naprawdę, to z tego powodu kibice Arki oddali stadion Ryśkowi i przenieśli się na Bałtyk. Wstyd im było siedzieć na górce, która należała do Lechii.

• 20 19

• nie płacz

• 12 7

• boże jak czytam napinke 15 latkow za miedzy to az nie chce sie wchodzic na trojmiasto.pl (1)

• 9 2

• poważnie, zza miedzą bardzo pusta młodzież rośnie.

Zero sensownych wypowiedzi tylko cały czas te same teksy na poziomie 14 latka.
      Żenada,żenada...

• 1 1

• TAG (1)

ARKA GDYNIA !!

• 54 44

• Tak tak

Ale wasze rezerwy już nie tak pewnie zremisowały z Concordią. Ciekawe jak by pierwszemu zespołowi poszło z nimi pewnie ciężej by było wygrać niż z Olimpią która się sypie.

• 0 2

• a po co komu arka w gdyni?w co oni graja?pilke?szkoda kasy na patalachow!

• 5 6

• Jest marnym prowokatorem bo

nikt nie ogłaszał bojkotu po kilku meczach lecz po zakończeniu sezonu a teraz tez namawiają to kupowania karnetów na jesień!

bojkot zakończył sie sukcesem - masz tańsze bilety i karnety masz nowe władze i nie ma Czyzyka z Nowakiem

• 3 4

• Nie kupuje karnetu bo:

-znowu po kilku meczach ogłoszą jakiś durny bojkot
    -bojkot nic nie dał a nawet jest gorzej niż było

• 8 3

• sukcesy bojkociarzy? (10)

Odejście Nowaka i Czyżyka?- od pół roku było wiadomo, że Nowak w czerwcu odchodzi a Czyzyk leci z DS
    Nowy prezes? - Prezesem zostaje trzecia w kolejności znienawidzona przez nich
    osoba w klubie
    Przyczynienie sie do spadku- chyba że uważacie że doping nic nie daje i nie pomaga piłkarzom
    Drastyczne obcięcie budżetu - teraz zapełnijcie stadion i doróbcie te kilka milionów biletami po 1zł
    Widze, że tak jak polityczni mentorzy z PISu z każdej porazki potrafia odtrąbic sukces.
    Tylko ciemny lud to kupi.

• 14 8

• jednym z głównych zarzutów było, że marketingowiec jest prezesem innego klubu a teraz został prezesem Arki

Sukces po ....

• 2 0

• Czyżyk, przestań w końcu pisać te komentarze odejdź od kompa i uznaj swoją porażkę (4)

Możesz umniejszać ich rolę jednak nie można tego podważyć że dzięki nim POZNALIŚMY PRAWDĘ jakie długi były w klubie, dzięki nim nie ma Nowaka i Czyżyak że mamy zniżki na bilety i karnety, otwarte spotkania z prezesem itd.

Jedyną porażke odnióał Czyżyk i jego polityka pseudotransferowa!

kibice wracaja na stadion jako wygrani! To oni będą swoją obecnością łatać dziurę w budżecie zrobioną przez poprzednich działaczy

• 2 8

• propaganda sukcesu rodem z PRL (3)

Gadasz bzdury, bilety po parę groszy, frekwencja najniższa w kraju, czym ty chcesz tę dziurę łatać?

• 7 1

• Frekwencja na arce przed protestem była najwyzsza w I lidze (2)

a i na wiosne była jedna z wyższych! kilka tysiecy widzów po kilkanaście zł przez kilkanascie meczów i masz 2 miliony!

tanie bilety = wzrost frekwencji = ZYSK! zobacz jak było na Górniku Zabrze

• 1 8

• jesteś.. a nie matematyk (1)

17 meczy x 4500 tys. (tylu było was średnio na meczu) = 76500 x np bilety po 15 zł to wychodzi 1 147 500 zł - TO JAKI TU MASZ ZYSK !!! odejmij teraz koszty organizacji meczu i obniż ceny biletów do 1 zł i 10 zł to wychodzi na to, że klub do tego jeszcze dopłaci