Vistal nadal przegrywa w Lidze Mistrzyń

4 listopada 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
W Słowenii ciężko się było piłkarkom ręcznym Vistalu Gdynia przebić ze skutecznym rzutem z drugiej linii. Na zdjęciu Joanna Kozłowska (nr 19). W Słowenii ciężko się było piłkarkom ręcznym Vistalu Gdynia przebić ze skutecznym rzutem z drugiej linii. Na zdjęciu Joanna Kozłowska (nr 19).

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia w czwartym meczu Ligi Mistrzyń doznały czwartej porażki. Tym razem podopieczne Agnieszki Truszyńskiej uległy na wyjeździe drużynie Krim Mercator Ljubljana 22:29 (11:16). Gra przyjezdnych w Słowenii na dobre załamała się przy 19:22, gdy straciły 4 bramki z rzędu. Po tej przegranej mistrzynie Polski praktycznie straciły szanse na awans do drugiej fazy rozgrywek.

Krim Mercator Ljubljana Krim Mercator Ljubljana
Marincek, Stefanisin - Benko 2, Abina, Barić 6, Beganović 3, Stanko 6, Omoregie 1, Żulić 1, Koren 3, Gregorc, Adler 2, Tsakalou 2, Amon, Perederij 2, Despotović 1
Sędziowie: M.Bennani, S.Bennani (obie Szwecja)
Widzów: 900
Gapska, Kordowiecka, Kamińska - Janiszewska 3, Pękala, Stanulewicz 4, Zych 5, Kozłowska 3, Gutkowska, Kowalczyk, Śliwińska, Machado-Mateli 1, Szarawaga 4, Kulwińska 2, Uścinowicz, Błaszkowska

4. kolejka Ligi Mistrzyń grupa A
CSM Bukareszt - Nykobing Falster 39:26 (18:12)

TABELA po 4 kolejkach:
kolejno: mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty

1. CSM Bukareszt 4 3 0 1 125: 92 6
2. Krim Mercator 4 3 0 1 103: 97 6
3. Nykobing Falster 4 2 0 2 104:109 4
4. Vistal Gdynia 4 0 0 4 85:119 0

obie drużyny zgłosiły te same składy co w październiku w Gdyni, gdzie Krim wygrał 29:19

W GDYNI Z KRIMEM VISTAL NAWIĄZAŁ WYRÓWNANĄ WALKĘ TYLKO DO PRZERWY. PRZECZYTAJ RELACJĘ
1'
rozpoczął Vistal
1'
pierwsze akcje nieudane. Nieskuteczne rzuty Kozłowskiej (VISTAL Gdynia) i Benko (Krim Mercator Ljubljana)
2'
Żółtą kartką otrzymuje Despotović (Krim Mercator Ljubljana).
2'
[1:0] Bramkę zdobywa Stanko (Krim Mercator Ljubljana).
3'
[1:1] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia).
3'
już 3 nieskuteczny rzut tego dnia Kozłowskiej (VISTAL Gdynia)
4'
[2:1] Bramkę zdobywa Koren (Krim Mercator Ljubljana).
4'
[2:2] Bramkę zdobywa Szarawaga (VISTAL Gdynia).
5'
[3:2] Bramkę zdobywa Perederij (Krim Mercator Ljubljana).
wykluczenie
5'
Barić (Krim Mercator Ljubljana) otrzymuje dwuminutową karę.
5'
[3:3] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL Gdynia) w liczebnej przewadze
6'
nieskuteczna akcja Omoregie (Krim Mercator Ljubljana). Vistal przed szansą na objęcie prowadzenia
wykluczenie
7'
Stanko (Krim Mercator Ljubljana) otrzymuje dwuminutową karę.
7'
[3:4] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia) z karnego. Pierwsze prowadzenie Vistalu
7'
znów w ataku myli się Omoregie (Krim Mercator Ljubljana)
8'
nie trafia też Zych (VISTAL Gdynia)
8'
[4:4] Bramkę zdobywa Benko (Krim Mercator Ljubljana) w osłabieniu
wykluczenie
9'
Zych (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę, a chwili wcześniej nieskuteczny rzut Janiszewskiej
9'
[5:4] Bramkę zdobywa Koren (Krim Mercator Ljubljana) z karnego
10'
[6:4] Bramkę zdobywa Stanko (Krim Mercator Ljubljana).
11'
[6:5] Bramkę zdobywa Szarawaga (VISTAL Gdynia).
11'
na razie obie drużyny co drugi rzut celny
12'
[7:5] Bramkę zdobywa Stanko (Krim Mercator Ljubljana). To jej 3. trafienie
13'
[7:6] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL Gdynia).
13'
[8:6] Bramkę zdobywa Tsakalou (Krim Mercator Ljubljana). Jedna po drugiej akcja tej zawodniczki. Za pierwszym razem jej się nie udało
14'
[8:7] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia) z karnego
15'
była szansa na wyrównanie, ale tym razem Zych (VISTAL Gdynia) nie trafiła
17'
[9:7] Bramkę zdobywa Tsakalou (Krim Mercator Ljubljana). Nieco wcześniej nie udało się to Benko
18'
niecelnie Uścinowicz (VISTAL Gdynia)
19'
[10:7] Bramkę zdobywa Perederij (Krim Mercator Ljubljana).
czas
19'
Przerwa na żądanie trener Truszyńskiej (VISTAL Gdynia). Kłopoty gdynianek w ofensywie. Od 6 minut nie mogą rzucić bramki z gry. Na razie z 14 ich rzutów dokładnie połowa, w tym dwa z karnych, znalazły drogę do siatki rywalek
20'
[11:7] Bramkę zdobywa Żulić (Krim Mercator Ljubljana).
21'
a gdyński atak znów nieskutecznie. Nie udaje się zdobyć bramki Kozłowskiej (VISTAL Gdynia) i Machado-Matieli
wykluczenie
22'
Beganović (Krim Mercator Ljubljana) otrzymuje dwuminutową karę. Może teraz uda się "ruszyć wynik" gdyniankom
22'
[11:8] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia) w liczebnej przewadze
czas
23'
Przerwa na żądanie (Krim Mercator Ljubljana).
23'
[12:8] Bramkę zdobywa Barić (Krim Mercator Ljubljana) w osłabieniu
24'
niecelne rzuty Kozłowskiej (VISTAL Gdynia) i Żulić (Krim Mercator Ljubljana)
24'
siły na parkiecie się wyrównały, ale nie trafia Zych (VISTAL Gdynia)
25'
[12:9] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL Gdynia).
25'
[12:10] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia).
wykluczenie
26'
Błaszkowska (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę.
26'
[13:10] Bramkę zdobywa Stanko (Krim Mercator Ljubljana).
27'
nieskuteczny rzut Kozłowskiej (VISTAL Gdynia)
28'
[14:10] Bramkę zdobywa Stanko (Krim Mercator Ljubljana), gdy skończyła się kara w Vistalu
29'
[14:11] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL Gdynia).
29'
[15:11] Bramkę zdobywa Stanko (Krim Mercator Ljubljana).
29'
bardzo dobry mecz zaledwie 20-letniej rozgrywającej Krimu. Zdobyła już 6 bramek. Tylko chyba raz się pomyliła
wykluczenie
30'
Kozłowska (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę na 12 sekund przed końcem pierwszej połowy i będzie jeszcze karny dla rywalek
30'
[16:11] Bramkę zdobywa Adler (Krim Mercator Ljubljana) w przewadze z karnego
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VISTAL PRZEGRYWA 11:16
Powtarza się historia z poprzednich meczów Ligi Mistrzyń. Gdynianki dobrze zaczynają, prowadzą wyrównaną walkę, aż przychodzi moment, że wyczerpuje się ich arsenał rozwiązań w ataku. Za mało jest zawodniczek, które mogą zagrozić bramce, gdy przeciwnik zmusza do ataku pozycyjnego. Dziś Vistal próbuje zdobywać bramki głównie przez połówki rozegrania i koło. Zych (VISTAL Gdynia) i Kozłowska (VISTAL Gdynia) oddały już po 7 rzutów. Obrotowe: Szarawaga i Kulwińska - wspólnie 5. Do tego jeszcze dochodzi Janiszewska (VISTAL Gdynia) i na tym kończy się repertuar w ataku. Gdy nie pomoże defensywa, nie ma praktycznie szans, by walczyć o korzystny wynik.
w pierwszej połowie bramki dla Vistalu zdobywało pięć zawodniczek. 3 rzuciła Zych (VISTAL Gdynia), w tym 2 z karnych. Ponadto po 2 razy trafiły: Kozłowska (VISTAL Gdynia), Janiszewska (VISTAL Gdynia), Szarawaga (VISTAL Gdynia) i Kulwińska (VISTAL Gdynia)
w drużynie gospodyń już 8 zawodniczek wpisało się na snajperską listę. Liderką jest Stanko (Krim Mercator Ljubljana). Potwierdza się, że tylko raz się pomyliła (6 bramek na 7 rzutów)
31'
drugą połowę rozpoczął Krim
31'
[16:12] Bramkę zdobywa Stanulewicz (VISTAL Gdynia).
32'
pomyliła się Stanko (Krim Mercator Ljubljana), ale w odpowiedzi także Machado-Matieli
33'
nie trafia też Tsakalou (Krim Mercator Ljubljana)
33'
[16:13] Bramkę zdobywa Stanulewicz (VISTAL Gdynia).
33'
w pierwszej połowie przy nazwisku gdyńskiej skrzydłowej była tylko żółta kartka. Teraz już 2 rzutu i 2 bramki po kontrach
34'
[17:13] Bramkę zdobywa Benko (Krim Mercator Ljubljana) z karnego
35'
[17:14] Bramkę zdobywa Szarawaga (VISTAL Gdynia).
wykluczenie
35'
Tsakalou (Krim Mercator Ljubljana) otrzymuje dwuminutową karę.
36'
[18:14] Bramkę zdobywa Omoregie (Krim Mercator Ljubljana) w liczebnym osłabieniu
37'
[19:14] Bramkę zdobywa Barić (Krim Mercator Ljubljana).
37'
2 bramki zdobyte przez gospodynie w osłabieniu, a po gdyńskiej stronie w tym czasie nieskuteczne rzuty Zych (VISTAL Gdynia) i Kozłowskiej (VISTAL Gdynia)
wykluczenie
37'
Stanulewicz (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę, a po chwili nieskuteczny rzut Szarawagi
wykluczenie
38'
Amon (Krim Mercator Ljubljana) otrzymuje dwuminutową karę.
38'
[19:15] Bramkę zdobywa Machado-Matieli (VISTAL Gdynia).
38'
[20:15] Bramkę zdobywa Barić (Krim Mercator Ljubljana) z karnego
39'
Stanko (Krim Mercator Ljubljana) po przerwie nie tak dobra jak w pierwszej połowie. Pomyliła się po raz drugi w tej części
40'
[20:16] Bramkę zdobywa Szarawaga (VISTAL Gdynia).
wykluczenie
40'
Omoregie (Krim Mercator Ljubljana) otrzymuje dwuminutową karę.
42'
nieudane rzuty Tsakalou (Krim Mercator Ljubljana) i Szarawagi (VISTAL Gdynia)
42'
dla gdyńskiej obrotowej to dopiero 2 pomyłka przy 6 rzucie
wykluczenie
43'
Perederij (Krim Mercator Ljubljana) otrzymuje dwuminutową karę.
43'
[20:17] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia) w przewadze z karnego
czas
43'
44'
[21:17] Bramkę zdobywa Beganović (Krim Mercator Ljubljana) w osłabieniu
wykluczenie
44'
Zych (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę.
44'
[22:17] Bramkę zdobywa Beganović (Krim Mercator Ljubljana).
45'
drugi z rzędu nieskuteczny rzut Kozłowskiej (VISTAL Gdynia)
46'
[22:18] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL Gdynia). Zatem do trzech razy sztuka, bo tyle rzucała w ostatnim czasie. A łącznie 3 trafione z 11
47'
[22:19] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia) z karnego
48'
[23:19] Bramkę zdobywa Koren (Krim Mercator Ljubljana).
50'
[24:19] Bramkę zdobywa Barić (Krim Mercator Ljubljana).
51'
na niezbyt wysokiej skuteczności także Zych (VISTAL Gdynia). Właśnie rzucała po raz 12, trafiła 5 razy, ale w tych celnych były 4 karne
52'
[25:19] Bramkę zdobywa Despotović (Krim Mercator Ljubljana).
53'
[26:19] Bramkę zdobywa Barić (Krim Mercator Ljubljana).
czas
53'
Przerwa na żądanie (VISTAL Gdynia). Musi być reakcja, gdy drużyna jest blisko rywalek i nagle traci 4 bramki z rzędu
53'
[26:20] Bramkę zdobywa Stanulewicz (VISTAL Gdynia).
54'
mylą się w ataku Despotović (Krim Mercator Ljubljana) i Koren (Krim Mercator Ljubljana)
55'
ale Vistal nie potrafi tego wykorzystać
55'
[27:20] Bramkę zdobywa Beganović (Krim Mercator Ljubljana).
56'
nie zmieniła wyniku Uścinowicz (VISTAL Gdynia)
56'
[28:20] Bramkę zdobywa Adler (Krim Mercator Ljubljana).
57'
[29:20] Bramkę zdobywa Barić (Krim Mercator Ljubljana).
czas
57'
Przerwa na żądanie (VISTAL Gdynia). Trener Truszyńska przerwała grę, bo jej podopieczne zupełnie się pogubiły. Straciły 2 bramki w ciągu 13 sekund!
58'
[29:21] Bramkę zdobywa Stanulewicz (VISTAL Gdynia).
59'
[29:22] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia).
60'
Abina (Krim Mercator Ljubljana) po raz drugi myli się w końcówce
wykluczenie
60'
Koren (Krim Mercator Ljubljana) otrzymuje dwuminutową karę na 13 sekund przed końcem
60'
KONIEC MECZU. VISTAL PRZEGRAŁ Z KRIMEM 22:29
Druga połowa toczyła się wedle tego samego scenariusza co pierwsza. Przez niewiele ponad kwadrans Vistal nie generował strat. W ofensywie pomogła skrzydłowa Stanulewicz (VISTAL Gdynia), kolejne bramki dorzuciła obrotowa Szarawaga (VISTAL Gdynia). To pozwoliło zakamuflować brak trafień z drugiej linii. Zych (VISTAL Gdynia) i Kozłowska (VISTAL Gdynia) rzucały około 20 razy, ale z gry zdobyły tylko wspólnie 4 bramki.
W 47. minucie Vistal przegrywał tylko 17:22. Potem jednak nie dało się utrzymywać blisko rywalek bez wspomnianych bramek z drugiej linii. Dlatego gdynianki nie miały szans pokusić się o debiutancki punkt w Lidze Mistrzyń, a jedynie uzyskały nieco lepszy wynik niż z tym rywalem u siebie. W Gdyni przegrały bowiem 19:29.

12 Korona Handball Kielce 9 0 0 0 9 214:270 0
Po 22. kolejce utworzone zostaną dwie grupy. Drużyny zagrają o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostaną zaliczone.
Tabela wprowadzona: 2017-11-07

Wyniki 9 kolejki

• Perła Lublin - VISTAL GDYNIA 28:25 (13:13)
  • UKS PCM Kościerzyna - Energa AZS Koszalin 23:36 (11:16)
  • KPR Gminy Kobierzyce - Kram Start Elbląg 19:22 (10:10)
  • KPR Jelenia Góra - Pogoń Szczecin 26:30 (13:16)
  • Ruch Chorzów - Metraco Zagłębie Lubin 22:23 (14:13)
  • Piotrcovia - Korona Handball Kielce 32:28 (20:12)

Opinie (13) 4 zablokowane

• Liga Mistrzów

Nie idzie w ogóle polskim zespołom w tej edycji Ligi Mistrzów..

• 3 0

• gra w lm naszym mlodym dziewczynom wyjdzie tylko na dobre

• 5 1

• (1)

Nie na co się łudzić cienki zespół jak barszcz.

• 4 6

• LM to chyba był kaprys zarządu tylko. Skład nie daje rady w polskiej lidze a na głębokom wodę się pcha.
      Brawo za walkę dla zawodniczek ale brakuje doświadczenia młodym zawodniczkom.
      Sama Kasia i Ola nie wygraja meczu. Bramkarki dobre ale wszystkiego nie da się wybronić.

• 1 4

• 4 osoby z nowego klubu kibica na wyjeździe. Siedzieliśmy z miejscowymi z małą flagą (2)