Krzysztof Pecyna przed kolegami z Wybrzeża.

19 czerwca 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Na torze Łódzkiego Towarzystwa Żużlowego odbył się półfinał indywidualnych mistrzostw Europy seniorów. W zawodach wystąpiło dwóch zawodników gdańskiego Wybrzeża. Tomasz Piszcz i Tomasz Cieślewicz nie zawiedli i uzyskali awans do krajowego finału. Lepszy był wychowanek klubu z Lublina, który zgromadził 10 punktów (3, 3, d, 2, 2), co dało mu piątą lokatę. Najstarszy z klanu Cieślewiczów zdobył 9 "oczek" (2, 2, 1, 2, 2) i został skalsyfikowany na ósmej pozycji. Zwyciężył z kompletem punktów były zawodnik gdańskiego klubu, Krzysztof Pecyna (Unia Leszno), drugi był Marek Hućko (14 - ŁTŻ Łódź), a trzeci Artur Pietrzyk (11 - Włókniarz). Na dwunastym miejscu ukończył turniej były reprezentant Wybrzeża, Marek Dera (Start Gniezno), który zdobył 4 punkty. Półfinał w Rzeszowie (Cegielski i Fajfer) z powodu złych warunków atmosferycznych został przełożony na jutro (środa) na 14:15.