Żużlowcy Wybrzeża znów liderami I ligi

Rafał Sumowski
1 września 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk czeka na trening. Kasprzak: Liga powinna startować w maju
Dawid Stachyra zaimponował dziś formą, nie dając pokonać się w żadnym biegu, w którym jechał. Dawid Stachyra zaimponował dziś formą, nie dając pokonać się w żadnym biegu, w którym jechał.

Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk rozgromili na własnym torze Lubelski Węgiel KMŻ 65:25 i wrócili na fotel lidera I ligi. Zwycięstwo nad "Koziołkami" mogło być jeszcze wyższe, ale w biegach nominowanych trener Stanisław Chomski dwukrotnie postawił na juniorów. Udany powrót do składu zanotował Dawid Stachyra, który zdobył komplet punktów w czterech wyścigach.

14. Marcel Szymko 7+2 (2*,2,1*,1,1)
15. Krystian Pieszczek 11+1 (3,3,2*,3,w)
7. Arkadiusz Madej 1 (0,0,1)

Pomeczowy komentarz Stanisława Chomskiego, trenera Renault Zdunek Wybrzeża: Goście przyjechali w składzie w jakim przyjechali. Wiadomo, że wszystkim rządzą finanse. Szacunek dla tych zawodników, którzy zostali "odkurzeni" i trochę dziś powalczyli. Widać, że kochają żużel. Dla nas była to natomiast ostatnia szansa żeby trochę poeksperymentować - więcej biegów pojechali juniorzy, a do składu wrócił Dawid Stachyra.

Na pewno najbardziej cieszy nas postawa Dawida. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale wierzę, że dzisiejszy występ pomoże mu się odblokować i będzie on jeszcze ważnym ogniwem drużyny w ostatnich meczach. Próbowaliśmy z gośćmi, ale te manewry się nie udały. Z najemnika nie ma pracownika. Dawid identyfikuje się z drużyną i przeżywa jej wzloty i upadki. Widać było, że coś drgnęło w jego jeździe i to największy pozytyw tego meczu.

Relacja live Stan toru na godzinę przed zawodami
Na próbę toru wyjechali Artur Mroczka (RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE) i Robert Miśkowiak (RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE) oraz Tomasz Piszcz (LUBELSKI WĘGIEL KMŻ) i Tadeusz Kostro (LUBELSKI WĘGIEL KMŻ).
Na 10 minut przed rozpoczęciem meczu frekwencja na trybunach najniższa w sezonie - niespełna tysiąc osób. Nic dziwnego gdyż lublinianie wystawili praktycznie II-ligowy skład. Co ciekawe, gości przyjechało wspierać... 7 kibiców.
Rundę honorową na lawecie odbywają wokół toru szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk. Z pewnością liczyli na to, że zaprezentują się większej rzeszy kibiców.
Na trybunach transparent "Cześć i chwała obrońcom Westerplatte 1 września 1939" upamiętniający 74. rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Zaczął padać deszcz. Przypomnijmy, że aby zawody zostały zaliczone za odbyte, musi zostać rozegranych przynajmniej osiem wyścigów.
Minutą ciszy uczczono pamięć obrońców Westerlplatte
Zawody odbędą się według I zestawu startowego. Gdańszczanie rozpoczną mecz z zewnętrznych pól.
I
[4:2] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Dawid Stachyra (3 pkt), Michał Łopaczewski (2 pkt), Robert Miśkowiak (1 pkt), Andriej Kudriaszow (0 pkt).

Ze startu najlepiej Stachyra. Miśkowiak nie zdołał wyprzedzić na dystansie Łopaczewskiego. Kudriaszow zanotował defekt na 4 pozycji.
II
[9:3] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Marcel Szymko (2 pkt), Mateusz Łukaszewski (1 pkt), Arkadiusz Macej (0 pkt).

Ze startu najlepiej Pieszczek. Szymko jechał trzeci, ale na drugim okrążeniu błąd popełnił Łukaszewski i dał się wyprzedzić gdańszczaninowi.
III
  Artur Mroczka,
  Tomasz Piszcz,
  Renat Gafurow,
  Martin Gavenda.
III
W Daugavpils Lokomotiv prowadzi 32:28 z GKM Grudziądz. To dobry wynik dla gdańszczan, którzy mogą dziś odzyskać fotel lidera I ligi.
bieg 5:1
III
[14:4] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Artur Mroczka (3 pkt), Renat Gafurow (2 pkt), Tomasz Piszcz (1 pkt), Martin Gavenda (0 pkt).

Duże brawa dla Tomasza Piszcza. Zawodnik, który niegdyś ścigał się dla Wybrzeża, napsuł sporo krwi Mroczce i Gafurowowi. Jednak wyłącznie na pierwszym okrążeniu.
IV
  Thomas Jonasson,
  Tadeusz Kostro.
bieg 5:1
IV
[19:5] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Thomas Jonasson (2 pkt), Tadeusz Kostro (1 pkt), Arkadiusz Madej (0 pkt).

Wyjście spod taśmy najlepsze w wykonaniu Kostro. Na drugim okrążeniu wyprzedził go Pieszczek mijając na prostej. Dopiero a ostatnim okrążeniu powtórzył to Jonasson.
4'
Przerwa na równanie toru
4'
Deszczowe chmury przeszły. Wygląda na to, że rozegranie całego meczu nie będzie zagrożone.
V
bieg 5:1
V
[24:6] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Renat Gafurow (3 pkt), Artur Mroczka (2 pkt), Andriej Kudriaszow (1 pkt), Michał Łopaczewski (0 pkt).

Ze startu najlepiej gdańszczanie, ale Mroczkę wyprzedził Łopaczewski, który był blisko urwania kolejnych punktów gospodarzom, ale zanotował defekt motocykla na ostatnim okrążeniu.
VI
bieg 3:3
VI
[27:9] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Martin Gavenda (3 pkt), Marcel Szymko (2 pkt), Thomas Jonasson (1 pkt), Tomasz Piszcz (0 pkt).

Gavenda wygrał start i do końca odpierał ataki Szymko. Jonassonowi chyba nie chciało się nawet ścigać. Piszcz został zdublowany na trzecim okrążeniu, gdyż po defekcie nie zjechał z toru.
VII
  Mateusz Łukaszewski,
7'
W Daugavpils 42:42 po 14 biegach
VII
Wyścig przerwany. Gdańszczanie jechali na 5:1, ale na drugim okrążeniu upadł Tadeusz Kostro (LUBELSKI WĘGIEL KMŻ), który z impetem wpadł w bandę.
7'
Kostro wykluczony z powtórki
bieg 5:1
VII
[32:10] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Dawid Stachyra (3 pkt), Robert Miśkowiak (2 pkt), Mateusz Łukaszewski (1 pkt), Tadeusz Kostro (w/0 pkt).

Świetny start Stachyry i pewne prowadzenie. Miśkowiak zapewnił kibicom odrobinę emocji i dopiero na ostatnim okrążeniu minął Łukaszewskiego.
7'
W Daugavpils GKM zremisował z Lokomotivem. Oznacza to, że Wybrzeże wygrywając z Lubelskim Węglem odzyska pierwsze miejsce w tabeli I ligi.
7'
7'
Relacja live Na zdjęciu silnik, którego używa dziś Dawid Stachyra (RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE). Trzeba przyznać, że "ostatnia deska ratunku" póki co, nie zawodzi.
VIII
bieg 5:1
VIII
[37:11] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Thomas Jonasson (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Michał Łopaczewski (1 pkt), Andriej Kudriaszow (0 pkt).

Bieg bez historii. Pewne zwycięstwo gdańszczan niezagrożone od startu.
IX
bieg 5:1
IX
[42:12] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Dawid Stachyra (3 pkt), Robert Miśkowiak (2 pkt), Tomasz Piszcz (1 pkt), Martin Gavenda (0 pkt).

Start wygrał Piszcz, ale na prostej błyskawicznie minął go Stachyra, a po krótkim pojedynku także Miśowiak - na drugim okrążeniu.
X
X
Nierówny start, będzie powtórka.
bieg 5:1
X
[47:13] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Renat Gafurow (3 pkt), Artur Mroczka (2 pkt), Arkadiusz Madej (1 pkt), Tadeusz Kostro (0 pkt).

Wyścig bez historii. Kostro zanotował defekt na trzeciej pozycji na przedostatnim okrążeniu, ale dojechał do mety za co został nagrodzony oklaskami przez kibiców.
10'
Przerwa na równanie toru.
XI
bieg 5:1
XI
[52:14] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Dawid Stachyra (3 pkt), Thomas Jonasson (2 pkt), Michał Łopaczewski (1 pkt), Martin Gavenda (0 pkt).

Kolejny atomowy start Stachyry. Gdańszczanie od początku wyścigu na podwójnym prowadzeniu.
XII
bieg 3:3
XII
[55:17] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Andriej Kudriaszow (3 pkt), Artur Mroczka (2 pkt), Marcel Szymko (1 pkt), Mateusz Łukaszewski (0 pkt).

Kudriaszow wygrał start i dowiózł pierwsze miejsce z dość sporą przewagą nad gdańszczanami. W walce nie liczył się Łukaszewski.
XIII
bieg 5:1
XIII
[60:18] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Renat Gafurow (3 pkt), Robert Miśkowiak (2 pkt), Tomasz Piszcz (1 pkt), Tadeusz Kostro (d/0 pkt).

Wygrany start gdańszczan i ogromna przewaga nad rywalami. Kostro zanotował defekt już na pierwszym okrążeniu.
XIII
Dzisiejszy mecz już na pewno zakończy się najwyższym zwycięstwem gdańszczan w sezonie - dwa tygodnie temu pokonali Lokomotiv Daugavpils 60:30.
13'
XIV

Szymko za Mroczkę i Pieszczek za Miśkowiaka jako rezerwy zwykłe.
bieg 4:2
XIV
[64:20] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Martin Gavenda (2 pkt), Marcel Szymko (1 pkt), Tomasz Piszcz (0 pkt).

Gavenda najlepszy ze startu, ale na wyjściu z pierwszego łuku z powodzeniem przy krawężniku zaatakował go Pieszczek.
XV

Szymko i Pieszczek jako rezerwy zwykłe za Gafurowa i Stachyrę.
XV
Wyścig przerwany. W bandę uderzył Pieszczek, który jechał na czele stawki. "Krycha" wstał z toru o własnych siłach, ale utyka na nogę. Z powtórki został wykluczony.
bieg 5:1
XV
[65:25] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Andriej Kudriaszow (3 pkt), Michał Łopaczewski (2 pkt), Marcel Szymko (1 pkt), Krystian Pieszczek (w/0 pkt).

Szymko przegrał po starcie walkę na łokcie z Łopaczewskim i rywale uciekli gdańszczaninowi odnosząc swoje jedyne drużynowe zwycięstwo w meczu.
15'
Koniec meczu. Gospodarze wygrali 65:25 i wrócili na pierwsze miejsce w ligowej tabeli

Opinie (76) 3 zablokowane

• Wracamy na fotel lidera ! I oby tak zostało do końca sezonu . (2)

GKS !!!

• 43 6

• (1)

Widać iż Miśkowiak ma problemy ze sprzętem ,

Stachyra czyżby znów w końcówce sezonu wzrost formy ? Zobaczymy chociażby za tydzień w Lublinie .

Mroczka , Stachyra , Pieszczek na duży plus .

Jonasson i Szymko coś nie pewnie .

• 25 1

• zapomniałeś o Gafurovie, u niego też duży plus

• 16 1

• 22 września !! przyjdz i dopinguj Wielke Wybrzeże !!! (3)

GKS GKS !!!

• 50 8

• jakie Wybrzeże?

w I lidze nie może być wielkie. i do tego tak zarządzane

• 9 15

• Będziemy! (1)

A nasz największy rywal GKM Grudziądz niech zobaczy jak się dopinguje! Flagi, oprawy, szare transparenty, to My tworzymy to, że ten sport jest piękny!

• 3 1

• I usłyszy sparta wrocław !!!!

• 3 3

• To był tylko sparing, za tydzień Lublin ma jechać u siebie w pełnym składzie (1)

Szymko na własnym torze nie wygrywał nawet z zawodnikami, którzy nie znaleźli klubów w 2 lidze-dramat, jeździ jak piczka. Szkoda, że nie pojechał Dominik, Krzysiek i Patryk. Oby ta inwestycja w Dawida się udała. Po 2 meczach wyjazdowych będzie można powiedzieć coś więcej.

• 41 3

• Nie w pełnym ,ale mocniejszym czyli z Kuciapą, Jeleniewskim dodatkowo.

• 0 0

• Brawo chłopaki za trenning !

szymko jak zwykle nic Stachyry nie ma co wychwalać jak narazie !!!

• 33 5

• Nie Lubie p.Trenera Chomskiegio.

Taki juz jestem.

• 10 23

• Tadek Kostro mnie dziś zawiódł.

Stać go na komplet a tu tak słabo pojechał. ;)

• 15 0

• Ten cały żużel to jakaś farsa.

Szkoda, że ten Lublin nie jeździł rowerami. Efekt byłby podobny. To jest rywalizacja??? Ogórkowa liga, ogórkowy sport, tylko wymagania finansowe kosmiczne.

• 35 10

• Prawdziwy test Stachyry będzie za tydzień w Lublinie. Prawdopodobnie Koziołki pojadą trochę mocniejszym składem - zobaczymy.

• 29 0

• Wszystko wyjdzie teraz na wyjazdach!!!

Pomimo wszystko, za dużo trzecich miejsc jak na konfrontację profesjonalistów aspirujących do E-ligi z zapaleńcami (z całym szacunkiem dla nich) żużla.