Noworoczny mecz w Gdyni: Bałtyk - Arka 2:2. Pierwszy gol 2022 godz. 12:18

Sebastian Zwiewka
1 stycznia 2022 (artykuł sprzed 2 lat)
Mecz Noworoczny Bałtyku z Arką zakończył się remisem 2:2. Mecz Noworoczny Bałtyku z Arką zakończył się remisem 2:2.

Noworoczny puchar zostaje w rękach Bałtyku Gdynia. W rozgrywanym 1 stycznia po raz 32. meczu oldbojów, biało-niebiescy zremisowali z Arką Gdynia 2:2 (2:1). Pierwszy gol w 2022 roku padł o godz. 12:18, a jego autorem okazał się Krzysztof Komorowski, dla którego był to debiut w spotkaniu noworocznym. Drugie trafienie dla Bałtyku zdobył Mirosław Bartlewski, natomiast dla żółto-niebieskich bramki strzelali: Roman Ramotowski oraz Rafał Murawski.

Krzysztof Komorowski 13, Mirosław Bartlewski 32 - Ramotowski 30, Murawski 66

BAŁTYK: Grubba - Chamera, Lewandowski, Komorowski, Dubicki, Jakus, Freiberg, Adamus, Budziwojski, Krauze, Fera, Stoiński, Bartlewski, Biskup, Dzwonka, Tomasz Broner, Piotr Rzepka.

ARKA: Szczypior - Galiński, Faltyński, Pawlicki, Zinko, Wilczyński, Michał Freiberg, Murawski, Kaszubowski, Korynt, Meronow, Szewczyk, Pertkiewicz, Hartman, Wiśniewski, Milewski, Koziora, Ramotowski.

W poprzednim meczu oldbojów także padł remis 2:2

Po roku przerwy oldboje Bałtyku i Arki wrócili do rywalizacji o noworoczny puchar. 1 stycznia zmierzyli się po raz 32. Mecz trwał 80 minut (2x40). Na pierwszą bramkę w Trójmieście w 2022 roku nie trzeba było długo czekać. Już w 13. minucie meczu wynik otworzył Krzysztof Komorowski, dla którego był to debiut w spotkaniu noworocznym. Strzelił głową po dośrodkowaniu z lewego narożnika, wyprowadzając Bałtyk na prowadzenie. Spotkanie przebiegało w szybkim tempie, sytuacje podbramkowe stwarzały obie drużyny.

Arka wzięła się do odrabiania strat. W 18. minucie gol nie został uznany po konsultacji sędziów. Drugi kwadrans to dominacja żółto-niebieskich, którzy w 30. minucie zdołali wyrównać po trafieniu Romana Ramotowskiego. Biało-niebiescy próbowali przekonać arbitra, że ich rywal dopuścił się faulu, lecz tym razem sędzia wskazał na środek boiska. W tej fazie meczu bramek dla Arki mogło paść jednak więcej.

Mecze Noworoczne piłki nożnej. Przeczytaj relacje z poprzednich lat

Noworoczny mecz oldbojów Bałtyku z Arką.

Radość trwała zaledwie chwilę. Dwie minuty po wyrównującym golu, Bałtyk na drugie w tym meczu prowadzenie wyprowadził Mirosław Bartlewski. W końcowych fragmentach pierwszej połowy częściej do głosu dochodził Bałtyk, ale wynik przed przerwą - ani po niej - nie został podwyższony. Arka na drugą część gry wyszła zdeterminowana. Na bramkę prowadzącego zespołu zostało posłanych kilka groźnych i niegroźnych strzałów. Biało-niebiescy odpowiedzieli dopiero po upływie 10 minut, lecz również nieskutecznie.

Kiedy gra się trochę uspokoiła, po raz drugi wyrównali Arkowcy. Gola na 2:2 zdobył Rafał Murawski, który wykorzystał sytuację sam na sam po prostopadłym podaniu. Choć jedni i drudzy walczyli o zwycięstwo, to była to ostatnia bramka w tym starciu. W ostatniej minucie jeden z zawodników Bałtyku w dogodnej sytuacji strzelił zbyt lekko. Zgodnie z regulaminem, w przypadku remisu przechodni puchar został w rękach Bałtyku.

Mówią strzelcy bramek:

1:0 Krzysztof Komorowski. W meczu noworocznym zagrałem pierwszy raz. W debiucie udało mi się strzelić bramkę. Na pewno nie odczuwam niedosytu z remisu. Mecz był wyrównany. Pierwsza połowa to nasza przewaga, ale w drugiej Arka troszeczkę nas zdominowała. Uważam, że końcowy wynik jest dla nas bardzo dobry. Moja bramka? Paweł Budziwojski idealnie dośrodkował piłkę na moją głowę. Wiele nie musiałem zrobić, żeby wpadła do bramki.

1:1 Roman Ramotowski. Jestem bardzo zadowolony ze swojej bramki. Remis z naszej perspektywy jest niestety porażką, ponieważ puchar zatrzymał Bałtyk. To dla mnie czwarty występ w meczu noworocznym i pierwsze trafienie. Za rok podejdziemy do walki z wielką wiarą. Mam tylko nadzieję, że będą omijały nas kontuzje, bo kilku kolegów w tym roku nie mogło zagrać. A na pewno byliby dużym wzmocnieniem. Przed rokiem mecz nie doszedł do skutku, dlatego fajnie, że wróciliśmy do tej tradycji. Frekwencja dopisała. Mogliśmy wspólnie się spotkać i pobawić.

2:1 Mirosław Bartlewski. To moja druga bramka w meczu noworocznym. Pierwszą strzeliłem z 10 lat temu. Ale to nie jest ważne. Najważniejsze, że wszyscy się spotkaliśmy. Wiele lat jesteśmy ze sobą, z czego się bardzo cieszę. Przechodząc do końcowego wyniku przyznam, że jest lekki niedosyt. Liczyliśmy na wygraną, aczkolwiek remis jest dla nas zwycięski.

2:2 Rafał Murawski. Bardzo fajna inicjatywa, że możemy się spotkać w takim gronie. Licznie się zbieramy na takie mecze, dla kibiców też było to fajne spotkanie. Stworzyliśmy dużo dobrych akcji, mecz stał na dobrym poziomie. Wszystko na plus. Zasady są, jakie są. Puchar przy remisie został w posiadaniu Bałtyku. Drugi remis z rzędu, więc można dyskutować czy to jest dobre rozwiązanie, czy nie. Przyjęliśmy jednak takie zasady i się bawimy. Szkoda, że nie wygraliśmy. Po trafieniu na 2:2 podkręciliśmy tempo. Wydaje mi się, że byliśmy bliżej tej wygranej. Bałtykowi ewidentnie wystarczał remis. Inaczej się gra, jak pilnuje się wyniku. Czekamy na zwycięstwo.