Futboliści amerykańscy w półfinałach play-off

2 czerwca 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Aż czternaście przyłożeń zobaczyli kibice na Narodowym Stadionie Rugby. Po przerwie Jastrzębie złamały opór Kozłów. Aż czternaście przyłożeń zobaczyli kibice na Narodowym Stadionie Rugby. Po przerwie Jastrzębie złamały opór Kozłów.

Blisko tysiąc kibiców obejrzało wysokie zwycięstwo futbolistów amerykańskich Seahawks. Gdynianie po inauguracyjnej remisowej kwarcie wraz z kolejnymi minutami gry zdobywali coraz większą przewagę, by ostatecznie wygrać z Kozłami Poznań aż 62:35 (14:14, 21:15, 15:6, 12:0). Ten sukces dał mistrzom Polski awans do półfinałów play-off już na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek grupowych.

Publiczność, która zdecydowała się sobotnie popołudnie spędzić na Narodowym Stadionie Rugby, nie miała prawa się nudzić. Obie drużyny postawiły na ofensywny futbol. Liczył się przede wszystkim atak.

-Po zdobyczach punktowych widać, że ofensywa dobrze funkcjonowała. Natomiast w tym sezonie nie straciliśmy jeszcze tylu punktów. To efekt pierwszej połowy, w której obrona zagrała słabo. Dopiero po przerwie w defensywie było przyzwoicie - ocenia Maciej Cetnerowski, trener główny Seahawks.

Niespodzianką zapachniało już w inauguracyjnej kwarcie. Po przyłożeniach Gawła PilachowskiegoIvana Pavlovica oraz celnych podwyższeniach goście objęli prowadzenie 14:7.

Kozły w Gdyni olbrzymie kłopoty obrońcom tytułu sprawiali do wyniku 21:21. Dopiero punktowe akcje Jeremy'ego DixonaPatryka Kordysia pozwoliły zejść Jastrzębiom na przerwę z niewielkim prowadzeniem 35:29.

-Jesteśmy po tym meczu w bardzo nieciekawych nastrojach. Już w pierwszej akcji spotkanie skończyło się dla naszego defensywnego liniowego, Macieja Nagodzińskiego, później jeszcze uraz Ivana Pavlovica, do którego właśnie jedziemy. Wiemy, że leży pod kroplówką, ale nie mamy jeszcze pojęcia co się z nim dzieje. Wygląda na to, że jest odwodniony i wyczerpany - narzekał po spotkaniu Marcin Śniadecki, prezes poznańskiego klubu.

Po przerwie goście także z powodu wspomnianych ubytków kadrowych nie byli w stanie dotrzymać kroku zaciekle atakującym gospodarzom. Dorobek Kozłów został wzbogacony już tylko o jedno przyłożenie. W ostatnie kwarcie punktowali już tylko gdynianie. Jednak nie udało im się poprawić rekordu zdobyczy z tego sezonu, gdy na początku maja w meczu z Warsaw Spartans uzyskali 76 punktów.

Seahawks Gdynia - Kozły Poznań 62:35 (14:14, 21:15, 15:6, 12:0)
I kwarta

7:0 przyłożenie Jareda Chunna po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Szymon Barczak)
7:7 przyłożenie Gawła Pilachowskiego po 26-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich)
7:14 przyłożenie Ivana Pavlovica po 15-jardowej akcji po podaniu Jeffrey'a Legree (podwyższenie za jeden punkt Szymon Barczak)

II kwarta
21:14 przyłożenie Patryka Kordysia po 8-jardowej akcji po podaniu Ferni'ego Garzy (podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich)
21:21 przyłożenie Patryka Barczaka po 8-jardowej akcji po podaniu Jeffrey'a Legree (podwyższenie za jeden punkt Szymon Barczak)
28:21 przyłożenie Jeremy'ego Dixona po 20-jardowej akcji po podaniu Ferni'ego Garzy (podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich)
35:29 przyłożenie Ivana Pavlovica po 43-jardowej akcji po podaniu Jeffrey'a Legree (podwyższenie za dwa punkty Szymon Barczak)

III kwarta
43:29 przyłożenie Jeremy'ego Dixona po 10-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Jeremy Dixon po podaniu Ferni'ego Garzy)
50:29 przyłożenie Pawła Fabicha po 26-jardowej akcji po podaniu Ferni'ego Garzy (podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich)
50:35 przyłożenie Jareda Chunna po 17-jardowej akcji po podaniu Jeffrey'a Legree

IV kwarta
56:35 przyłożenie Jeremy'ego Dixona po 23-jardowej akcji po podaniu Ferni'ego Garzy

MVP meczu: Jeremy Dixon (skrzydłowy Seahawks)

Drugi mecz grupy północnej:
Warsaw Eagles - Warsaw Spartans 71:0 (14:0, 29:0, 14:0, 14:0)

Mecze Seahawks Gdynia w Toplidze 2013
24 marca Warsaw Spartans wyjazd 48: 0 (20:0, 7:0, 7:0, 14:0)
7 kwietnia AZS Silesia Rebels dom 35: 6 (7:6, 14:0, 7:0, 7:0)
14 kwietnia Giants Wrocław d  32:28 (6:9, 14:7, 6:12, 6:0)
20 kwietnia Warsaw Eagles w  20: 7 (0:0, 6:7, 6:0, 8:0)
4 maja Warsaw Spartans d  76: 0 (20:0, 42:0, 7:0, 7:0)
12 maja Devils Wrocław w  25:34 (7:14, 0:7, 12:7, 6:6)
18 maja Zagłębie Steelers w  42: 7 (13:0, 22:0, 0:7, 7:0)
1 czerwca Kozły Poznań d  62:35 (14:14, 21:15, 15:6, 12:0)
9 czerwca Warsaw Eagles d
16 czerwca Kozły Poznań w

ew. półfinał - 29 lub 30 czerwca
ew. finał - 13 lipca (Stadion Narodowy w Warszawie)