Kto nie wygrywa w regulaminowym czasie...

10 października 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

W siatkówce jest przysłowie, że kto nie wygrywa w trzech setach, przegrywa w pięciu. Parafrazując je na gruncie koszykarskim można stwierdzić, że kto nie wygrywa po 40 minutach, doznaje porażki w dogrywce. Tak przynajmniej było z koszykarkami Lotosu w Bydgoszczy. Gdynianki przegrały drugi mecz ligowy z rzędu, tym razem z Artego 83:87 (16:18, 27:20, 11:14, 19:21, dogrywka 10:14)

.

ARTEGO: Szott 17 (2x3), Mrozińska 16, Crisman 16, Raymond 15 (1), Morris 14 (1), Sibora 3 (1) oraz Urbaniak 6 (1), Baran, Parus

LOTOS: Babkina 15 (2), Mieloszyńska 13 (3), Bjelica 9 (1), Tomiałowicz 9 (1), Kaczmarska 5 (1) oraz Wright 17, Irvin 8, Musović 5 (1), Jujka 2, Sosnowska, Ziętara.

Pierwsze punkty w tym spotkaniu zdobyła Elena Babkina, ale potem do głosu doszły miejscowe. Bydgoszczanki lepiej wytrzymały pojedynek w rzutach z dystansu i objęły prowadzenie 8:2, a potem także 14:8. Wyróżniającą się zawodniczką w tym okresie była eksgdynianka, Agnieszka Szott.

Dopiero wprowadzenie pod koniec do gry pod koniec kwarty Amerykanek pozwoliło gdyniankom sprowadzić wynik w granice remisu. Monica Wright zdobyła cztery punkty i to jej akcja ustaliła też wynik inauguracyjnej odsłony na 18:16 dla Artego.

W drugiej kwarcie długo żadnej z drużyn nie udawało się zdobyć większej przewagi. Daria Mieloszyńska szybko wyrównała na 18:18. Potem dała o sobie znać Marta Urbania, która latem zmieniła Gdynię na Bydgoszcz. Po punktach skrzydłowej Artego znów miało korzystny wynik 26:23.

Mistrzynie Polski odwołany się znów do "trójek", ale w przeciwieństwie do pierwszej kwarty tym razem zaczęły trafiać. Mieloszyńska, Babkina i Mijana Musović sprawiły, że po kwadransie to Lotos prowadził 29:28.

Na przerwę nasza drużyna zeszła z jeszcze większą przewagą 43:38. W końcówce dobrze punktowały Wright i Milka Bjelica.

W trzeciej kwarcie wydawało się, że gdynianki kontrolują grę. Punktami debiut w PLKK zaznaczył druga z Amerykanek Sandora Irvin. To ona zmieniła wynik 50:50 na 54:50. Ostatecznie wynik po 30 minutach na 54:52 ustaliła Natalia Mrozińska.

W ostatniej odsłonie regulaminowego czasu gry tylko po "trójce" Szott na 57:56 Lotos stracił na moment prowadzenie. Szybko wynik, również po rzucie z dystansu, odbiła Babkina.

W końcówce szkoda przestrzelonych rzutów wolnych. Najpierw Wright, a potem Babkina z dwóch prób wykorzystywały tylko po jednej. Tym samym zamiast 75 puntów było 73. Po nieudanym rzucie Eleny piłkę z tablicy zebrała Szott. Bydgoszczanki miały 10 sekund, aby odrobić trzypunktową stratę.

Do dogrywki doprowadziła "trójka" Stephanie Raymond. Jeszcze co prawda było siedem sekund, aby Lotos wygrał w regulaminowym czasie, ale gdynianki nie grały do ostatniej sekundy, a nazbyt szybko oddany rzut Mieloszyńskiej nie trafił do kosza.

W dodatkowych pięciu minutach od początku Lotos został postawiony w sytuacji goniącego. Dogrywkę otworzyły punkty Lori Crisman. Wyrównała Wright i był to ostatni remis. Potem jeszcze tylko "trójka" Mieloszyńskiej, która sprowadziła wynik na 78:81 dawała nadzieje.

Niestety, sześć kolejnych punktów zapisano na korzyść miejscowych. Kropkę nad "i" postawiła "trójka" Urbaniak na 87:78 na 63 sekund przed końcem gry. Dwa następne uda rzuty Olivii Tomiałowicz pozwoliły już tylko zmniejszyć rozmiary porażki.

Inauguracyjną serię, która obejmowała trzy wyjazdowe mecze, mistrzynie Polski zamknęły zatem dwiema porażkami. Oby lepiej było w Gdyni. W najbliższą środę przy ul. Górskiego stawi się drużyna z Leszna.

Pozostałe wyniki 4. kolejki:
Lider Pruszków - KSSSE AZS PWSZ Gorzów 72:71 (19:23, 23:21, 14:14, 16:13), Widzew Łódź - INEA AZS Poznań 65:63 (15:21, 17:19, 16:11, 17:12), Odra Brzeg - Wisła Can-Pack Kraków 61:74 (14:23, 26:15, 10:17, 11:19), Utex ROW Rybnik - CCC Polkowice 40:82 (6:22, 18:25, 8:19, 8:16), Super Pol Tęczy Leszno - Energa Toruń 74:67 (22:19, 19:16, 11:16, 22:16).

Opinie (23)

• 12 sekund przed końcem meczu

prowadzić trzema punktami i posiadając piłkę a przegrać ???
    To jest mistrzostwo.

• 20 1

• Teraz chyba juz widzicie ze nazwa LOTOS to porazka.Wczesniej zuzlowcy za piec groszy przegrali a teraz paniusie.Lotos to jedyne

z czym sie kojarzy to z parazkami.Podobnie jest jest z paliwem!...

• 8 7

• he he

• 3 2

• Ciekawe,co teraz powie pan Krawczyk? (3)

I jaki bilans będzie mieć Lotos pod koniec miesiąca?Niestety,zaczyna to wyglądać dokładnie tak jak się zapowiadało przed sezonem... czyli cieniutko :(

• 7 3

• (2)

przestań bredzić Gorzów i Energa też nie grają jeszcze swojej koszykówki przyjdzie czas że takie cienizny jak artego czy widzew przyjadą do Gdyni i tu dostaną oklep jestem o tym przekonany

• 1 2

• Doprawdy? (1)

Gorzów ostatnio przejechał się po Polkowicach,a teraz przegrał jednym punktem z Liderem (który wg niektórych miał być całkiem mocny w tym sezonie; jeszcze się okaże,że to Lider zaliczył falstart przeciw Lotosowi); tymczasem jedna z tych cienizn (jak je nazywasz) właśnie puknęła Lotos (co się nie powinno zdarzyć zespołowi pretendującemu do podium; no chyba że sam chcesz przyznać,że obiecanki Krawczyka można między bajki włożyć?).A podstawowa różnica między Gorzowem i Lotosem jest taka,że w wypadku Lotosu te wyniki niestety nie są rozczarowaniem,lecz tym czego należało się spodziewać po tym składzie.

• 4 3

• nie strasz nie strasz sezon jest długi i dobrze że jest wyrównany jeszcze tylko te milicyjne szmaciarstwo z Krakowa powinno coś przegrać w nagrodę za strategię osłab rywala podkup mu pół składu tak jest artego czy widzew to są cieniutkie zespoliki które teraz brylują korzystając z problemów na starcie najsilniejszych drużyn.I cóż z tego że przegrał jednym punktem ale przegrał stracił punkt w koszykówce nie ma remisów przecież.

• 0 1

• Mieciu kończ !!!!!

To powolny koniec żeńskiej koszykówki w Gdyni, Mieciu już to też wie to tylko gra na czas a kasa pusta !!!!

• 8 3

• tak zaczęła w zeszłym sezonie Wisła Kraków i wszyscy wiedzą jak to się skończyło

tyle że krakowianki zaszły do Final Four ELW i wszyscy byli happy nawet po stracie mistrzostwa, tu w gdyni jednak na dobry występ lotosu nie można liczyć...