Krzysztof Wójcik na podium wyścigów dziennikarzy

26 lipca 2009 (artykuł sprzed 14 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Konwencja fitness "Feel the Magic"

Maciej Siekaj i Robert Gładecki zwyciężyli w Gdańsku w trzeciej eliminacji mistrzostw Polski skuterów wodnych. W rywalizacji VIP przy molo w Brzeźnie najlepiej radził sobie były piłkarz, Tomasz Iwan. Dwudniową imprezę przygotowali Car&Jet, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku oraz Pomorski Okręgowy Związek Motorowodny. Sędzią głównym zawodów był Zbigniew Stańczyk. Patronat medialny sprawował portal trojmiasto.pl

.

Na gdańskie zawody stawiła się czołówka polskich zawodników. Najliczniej obsadzona była klasa RSS1200. Lista startowa obejmowała 16 nazwisk. Wśród nich był m.in. Piotr Gładecki, zdobywca Pucharu Polski z ubiegłorocznych gdańskich zawodów i jednocześnie wicemistrz świata z 2007 roku.

Wspólny start całej grupy 16 skuterów, ryk silników o mocach nawet 300 KM, fontanny wody i fale, rozbijane przez mknące z dużymi prędkościami skutery, zapewniły przybyłym do Brzeźna widzom niesamowite emocje. Najszybsze maszyny były w stanie rozpędzić się nawet do 130 km/h. Kibiców nie odstraszał nawet przelotny deszcz.

W sobotę rozegrane zostały dwa biegi. Trzecia rudna wystartowała w niedzielę. Zawodnicy mieli do pokonania wytyczoną kolorowymi bojami, urozmaiconą slalomami i ostrymi nawrotami trasę.

W klasie JET 800 SS - skuterach pilotowanych na stojąco - najlepszy wynik po trzech startach uzyskał Maciej Siekaj z klubu Jet Sport (75 pkt.; 1bieg/17:38,47; 2 bieg/15:58,07; 3 bieg/15:12,42). Drugie miejsce z wynikiem 60 pkt. zapewnił sobie klubowy kolega zwycięzcy, Tomasz Nowak (1 bieg/18:57,94; 2 bieg/16:48,49; 3 bieg/16:13,66). Najniższe miejsce na podium wywalczył Jerzy Baranowski z 43 pkt. (1 bieg/19:27,71; 2 bieg/16:52,34; 3 bieg/16:34,86).

Klasa RSS 1200 - skuterów pilotowanych na siedząco - została zdominowana przez Gładeckiego z Jet Sports. Jego łupem padły wszystkie trzy wyścigi i komplet 75 pkt. (1 bieg/22:19,58; 2 bieg/20:59,28; 3 bieg/23:35,98). Z 53 pkt. drugie miejsce zajął Andrzej Wiśniewski, reprezentujący team Black-Shadows (1 bieg/23:15,99; 20:59,33; 3 bieg 25:15,89). Trzeci był Dariusz Gryt, choć w drugim starcie zaliczył wpadkę, osiągając metę jako dziesiąty (37 pkt.; 1 bieg/23:51,20; 2 bieg 22:18,97; 3 bieg 25:13,80).

Czołowe trójki w obu klasach otrzymały pamiątkowe puchary, wykonane ze szkła artystycznego, statuetki oraz wartościowe nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Ponadto każdy z uczestników wziął udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Głównymi sponsorami były firmy Galeria Przymorze i E.Leclerc.

Równie dużych emocji dostarczyły sobotnie zmagania VIP-ów w ramach Pucharu Polski oraz przedstawicieli mediów, startujących w I Mistrzostwach Polski Dziennikarzy. Wśród przybyłych na zawody gości znaleźli się m.in. Tomasz Iwan, Tomasz Kuchar, Iwona Guzowska i Dariusz "Tiger" Michalczewski.

Każdy z uczestników musiał pokonać dwukrotnie slalomem przygotowaną przez organizatorów trasę. Czas przejazdów ulegał zsumowaniu. O zwycięstwo walczyli Tomaszowie - Iwan i Kuchar. Minimalną różnicą czasową, wynoszącą nieco ponad sekundę, Puchar Polski VIP-ów wywalczył ten pierwszy.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii dziennikarzy okazał się Michał Chrzan z Gazety Wyborczej (1:10,71). Kolejne miejsce na podium zajął Tomasz Strug z Radia Eska (1:16,76) i nasz reprezentant Krzysztof Wójcik (1:17,94). Dzielnie walczył również Tomasz Rybczyński (obaj trojmiasto.pl).

Jednodniowa rywalizacja VIP-ów i dziennikarzy pozostawiła ich uczestnikom pewien niedosyt, dlatego też organizatorzy podjęli decyzję o rozegraniu w niedzielę Mistrzostw Gdańska w połączonej kategorii VIP-ów i mediów. Zawody rozegrano systemem pucharowym, a do ścisłego finału przeszło trzech zawodników.

Okazało się, że reprezentanci VIP-ów byli szybsi od dziennikarzy i walka o pierwsze miejsce rozegrała się między panami, którzy obstawili podium w sobotnich zawodach. W finale walczono do dwóch zwycięstw. Po niezwykle zaciętych wyścigach okazało się, że układ na podium pozostał bez zmian. Zwyciężył Iwan przed Kucharem i Jackiem Krzeszewskim.